Par olimpiskajās spēlēm un balvām par sagraušanu

Tātad ukraiņiem būs rietumu tanki. Protams, ka krieviem tas nepatīk. Vai viņi tāpēc labāk sagatavosies kaujām? Nē, ir arī citi paņēmieni šajā karā. Piemēram, krievu uzņēmums Fores ir tikko izsludinājis balvu piecu miljonu rubļu vērtībā (75000 eiro) tam karavīram, kurš iznīcinās vai sabojās tankus, kas ieradīsies Ukrainā no Rietumvalstīm (Reuters)  Vēl piesolīta arī nedaudz mazāka summa par tālākiem uzbrukumiem rietumu ieročiem un tankiem.

Šis uzņēmums ar savu prēmiju cenšas atbalstīt Kremļa ideju par to, ka Rietumvalstu tanku nozīmējot kara eskalāciju no NATO puses. 15 miljoni rubļu tiek piesolīti katram krievu lidotājam, kurš notrieks kara lidmašīnas, kuras ukraiņi arī saņems no rietumiem.

Pirmie Ukrainā ieradīsies britu Challenger un tas būs jau martā. Pārējie nedaudz vēlāk. Visu kara laiku krievi lielās, ka esot iznīcinājuši lielu daudzumu rietumu kara tehnikas. Ukrainas puse šos skaitļus noliedz. Savā lielībā Kremlis ir aizgājis tik tālu, ka oficiālajos ziņojumos Krievijā iznīcināto Himars skaits iznāk lielāks nekā ukraini vispār ir saņēmuši un izmantojuši. Tas liecina, ka šeit vairāk lielība, plātība un propaganda un nepavisam ne reāli fakti. 

Norvēģija ieviesusi jaunas sankcijas pret Vladimiru Putinu un Krievijas režīmu (devītā ES sankciju pakete). Tas nozīmē, ka tiks apgrūtināta tirdzniecība ar Krieviju, lai krievi nesaņem un nevar pārdot izejvielas, kas palīdz viņiem finansēt karu Ukrainā. 

Ukrainas prezidents Volodimirs Zeļenskis pieprasījis, lai Krievijai neatļauj piedalīties ar savu komandu Parīzes olimpiskajās spēlēs. 2024.gadā. Pirms nedēļas SOK ziņoja, ka krievi un baltkrievi varētu startēt zem neitrāla karoga. Zeļenskis uzskata, ka ar šo SOK padara terorismu par normālu lietu. Ukraina boikotēs olimpiskās spēles Parīzē, ja krievu un baltkrievu komandām tajās atļaus piedalīties. Uzskatu, ka arī Latvijas komandai šīs spēles vajadzētu boikotēt, ja SOK nemainīs savu lēmumu.   

Attēlā Challenger tanks

Leave a Reply