Kāpēc sievietes grib bērnus bez seksa ar vīrieti jeb, ko Šķēlem un citiem dzimstības stimulatoriem vajadzētu pamācīties no zviedriem?

 2011. gada 6. aprīlis

 Zviedrijā tāpat kā visā Skandināvijā ir augstākā dzimstība Eiropā. Un lai to sasniegtu nav jāsludina, ka daudzbērnu ģimenes ir „seksīgas’ , kā to dara ekspremjers Šķēle.  Lai sasniegtu augstu dzimstību  ir jāstimulē dzimstības veicināšana arī  vientuļo un homoseksuālu cilvēku vidē.  Zviedrijā un citās augsti attīstītās civilizētās valstīs tas tiek darīts, apgāžot konservatīvo politiķu dogmas, ka atbalstot viendzimuma  partnerattiecības un laulības un vientuļās mātes vai tēvus, tiekot apdraudēta dzimstība. Ir tieši otrādi un te Latvijai jāmācas no Skandināvijas.

Šodien, starp citu,  izšķirsies, vai valsts ir gatava finansēt vientuļu sieviešu insemināciju (apsēklošanu) Zviedrijas slimnīcās, jo hetero un  homoseksuāliem pāriem valsts to jau apmaksā.

 Jaunizveidotā Latvijas Nacionālās drošības komisijas Demogrāfijas apakškomisija, ko vada ekspremjers Andris Šķēle, šeit otrpus Baltijas jūras izraisa smaidu. Pirmkārt tāpēc, ka daudzbērnu ģimene Latvijā tiek uzskatīta par ”seksīgu” un otrkārt dēļ deputātu lēmumu ”vienoties par kvantitatīvi izmērāmiem pasākumiem demogrāfijas uzlabošanu Latvijā”.

Vīri (kā parasti!) Latvijā lems, kā forsēt Latvijas bērnu ražošanu.

Teātra izrādes kā patriarhālas vai viduslaikus atgādinošas instrukcijas ” par tēmu” jau ir (Nacionālais teātris). Atliek pieņemt likumus, kas nostiprinās ‘seksīgo’ apņemšanos kā normu.

Puiši Rīgā ir gatavi un pārliecināti, ka bērnu nākšanai pasaulē Latvijā ir vajadzīga ”sistemātiska pieeja”.

Ģimene – tātad un ģimenes galva (vīrietis) izlems, kā un, kas tiks darīts. Sievietes var pastāvēt pie ratiem.

 Zviedriem, kuriem ar demogrāfiju nav problēmu (iedzīvotāju skaits palielinās nepārtraukti) tieši šodien parlamentā tiek pieņemti pavisam citi likumi.

Zviedriem nevis vīrieši, bet gan pašas sievietes ir tās, kas izlemj laist vai nelaist pasaulē bērnus. Tāpēc šodien Zviedrijas parlamentā tiks pieņemts likums, līdz kuram Latvijā vēl tāls ceļš ejams.

Šodien izšķirsies, vai valsts ir gatava finansēt vientuļu sieviešu insemināciju (apsēklošanu) Zviedrijas slimnīcās.

Līdz šim bezmaksas inseminācija bija pieejama Zviedrijas slimnīcās (ar donētu spermu) hetero un homoseksuāliem pāriem (cilvēkiem, kas dzīvo laulībā vai civillaulībā).

Tagad šīs pašas tiesības pieprasa vientuļas sievietes, kuras nevēlas partnerattiecības ar vīriešiem. Jāpiebilst, ka homoseksuālu sieviešu (lesbiešu) pāru bezmaksas inseminācija ir atļauta Zviedrijā jau kopš 2005. gada.

 Jennija: Ja es dzīvošu kopā ar kādu vīrieti, tad tikai lielas mīlestības dēļ.

 Aizvien vairāk zviedru sieviešu vēlas ”tik pie bērna” bez dzimumakta ar vīrieti. Šīs sievietes ir apmēram 35 gadu vecumā ar labu izglītību un karjeru, plašu draugu loku, tradicionālu ģimeni un augstām prasībām pret partneri.

 ”Ja es dzīvošu kopā ar kādu vīrieti, tad tikai lielas mīlestības dēļ. Man nav problēmu sagādāt sev puišus, bet es nevēlos ”piesaistīties” tikai tāpēc, ka ”tā vajag” un paciest vīriešu egoismu un kaprīzes ikdienā” – konstatē mana kolēģe Jennija, kura auklē savu četrus mēnešus veco Teo. Viņas grūtniecība iestājās Kopenhāgenas leģendārajā klīnikā, kas inseminē apmēram 800 zviedrietes gadā.

 

Zviedrietes, kuras izvēlējušās ”alternatīvo ģimeni” brauc uz slimnīcu pēc ”kolbas bērna” uz Dāniju, Somiju, Latviju vai Lielbritāniju. Inseminācija ar spermu no anonīma donatora Dānijas Storkliniken maksā 500 latu, ar zināmu donatoru (kura vārdu bērns vēlāk var noskaidrot, ja vēlas) – 750 latu. 

Vīrieša fiziska klātbūtne, jeb ‘seksīgums” kā to sludina Šķēle, vairs nav vajadzīga.Tā iznāk. Šo tēmu šonedēļ plaši apspriež zviedru mediji. 

Kaut arī brīvprātīgo mammu ar alternatīvajām ģimenēm Skandināvijā ir aizvien vairāk un nav manīts, ka viņas sūdzētos ”par savu vientulību”, šī tēma rosina plašām diskusijām.

Neraugoties uz gaidāmo sašutumu, viens ir skaidrs – ģimene šodien izskatās savādāk nekā agrāk. Un tas būtu jāsaprot arī tiem, kas Latvijā atbild par vides un apstākļu nodrošināšanu dzimstības veicināšanai.

Leave a Reply