Muamara Kadafī bēgšana pazemes labirintos. Situācija Tripolē ir katastrofāla. Kā varam palīdzēt?

2011.gada 25. augustā

Muamara Kadafī vīri turpina pretoties un savā pēdējā televīzijas runā ”šefs” aicināja visus pretoties ”žurkām”, kas ”mēģina ieņemt Tripoli”. Televīzija turpina kalpot režīmam.

Šodien galvaspilsētas ielās daudz kritušo, ievainoto. Trūkst medicīnas personāla, zāļu un aprīkojuma.

Pretošanās kustība šovakar ieņēmusi Sabu-Salim reģionu Tripolē, kas līdz šim bija valdības karaspēka nocietinājuma zonā (Reuters).

Vakar Tripolē jau ieradās Pārejas perioda valdība, kas ir gatava pārņemt varu valstī un pārcelt savu sēdekli no Bengāzi uz Tripoli.

Kur pašlaik atrodas Kadafī? Atbildēt nespēj neviens.

Pat ”partizāni’, klusē un izvairās no komentāriem. Viņiem esot mācība no vakardienas, viņi tagad runāšot tikai par reāliem panākumiem.

Zviedrijas ārlietu ministrs Karls Bilts šodien situāciju Lībija traktē kā cerības rosinošu un netic, ka bruņotie konflikti pāraugs pilsoņu karā.

Latvijas ārlietu ministrs un vadošo partiju vadītāji par pēdējo dienu notikumiem Tripolē pagaidām neizsakās.

Žēl.

Zviedrijas radio korespondente Cecīlija Udēna šodien ziņoja par situāciju Kadafī dēla – Hanibāla Kadafī namā. Saimnieks ir aizbēdzis, bet personāls stāsta šausminošas lietas par pēdējo dienu notikumiem tirāna namā.  Spīdzināšanas, sitieni, vajāšana esot lībiešu ikdiena.

Pretošanās kustības vadītājs Mustafa Abduls Jalils šodien informrē, ka 6 mēnešu laikā cīņā ar Kadafī režīmu ir 20 000 upuru. (AFP).

Nemiernieki turpina Kadafī vajāšanu sarežģītā pazemes tuneļu sistēmā.

Tur atrodami vairāki bunkuri ar gāzmaskām, guļamvietām un rezerves pārtiku. Kadafi laicīgi bija sagatavojies pazemes cīņām.

Pašlaik par Kadafi galvu nemiernieki izsolījuši prēmiju viena miljona dolāru apmērā un tagad medības sit augstu vilni. Tikmēr nemiernieku rindas turpina papildināties.

Līķi mētājas uz ielās un, kā liecina The Guardian un Al Jazira, ievainoto brūces liecina par valdības karaspēka pielietotajām masu apšaušanām Tripoles pievārtē.

Iedzīvotāju situācija šobrīd ir kritiska, trūkst pārtikas un ūdens.

Kā mēs varam palīdzēt?

Vai Jums ir priekšlikumi?

2 comments


 1. Kā mēs varam palīdzēt? Vai Jums ir priekšlikumi?
  Ir!
  Pirmsvēlēšanu diskusijā no Latgales dzirdēju, ka dažas partijas bija tā kā norūpējušās, ka Latvija gaida investīcijas tikai no Rietumiem. To var un vajag labot, pie tam, palīdzot ne tikai sev, bet arī Lībijai, Eiropai un visai pasaulei!
  Latvijā ir partija, kura panāca, ka par nelielām investīcijām var tikt pie pavalstniecības un pilsonības, tad nu vajadzētu lūgt šīs partijas lokomotīvi vai buldozeru (nezinu kā pareizāk…) steidzami doties uz Lībiju un sameklēt Kadafi ģimeni, lai kopā ar visām investīcijām vestu viņu uz Latviju.
  No tā ieguvēju būtu daudz:
  1) Lībijā nebūtu vairs jāmeklē tas, ko viņi tur paši tāpat nevar atrast un tie varētu steidzami ķerties pie valsts atjaunošanas darbiem;
  2) Miljonu, ko izsludinājuši balvā par līdera noķeršanu, mēs neprasītu un to Lībija varētu to nekavējoties izmantot ūdens un medikamentu iepirkšanai;
  3) Kadafi nauda nonāktu ES robežās un stiprinātu Eiro zonu nevis nonāktu kādā Eiropai tik pat nedraudzīgā valstī, kā bija Lībija;
  4) Latvijas Valsts varētu lūgt jaunajam investoram par šo pakalpojumu izmaksāt to nieka summu, kas vajadzīga, lai beidzot mums būtu sava nacionālā aviokompānija;
  5) Uzlabotos Latvijas demogrāfiskie rādītāji, jo pretim aizbraucējiem būtu uzrādāmi arī iebraucēji;
  6) Gadījumā ja Lībijā pilsoņu karš ieilgtu, mēs, par jau minēto investoru naudu, droši varētu uzcelt jaunu ieroču rūpnīcu un iesaistīties jaunā eksporta tirgū, kur līdz šim tikai pasaules varenie pelnījuši;
  7) … bet ja nu gadījumā Lībija prasa mūsu jauno investoru tomēr izdot, būsim tikuši cauri bez materiāliem zaudējumiem, jo tad to miljonu tomēr mēs tā kā gribētu saņemt…


 2. Palīdzība varētu būt sekojoša: medikamenti un pārtika apmaiņā pret nākotnes līgumiem ekonomiskā sfērā, piemēram, Latvijas uzņemumiem būs priekšroka zāļu aspirīna piegādei Lībijā.

Leave a Reply