Bergmana mamma tomēr ir viņa mamma. Banķieri kā mūsu modernā dieta.

2011.  gada 20. oktobris.

Zviedrijas tiesu medicīnas ekspertīze (RMW) vakar beidzot oficiāli atzina kļūmes savā darbā. Analīzes metodika pavasarī bijusi nepareiza, skaidrojot, vai Ingmars Bergmans ir savas mammas Karinas dēls.

Toreiz (kad sākās visa šī jezga) nespēju saprast – kāpēc kādam tas ir tik svarīgi (vai Karin Bergman ir slavenā režisora bioloģiskā māte vai nav).

Iniciatore šim testam bija režisora māsas meita (Veronika Ralston), kura pieprasīja salīdzināt savu DNS ar režisora DNS (ģēnija nolaizītas pastmarkas izskatā).

Toreiz atklājās, ka nesakrīt. Tika izvirzītas versijas, ka režisors ir apmainīts ar ”kādu citu puisīti” pēc dzemdībām. Konspiratīvā teorijas sita augstu vilni. Kaislības – vēl augstāku.

Tagad izrādās (Ny Teknik), ka eksperimentu veikušais līdzstrādnieks laboratorijā ir analizējis savu (!) nevis Ingmara Bergmana DNS.

Kā patiesība tika atklāta?

Pēc sensācijas pavasarī, laboratorijas vadība izlēma veikt iekšēju kontroli un pēc pārbaudes atklājās, ka ”skandalozais paraugs” sakrīt ar viena laboratorijas līdzstrādnieka DNS.

Apzināti? Šķiet, ka nē. Testa metode pagaidām esot nepietiekoši perfekta.

Tikmēr māsas meita turpina savu kaujas gājienu pret mirušā režisora sen mirušo mammu.

Viņai tehniski pierādījumi nav vajadzīgi.

Veronikai tāpat viss ir skaidrs.

Divi – sen viņpasaulē nonākušie Bergmanu ģimenes pārstāvji, turpina rosināt intrigas uz zemes.

Savādi.

Tikmēr Occupy Wall Street turpinās. Gaisā vibrē anahroniska Vudstokas festivāla atmosfēra. Rīb senās hipiju bungas, luksusa demonstrācijas pret priviliģēto koledžu absolventiem turpinās. Demonstrētāji ir dažādi – feministi, anarhisti, mazu bērnu vecāki, arodbiedrību aktīvisti, kara veterāni, studenti, skolēni, intelektuāļi, zinātnieki un populāras slavenības.

Mierīgās demonstrācijas aplenca policija, dauzīja ar stekiem, šķaidīja asaru gāzi. Otrdien, demonstrāciju laikā policija Ņujorkā apcietināja rakstnieci Naomi Wolf.

Franču antikapitālisma pamflets ” Briestošā sacelšanās” (2007) protesta tēmu apspriež padziļināti. Vai ir vērts protestēt, ja demonstrācijas stiprina esošo iekārtu? Anonīmie autori piedāvā protestu vietā – globālo draudzību! Kā militāru ieroci! 🙂

Kurš tad ir mūsu ienaidnieks?

Šodien?

Ekonomiskā sistēma.

Peļņa dēļ peļņas.

Tagad izrādās, ka iespaidīgie banku un ekonomikas vadītāji ar savu pienākumu nav tikuši galā. Tiek pārdots gaiss, tirgotas tukšas obligācijas, pirkti parādi un maksāts ar svešu naudu.

Ir nepieciešams esošās sistēmas remonts!

Islandes bankrota brīdī valdība vēlējās panākt, lai iedzīvotāji samaksā esošo iztrūkumu.

Vainīgās bija privātās bankas un to izšķērdība.

Lielbritānija un Holande, kas  bija plaši investējušas šajās privātajās islandiešu bankās, pieprasīja valstij samaksāt radušos zaudējumus.

Taču priekšlikums neguva vēlētāju atbalstu.

Islandieši ar 95% balsu pateica ” nē” privātbanku parāda atdošanai.

„ Drīz mums vairs nebūs cita ēdamā kā vienīgi baņkieri!“ – uz savas mucas uzšņāpis kāds protestētājs Ņujorkā.

Tā būs mūsu modernā dieta.

Capitalism – was it a good idea?

3 comments


  1. par OWS pareizi teikts, tik mums ziņās ļoti maz par to

    bet gan jau, ka ASV pirksts, tāpat, kā, kad Bez Tabu bija safilmējis garu sižetu par to, kādus sarežģījumus vietējiem radījusi jaunā ASV vēstniecība, sižets beigās netika parādīts – VSJO SHVAČENO!

Leave a Reply