Eirovīzijas 2013 fināls notiks Malmē (Malmö) nevis Stokholmā.

2012. g. 8. jūlijā

Zviedrijas televīzijas izpilddirektore Eva Hamiltone šodien paziņojusi, ka Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls 2013. gadā notiks Zviedrijas pilsētā Malmē (Malmö)  no 14. lidz 18. maijam.

Zviedrijas TV ieguva tiesības rīkot Eurovision Song Contest (ESC) 2013 finālu pēc zviedru dziesmas Euphoria uzvaras 2012, gada ESC, kas notika Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.  To dziedāja Lorēna (Loreen).

Malmes kandidatūra  tika apstiprināta, pateicoties labajai infrastruktūrai un veiksmīgai nacionālā Eirovīzijas konkursa Melodifestivalen rīkošanas pieredzei līdz šim.

Pasākums notiks koncertzālē Malmö Arena.

Tātad tagad potenciālajiem konkursantiem no  40 Eiropas valstīm ir jau zināms  konkrēts savas slavas 3 minūšu mērķis. Gan pilsēta, gan skatuve.

4 comments


  1. Jā, interesanti, jaunībā Malme asociējās ar stāstiem par policistiem, arī latviešu filmas bija par to. Un nesen, ar interesi noskatījos šo seriālu – http://kinofilms.tv/film/bronbroen-serial/47281/, arī Malmes policiste. Gaidīšu turpinājumus, ļoti interesants tipāžs, kaut kā šķiet ka scenāristi, viņu veidojot, ietekmējušies no Solanderes tēla…


  2. Paši zviedri ir šokā, ka Malme izkonkurējusi Stokholmu. Lielais stadions Stokholmā pieprasīja pārāk lielu īres maksu no SVT. Sabiedriskās TV ģendirektore Hamiltone apgalvo, ka sacensties ar Maskavu vai Baku nevajag un veidot pārāk lielu skatuvi ESC finālam ir jāizbeidz. Būs pieticīgi, bet profesionāli! 🙂 Redzēsim, redzēsim.


  3. Nu jā, jāatceras, ka kad Eirovīziju rīkoja Latvijā, arī gandrīz vai izveidojās līdzīga situācija, bija kāds tik pierastais šurumburums ar tiem Rīgas stadioniem, un Lembergs tad piedāvāja savējo. Tad gan mūsu mīļās galvas pils sētas kungi sasparojās, kaut kas tāds pārāk kostu viņu paš – apziņai.
    Pat priecē, ka zviedriem acīm redzot princips “galvaspilsēta ir valsts, viss pārējais lauki” acīm redzot nav tik izteikti.

Leave a Reply