Facebook un Netflix sadarbojas, lai informētu citus par jūsu filmu gaumi

2013. gada 31. janvārī

facebook logo privātumsPirms dažām dienām ASV prezidents B. Obama parakstīja izmaiņas likumā, kas angliski saucas Video Privacy Protection Act (VPPA), kurš tika pieņemts 1988. gadā. Šīs izmaiņas tagad dod iespēju tādiem uznēmumiem kā Netflix nodot trešajām personām sociālā tīkla  Facebook un citu  interneta lietotāju interešu statistiku. Tas ir – nodot citiem jebkura lietotāja skatīto filmu/programmu sarakstu. Protams, likums nosaka, ka vajadzīga lietotāja piekrišana, taču tai nav jābūt rakstiskai.

Netflix, Inc. ir amerikāņu uzņēmums, kas nodarbojas ar pasūtītu (on demand) audiovizuālo produktu izplatīšanu internetā Ziemeļamerikā un Eiropā (UK, Īrija, Zviedrija, Norvēģija, Somija u.c. ), izmantojot tā saucamo straumēšanas metodi.

Likumu pieņēma 1988. gadā, kad tiesnesis Roberts Borks (Robert Bork) tika nominēts ASV Augstākās tiesas tiesneša amatam. Borks bija plaši pazīstams kā tiesnesis, kas uzskatīja, ka ASV nav nepieciešamas izmaiņas  personu privātās dzīves integritātes aizsardzības likumos, kas uz to brīdi spēkā ASV.

Washington City Paper žurnālists aizgāja uz videokasešu nomu, kurā Roberts Borks parasti nomāja filmas (VHS kasešu formā) un pieprasīja, lai viņam izsniedz sarakstu ar filmām, kuras skatījies Roberts Borks. Vēlāk žurnālists sagatavoja tiesneša portretaprakstu, pamatojoties uz R. Borka filmu gaumi. Šīs publikācijas rezultātā steidzīgi tika pieņemts likums, kas aizliedz informēt trešās personas par videonomas klientu interesēm.

Likums tika pieņemts ar toreizējā prezidenta Ronalda Reigana (Ronald Reagan) akceptu, taču Senāts Borku neapstiprināja Austākās tiesas tiesneša amatam.

Leave a Reply