Kā Latvijas konservatīvie īsteno Kremļa politiku

Attēlā Eiropas labējās, konservatīvās partijas ar vislielāko Krievijas ietekmi. Foto: https://www.businessinsider.com/putin-is-infiltrating-europe-2014-12?r=US&IR=T

Speciāli TVNET

Kremļa režīms Krievijā balstās uz konservatīvām vērtībām. Tās tas izkopis līdz totalitārisma un autoritārisma  līmenim, kur ir tā saucamo “ģimenes vērtību” kults, kas ļauj sist un pazemot sievietes, stingra vadoņa, fīrera roku, tajā dominē autoritatīvs un neapstrīdams vadoņa kults, ideja par krievu īpašo misiju civilizācijas vēsturē, likumos nostiprināti noteikumi, kas drīkst veidot ģimeni, kas laulāties, ko drīkst un nedrīkst darīt geji un citas minoritātes, kur režīma kritiķus gan iekšzemē,  gan ārzemēs indē ar ķīmiskiem ieročiem, kurus nevar noindēt pasludina par ārzemju aģentiem un ierobežo to darbību Krievijā. Militārisma un kara mācība skolās, jebkura režīma “svēto govju“ – kara veterānu, baznīcas un ticīgo kritika tiek pasludināta par naida runu un valsts apdraudējumu un to autori nosaukti par valsts ienaidniekiem un iemesti cietumos. Simpatizēšana un atbalsts Trampam un trampisma politikai ASV un citur pasaulē.  Vai pazīstat šajā uzskaitījumā daudz ko no latviešu konservatīvo politiķu un to mediju retorikas?  Protams, ka pazīstam.  Vai mēs gribām dzīvot šādā valstī, uz kuru mūs ved partijas, kuras sludina ir konservatīvo vērtību organizācijas?  Tā jau tiek īstenota pāris ES valstīs kā Ungārijā, tā Polijā un mēģinājumi ir pat Čehijā. Dalība Eiropas savienībā neļauj šīm konservatīvās politikas valstīm nonākt Krievijas līmenī. Taču dzīvot tur nav komfortabli. Īpaši  minoritātēm. 

Ceru, ka lielais latviešu vairākums to arī negrib. To tautieši jau izbaudīja jau pirms Otrā pasaules kara Ulmaņa režīma  laikā, jo demokrātisko institūtu kā saeimas trūkums noveda pie tā, ka viena konservatīva valsts PSRS  ātri okupēja otru konservatīvas ideoloģijas valsti  Latviju un, protams, arī Lietuvu un Igauniju. Neizdevās tas ar ceturto Baltijas valsti (kā toreiz to sauca pasaulē) Somiju, kur bija lielāka brīvība un demokrātija, kas ļāva labāk organizēties pretestībai. Konservatīvisma politiku latvieši „izbaudīja līdz mielēm” arī padomju okupācijas piecdesmit gados. Tos 50 gadus  var apzīmēt ar to pašu  konservatīvisma „labumu” uzskaitījumu,  kas raksturo Krievijas šodienas valsts politiku. Esmu šo laiku un sistēmu “izbaudījusi” uz savas ādas visā pilnībā un apzinos, kā šo „konservatīvo vērtību” totalitārā spēka roka apspieda un ierobežoja cilvēktiesības. Otrreiz savā mūžā šo konservatīvismu nevēlos piedzīvot. Jaunie Latvijas konservatīvie politiķi, kas tad vēl nebija vēl dzimuši vai pilnā augumā staigāja zem galda, protams to nezina un ir gatavi naivi domāt, ka konservatīvisms ir pasaules glābiņš. Diemžēl viņi ļoti vilsies. Tas ved vienīgi pie nelaimēm, posta un cilvēktiesību ignorēšanas. Nomenklatūra un vadoņi, protams, sev izkārto izņēmumus. Pārējie ir spiesti dzīvot tikai tā kā viņiem tiek atļauts. Par to liecina arī visa līdzšinējā civilizācijas vēsture. 

Vai Latvijā tiek ierobežota konservatīvo politiķu vārda brīvība?

Nesenajā diskusijā TvNet  mūsu oponents, kādas  konservatīvo organizācijas pārstāvis politologs Andris Kudors demonstrēja spilgtu trampisma politikas retorikas paraugu, pārmetot LGTB tiesību organizācijas  Mozaīka vadītājam Kasparam Zālītim  ka šī organizācija cīņā par seksuālo minoritāšu tiesībām uzvedoties kā Krievija un pati esot sākusi „kustināt māju”, aizmirstot” faktu, ka „māju kustināt” 2005. gadā sāka paši konservatīvie ar Satversmes grozījumiem, kas bija vērsti pret LGTB tiesībām. 

Andra Kudora bažas par to, ka tagad  varot tikt ierobežota konservatīvo cilvēku vārda brīvība, manuprāt, nav pamata un faktu, kas to liecinātu.

Nedēļas fokusā ⟩ Kudors: Traģēdija Tukumā ir “lāča pakalpojums konservatīvajiem”

Nedēļas fokusā ⟩ Kudors: Traģēdija Tukumā ir “lāča pakalpojums konservatīvajiem”

Analizējot Latvijas medijus pēc to satura, pat ar neapbruņotu aci redzams, ka lielākajā vairuma  mūsu mediju dominē konservatīva  ideoloģija. Liberāli neatkarīgi ir tikai TvNet, Ir un reizēm arī Delfi.  Tas arī viss. Pārējos masu medijos, ieskaitot sabiedriskos, dominē tieša vai netieša konservatīvisma ideoloģija. 

Turklāt mūsu rīcībā ir fakti par pretējo, ka konservatīvie politiķi Latvijā aktīvi īsteno liberālo žurnālistu vajāšanu par viņu viedokļiem. Esmu to  izjutusi uz savas ādas, kad konservatīvo partiju „troļļu ferma” cīnās vaiga sviedros sociālos tīklos mēģinot kompromitēt gan mani, gan TvNet un citus  žurnālistus un medijus , kas runā citādi nekā viņiem vēlams. Ir pat lasīts par vajājamo žurnālistu sarakstiem, kas tiek veidoti tepat Latvijā. Man ir nepatīkami redzēt kā, piemēram, Nacionālā Apvienība, kuru savulaik dibināja intelektuālais Māris Grīnblats un viņa domubiedri un realizēja patiesas un neatkarīgas brīvas valsts idejas, tagad pārvērtusies par Kremļa dogmu paudējiem.

Košākais konservatīvo politiķu rupors ir NRA – Neatkarīgā Rīta Avīze, kas vēsturiski ir pazīstams kā kriminālnoziedznieka un oligarha Lemberga uzturēts medijs vai viņa kabatas avīze. Medijos varam lasīt, ka konservatīvā Nacionālā Apvienība un oligarhs Lembergs ir bijušas cieši saistītas lietas arī finansiāli. To, ka Lembergam pie sirds  vairāk iet Krievijas vērtības un viņam ir naids pret NATO un citiem  rietumu demokrātijas un brīvības garantiem arī  ir plaši zināms fakts

Konservatīvie politiķi Latvijā labprāt, ar lielu baudu izsmej liberāli domājošos politiķus un žurnālistus. Mēdz apsaukāt,  pielīmējot liberālajiem spēkiem Kremļa aģentu etiķetes, gānot kā „liberālmarksistus“ un pat kā komunistus (Donalda Trampa leksika), kas gribot Latvijā ieviest liberālisma un komunistu diktatūru. Lai gan faktiski diktatūru vēlas ieviest paši konservatīvie, jo liberālisms stāv par indivīda  tiesībām un brīvībām un ir pilnīgā pretrunā ar to, ko dara Kremlis un konservatīvisms, kas  grib ierobežot cilvēku brīvību un tiesības (pakļaujot valsts kontrolei un sistemātisku sodu sistēmai).  Ieskaitot arī LGTB brīvības un tiesības.  Jau tagad, kad spēkā ir daudzi konservatīvo partiju agrāk pieņemtie likumi un satversmes labojumi,  visiem tomēr nav komfortabli dzīvot Latvijā, jo cilvēki emigrē no homofobiskās Latvijas. Baidos, ka  neatceļot tos un vēl vairāk ierobežojot cilvēku tiesības konservatīvisma vārdā, mēs nonāksim uz Polijas, Ungārijas, Baltkrievijas un Krievijas ceļa. 

Izglītoti un domājoši cilvēki to redz un saprot, ka, tikai pateicoties liberālismam, pasaule ir sasniegusi progresu gan cilvēku tiesībās, gan tehnoloģijās, taču konservatīvisms ved mūs atpakaļ  laikos, kad Latvijā un Eiropā  valdīja diktatūras, kas ierobežoja demokrātiju un mūsu izpausmes brīvības. 

Spilgtākais  konservatīvisma politikas iemiesojums ir mums blakus Krievijā, kas ļoti priecātos,  ja Latvijā pie varas nonāktu autoritatīvi konservatīvie spēki. Kā nekā tie būtu Kremlim savējie. 

Vai mēs to vēlreiz gribam? Paldies, es nē. 

Kam jāuzņemas atbildība?

Par slepkavības mēģinājumu Tukumā atbildība jāuzņemas Latvijas politiķiem un baznīcai

Par slepkavības mēģinājumu Tukumā atbildība jāuzņemas Latvijas politiķiem un baznīcai