Baiļu sēšana – psiholoģiskā kara paņēmiens nr. 1

Zviedrija beidzot lēma pievienoties NATO un kā draudzīgākās valstis tika minēti kaimiņi Baltijas jūras zonā – Igaunija, Latvija un Lietuva, kas priecājas par notikušo. Vienā rāvienā notika ilgi gaidītais: no bīstamiem svešiniekiem pārvērtāmies labos kaimiņos. Tagad vairs neesam tāla, bīstama Marsa planēta, bet tepat līdzās esoša Ziemeļvalsts. Putins ar savu Ukrainas karu ir saliedējis eiropiešus vienotā ģimenē. Palīdzam ukraiņiem kopā un aizstāvēsimies pret „rašu“ vienoti.

Kas noticis? Ir konstatētas  ārējas briesmas, uzbrukuma draudi, kas liek saliedēt rindas un vienotiem nostāties pret ienaidnieku. 

Šis ir pirmais paņēmiens kā saliedēt cilvēkus. Ja ir no kā baidīties, tad iekšējie kašķi pazūd un ļaudis kļūst vienoti. Šobrīd ārējo ienaidnieku neesam izdomājuši. Tas ieradies Putina Krievijas veidolā un ir reāli bīstams. Nejēdzīgais 24. februāra uzbrukums Ukrainai ir pierādījis, ka Krievija kā asinskārs nezvērs saplosa kaimiņvalstis nejēgā. Kā slims vilks, kurš sakampj visu, ko iespējams satvert un rij nost arī to, ko nespēj sagremot. Šī iemesla dēļ zviedri ir sabijušies un pievienojas mums. Ar šo Baltijas jūra pārvēršas NATO iekšējā ezerā (kurā kara laikā netiks iekšā neviens krievu karakuģis) un Gotlande nenogremdējamā karakuģī.

Šo piemēru izmantošu, lai sāktu tekstu sēriju par Krievijas propagandas stratēģijām. Tātad -lai saliedētu cilvēkus ir nepieciešams ārējais ienaidnieks. Kašķīgie trīs ruksīši pasakā arī sadraudzējās kopīgi aizstāvoties pret vilku. Tātad – ir vajadzīgs vilks. Ja tāda nav, tad Putins var to izdomāt. 

Kā to dara?

Stājoties amatā Kremlī, Vladimirs Putins šādi sāka savu prezidenta darbu: ar kariem Čečenijā, uzbrūkot Gruzijai, Moldāvijai, Krimai un Ukrainai. Izmantojot pārbaudīto boļševiku metodi, ka „krievi dodas glābt apspiestos“ un „savējos“. Tātad, liekot akcentu uz ārējo ienaidnieku. 

Putins ir karu prezidents. Nespēj būvēt Krieviju uz priekšu laikā, bet vienīgi pagriežot uz atpakaļ (pagātnē). Tāpēc vispirms nepamatoti glaimoja krieviem, ka viņi ir pasaules glābēji un atbrīvotāji (9.maijs), kuriem jāuzņemas pasaules tikumības glābšanas misija (slavofīlisms). Apgalvoja, ka pasaulē dominē rusofobija un rietumi gatavojas Krievijai uzbrukt kā cēlai un svētai „ģeržavai“. Tā teikt – skauž, ka moskovīti ir tik lieliski ļaudis un tāpēc visi ļaunie ir pret Krieviju. Grib labos krievus samīt. 

Kuri ir ļaunie? Tie, kas gatavojas Krievijai uzbrukt.

Kāpēc? Kamdēļ Eiropas Savienības vai NATO valstīm būtu vajadzīga Krievijas teritorija vai cilvēki? Nav vajadzīgi. Krievijas Federācija ir atpalikusi valsts, kas  Putina vadībā spēj eksportēt tikai izejvielas (naftu, gāzi) no kurām civilizētā pasaule pamazām atsakās. Loģiski ņemot- Krievija nav vajadzīga nevienam. Tā patiešām ir. Ja nav taustāmu vērtību, tad var izdomāt garīgas vērtības. Putins izvēlējās tieši šo metodi – ārējā , netikumīgā ienaidnieka „atrašanu“, lai saliedētu krievus ap sevi. Neko citu – labāku un gudrāku viņš dzimtenei piedāvāt neprot un citādi nav iespējams palikt par caru Krievijā līdz kapa malai. 

Viņš atrada sev „tautas aizstāvja lomu“, kas darbojas tikai kara apstākļos.

Lai iedēstītu krievu galvās šo izdomāto bubuli, tika atrasts ienaidnieks (rietumi, NATO)  un tā „atbaidošās puses“ sabiedrība, kurā ir Putinam neakceptējamas sieviešu tiesības,  liberālisma politika = geji + lezbietes, kas Padomju Savienībā dzīvojošam bija svešvārdi un izraisīja nepatiku. Kā pretmets nostājas labā „tradicionālā ģimene“ (kārtīga krievu ģimene, kurā sieviete zina savu vietu), kas nozīmēja „normālu sabiedrību“, kurā valda tikums un kārtībā, bet rietumu ģimene  tika attēlot kā netikumīga (slikta), kurā sievietes ir padauzas un vīrieši glumi vārguļi. Putins izveidoja melīgu stāstu par to, ka rietumos visiem liek dzīvot kopā un precēties ar sava dzimuma personām, sievietes nav sievietes, geji kropļo bērnus, liekot tiem ar varu izvēlēties homoseksuālitāti kā „savu reliģiju“  utt. Pie kam šo visu, kas tik ļoti nepatīk Putinam apzīmēja ar signālvārdiem „ liberālis“, pievienojot tam galotni no rupja sovjetiskā apzīmējuma gejiem un izveidojot jēdzienu „liberasts“ (kas tiek lietots tikai un vienīgi krievu valodā.) Neturpināšu aprakstīt tālāk šo Putina un Kremļa murgu. Taču pats galvenais, ka tas tika uzbūvēts šāds murgs mākslīgi un tas ir melīgs savā būtībā tieši tāpat kā Hitlera naids pret ebrejiem un romiem. Putina antiliberālisms ir tieši tāds pats kā Hitlera antisemītisms. 

Tātad – tika izveidota melīga ilūzija par ienaidnieku un apzināti iedvests krievu riebums pret rietumu sabiedrību, kuru viņi paši savām acīm nekad nav redzējuši. Naidnieka tēlu cītīgi uzbūra un cementē Ostankino televīzija, kuru vada praktiski Putins pats.

Ko tālāk? Tālāk vajag iestāstīt, ka šī šausmīgi drausmīgā „liberastu sabiedrība“ ir agresīva un gatava uzbrukt Krievijai, to pakļaujot un iekarojot. Kā tas notiks? To realizēšot NATO, uzbrūkot Krievijai. 

Vai tā var notikt? Nē, tā nav patiesība. Neviens negrasās Krievijai uzbrukt un uzspiest savu „ticību“. Taču šādu sajūtu un bailes Kremlis krieviem ir uzbūris un iebiedēšanas, rīdīšanas kampaņā piedalās arī krievu ortodoksā (pareizticīgo) baznīca, kas kūda pret sliktajiem rietumiem un svētī bumbas, kas sagraus gaudeno un vājo rietumu sabiedrību.

Kāpēc Putins uzbrūk tieši Ukrainai? Tāpēc, ka  Kijevas Maidana revolūcijas rezultātā ukraiņi paziņoja, ka nevēlas sekot Putina modelim, bet iekļauties „izvirtušajā” Rietumu sabiedrībā. Par šo viņi tiek sodīti ar  krievu karu. Šeit (kā kara argumentu) Putins lika lietā otru slikto vārdu , kas darbojas kopš 2. pasaules kara -„nacists“. Loģika atkal tā pati – nav svarīgi vai visi ukraiņi ir nacisti vai nav, galvenais, lai krievi ir agresīvi un motivē sevi uzbrukumam. Krievu medijos šodien nekur nepavīd vārds „karš“ vai Krievijas uzbrukums Nē, ko jūs! Ļaunā skaitās Ukraina, kas 8 gadus gatavojas uzbrukt Krievijai un krievu karavīri dodas vienīgi aizstāvēt savu dzimteni.  

Tātad Putinam 20 gadu laikā ir izdevies iebaidīt krievus ar „Rietumiem“ kā galveno ienaidnieku un NATO bloku kā agresīvu naidnieku armiju, kas visu laiku lien tuvāk Krievijas robežām. Krieviem netiek paskaidrots, ka īstenībā ir otrādi – Putins ir agresīvs un mēs vēlamies kļūt par NATO valsti, nevis mūs kāds uz to spiež. Nē, tā tas krieviem netiek klāstīts.

 Viņi „zina“, kas visa ļaunā ārpasaule ir pret Krieviju sazvērējusies  jau 20 gadus ilgā naidā un tāpēc tautiešiem Krievijā un ārzemēs jāsakļauj savas rindas un jāturas pretī naidniekiem. Kā mobilizējošu motīvu Putins jau 20 gadus izmanto 9. maiju un raudu gājienus pie propagandas monumentiem, lai stiprinātu krievu gatavību iet un mirt par Staļinu un Putinu. 

Ja visi krievi šodien dzīvo baiļu atmosfērā pret „ārpasauli“, tad tas ir Putina nopelns. Jo viņa propaganda 20 gadus ir strādājusi pie ārējā ienaidnieka tēla izveidošanas. Krievu iebaidīšanai. 

Tātad tāds pēc būtības ir pirmais paņēmiens – iebaidīt cilvēkus ar ārēju ienaidnieku, kura faktiski nav.