Kremļa propaganda pret Pepiju Garzeķi un trolli Muminu

Eiropā ieradies ceturtais tveices vilnis. Portugālē un Spānijā gaisa temperatūra pašlaik tuvojas 50°C atzīmei . Tagad karstums lien Lielbritānijas virzienā. Pie mums neatnāks. Runāt par klimata krīzi reizēm nav vērts, jo daudzi par to nevēlas neko dzirdēt. Nodzīvojot ar motīvu : „paša mūžam pietiks“ un „pēc manis kaut vau ūdensplūdi“. Nez vai uzrunās apgalvojums, ka 71 miljons cilvēku pasaulē ir ļoti trūcīgi tieši klimata krīzes rezultātā. Pateicoties augstām pārtikas, degvielas, un elektrības cenām. Klimata krīze ir mūsu nākamais karš, kuru turpinām neredzēt. Krievijas uzbrukums Ukrainai šo klimata problēmu vēl vairāk saasinājis, jo tagad daudzas valstis nevar/nespēj pārkārtot savu ekonomiku tā kā tas bija iecerēts. Piesārņotāji turpinās darboties tāpēc, ka ir par dārgu izvēlēties videi labvēlīgus enerģijas veidus. Šī iemesla dēļ Putina uzbrukums kaimiņiem ir noziegums pret cilvēci apstākļos, ka planēta izdeg.

Tikmēr Maskavā, Pēterburgā un citur Krievijā turpinās cilvēku muļķošana. Attēlā var redzēt reklāmu pie autobusu pieturām. Pirms laiciņa uz šādiem afišu stabiem bija salīmētas bildes ar zviedru bērnu grāmatu rakstnieci Astrīdu Lindgrēnu un režisoru Ingmaru Bergmani. Apsaukājot viņus par nacistiem. Tagad krievi uzsākuši jaunu kampaņu un „nacisti“ tagad ir literārie varoņi – Pepija Garzeķe un trollis Mumins.

Jaunā propagandas kampaņa vērsta pret zviedriem un somiem par to, ka viņi vēlas iestāties NATO.

„Nekļūsti par rotaļlietu svešās rokās!“, – brīdina plakāts un kā „leļļu dresētājs“ tiek izmantots tēls, kuru tautā sauc par tēvoci Semu (Uncle Sam) un tas nozīmē amerikāņus. Šo tēlu kādreiz aģitācijas kampaņās plaši izmantoja PSRS laikā un tas tiek darīts tagad Krievijā no jauna.

Attēlus Maskavā fotografējis kolēģis Kalle Knivilano avīzes Sydsvenska Dagbladet un uzskata, ka šī kampaņa ir viltīgāka par iepriekšējo.

Protams, ka nekur nav norādīts, kurš apmaksājis šo publisko iestāstīšanu. Afišas izvietotas zviedru un somu vēstniecību tuvumā. Izmantots arī kāds citāts no Tūves Jansones grāmatas, kas ir samežģīts un faktiski neatbilst ziņojuma saturam.

Pašlaik Krievijā darīts viss, lai piebāztu krievu galvas pilnas ar Putinam vajadzīgajām nostādnēm par labu karam. Tie ražotas protesta vēstules, izvietotas kāpņu telpās un tēlots, ka „krievu tauta sašutusi“ par eiropiešiem un amerikāņiem. Protestēt pret šo karu nav iespējams.

Krieviem nākas samierināties, ka rietumu preces un pakalpojumi pazūd un viņi iepazīstas ar Padomju Savienības preču/pakalpojumu deficīta realitāti.

Krievu ekonomika nesabrūk, jo virkne ārvalstu turpina krieviem maksāt par gāzi un naftu. Piemēram, Vācija. Taču vismaz 15% kopprodukta kritums būs pamanāms tuvākajā nākotnē.

Putina popularitāte tautas vidū esot cēlusies no 69% uz 83% un man šķiet, ka drīz Kremlis publicēs skaitli 100%.

Taču krievi tic visām pasakām ko Kremlis stāsta. Vova ir vienīgais pie varas un politisko konkurentu Putinam nav. Tāpēc nav jābrīnās par krievu nacionālistu aicinājumu nomainīt Putina amatu „prezidents“ pret Krievijai piemērotāku titulu – „ valsts līderis“ vai „valdnieks“. „vadonis“.

Vēsturiski Krieviju vienmēr vadījuši autokrāti, kas nekad nav sekojuši laikam un cītīgi bremzējuši savas tautas un valsts attīstību, padarot Krieviju par mūžam atpalikušu valsti. To pašu darīja Romanovu dinastija, kas valdīja laika posmā no 1613 līdz 1917. Līniju turpināja “ Ļeņins, Staļins, Brežņevs un tagad Putins.

Ukrainas aktuālos notikumus dažādi eksperti vērtē atšķirīgi. Taču Zeļenskis ir apņēmības pilns un vēlas papildināt armijas rindas. Miljona robežās. Lai atgūtu okupētās teritorijas. Joakimam Pasikivi liekas, ka šis plāns ir pārdrošs un īsā laikā to realizēt neizdosies. Taču neiespējami tas nav.

Pagaidām ukraiņiem ir lielāki kauju panākumi valsts dienvidos, bet krievi spiežas iekšā no austrumiem (Donbass, Luhanska).

Leave a Reply