Putina pokerseja uzlēcošās saules zemē

Krievu armijai atkāpjoties, parādās jauni kara noziegumi pret vietējiem.  Pašlaik zvērības var novērot Harkivas reģionā. Vietējie iedzīvotāji liecina kā krievu karaspēki mēdza ieiet mājās, dzīvokļos, nošaut dzīvokļa saimniekus galvā. Kaimiņi pēc tam apbērēja noslepkavotos dārzā. Kāda 63 gadus veca sieviete liecinājusi Sky News kā krievu karavīri iegājuši kaimiņa dzīvoklī un tur iešāvuši pakausī diviem vīriešiem. Sieviete mēģinājusi tikt galā ar upuriem asins peļķē, bet policija vairs neesot bijusi sazvanāma, jo krievi nogriezuši visus komunikācijas kanālus. „Tas bija drausmīgi. Nesaprotu kāpēc krievi viņus abus nogalināja“, – šņukst sieviete. Pēc tam viņa apglabājusī abus pagalmā, taču tagad policija ķeras klāt arī šīs lietas izmeklēšanai. „Noskaidrojies, ka kara noziegumi veikti gandrīz katrā ciemā“, – ziņo vietējās ukraiņu policijas šefs Sehijs Bolvino (Skay News). Pašlaik sākas upuru apskate un notikušā dokumentēšana. 

Atkāpjoties krievi paguvuši sagraut ūdens un elektrības piegādes sistēmu Harkivas reģionam. Volodimirs Zeļenskis nosaucis šos faktus par  krievu „izmisuma aktiem“ un „krievu teroru“ un lūdz marķēt, ka Krievija ir terorisma valsts. 

Kopš septembra sākuma ukraiņi atbrīvojuši no okupācijas 6000 kvadrātkilometru savas zemes un turpina kustēties uz priekšu. 

Lai gan oficiāli Kremlis noliedz šo faktu, sākt rūgt neapmierinātība krievu armijas rindās. No malas raugoties nekas Krievijā neliecina par zaudējumu Ukrainā. Putins ar pompu tikko nosvinējis Maskavas svētkus un „iesvētījis„“ jauno panorāmas riteni. Tas esot lielāks nekā Londonā. Ostankino televīzija neziņo ne pušplēsta vārda par to kā krievi masveidā un steigā atkāpās. Vienīgais publiski uzsprādzis ir krievu virsnieks Igors Strelkovs. Tas pats kurš līdz šim vadīja krievu uzbrukumus Donbasā. Viņš skaļi nosaucis krievu armijas vadību par idiotiem par nespēju reāli novērtēt ukraiņu armijas spēku (AP). „Mums bija plāna ķēde ap Harkovu, kurai nebija taktisku rezervju. Ukraiņiem bija iniciatīva un augsta kaujas morāle. Viņi nepiedāvās mums laiku pārkārtoties. Tieši otrādi, viņi gāzīsies mums viršu šajās pēdējās saulainajās rudens nedēļās līdz lietiem“. Jā, arī šis niknais virsnieks prognozē, ka ukraiņi spēs atkarot Mariopoli. Ir redzams, ka ukraiņi mēģinās to atgūt atpakaļ.

Mariopoles iekarošana ir devusi iespēju krieviem savienot Krimu ar Donbasu. To nedrīkstot pieļaut. Tāpēc Strelkovs pieprasa skarbākus uzbrukumus civiliem mērķiem, lai sagrautu visu iespējamo ukraiņu pretošanos. Burkšķ arī Kadirovs. Par to pašu. Taču Putins turpina pozēt ar savu pokera seju. „Putins man šobrīd atgādina Hitleru bunkurā. 1945. gadā. Tie paši bezcerīgie strīdi un  fīrera vajadzība visu turpināt līdz uzvarošajām beigām. Putinam nav izdevies izskalot 100% ārā visu loģiku no krievu smadzenēm. Liela daļa tomēr lieto VPN un zina, kas pasaulē notiek”, – secina Lundas universitātes profesors Kristians Gerners. Pēc viņa domām, stūrī iedzīta žurka var sākt ķerties pie aizliegtiem ieročiem (CNN).  Visvairāk viņu pārsteidz Putina murgi Krievijas vēstures sakarībā un idejas par to kas kuram pieder un kā viss notiks. Piemēram, jautrs ir Putina apzīmējums Krievijai kā „uzlecošas saules zemei“, kas faktiski ir Japānas simboliskais tēls. Ja Putinam to aizrāda, tad viņš veikli paskaidro, ka Kamčatka esot Krievija un saules stari to sasniedzot ātrāk nekā Japānu. 

Murgotājs turpina pātarot. Nupat tas sāk izskatīties komiski.  

Leave a Reply