Krievu grūtnieču afēra un tanku pazušana

Krievu grūtnieces pasākušas pēdējos grūtniecības mēnešos mērķtiecīgi braukt uz Argentīnu, lai tur laistu pasaulē tur savus bērnus. Šādā veidā mazuļi juridiski kļūst par Argentīnas pilsoņiem un varēs nākotnē apmeklēt vismaz 171 valstis bez vīzu ierobežojumiem. Kopš krievi karo ar Ukrainu, vairāk nekā 10 000 krievu sieviešu dzemdējušas bērnus pēc ierašanās Buenosairesā. 

Pagājušajā piektdienā Argentīnas galvaspilsētā ar Ethiopian Airlines ieradās 33 krievu grūtnieces. Visas – 32. vai 33. grūtniecības nedēļā. Vai tad tas ir slikti? „ Mēs būtu priecīgi un saprastu šīs sievietes, ja viņas būtu ieradušās šeit uz pastāvīgu dzīvi. Grasītos dzīvot Argentīnā. Taču tā tas nenotiek. Problēma ir tā, ka šīs sievietes ierodas mūsu valstī tikai uz laiku, lai šeit laistu pasaulē savu bērnu un pie viena nodrošinātu krievu mazulim Argentīnas pasi. Pēc tam viņas pamet valsti kopā ar visu savu bērnu. Nekad vēlāk vairs neatgriežas. Viņām vajadzīga tikai šī iespēja – noformēt savu jaundzimušo bērnu kā argentīnieti un viss“, – komentē valsts Migrācijas dienesta valdītāja Florencia Karignano. (Todo Noticias)

Kāpēc krievu sievietes pēkšņi iecienījušas tieši Argentīnu? Tāpēc, ka ieceļojot šajā valstī, krieviem nevajag vīzas. Visi krievi šeit iegūst tūristu vīzu uz 60 dienām. To viegli pagarināt līdz 90 dienām.  Dzemdētāju grupu ceļojumi no Krievijas uz Buenosairesu aizsākās pērnā gada augustā. Pēkšņi katru dienu valstī ieradās liels skaits krievu grūtnieču Vietējās iestādes uzskata, ka “kāds“ Krievijā organizē šīs sievietes un sūta ar lidmašīnām grūtnieču grupas pāri okeānam. Protams, par samaksu. „Visas krievu grūtnieces uzvedas vienādi – ierodas valstī pēdējās grūtniecības nedēļās vai tad, kad atlikuši 3 mēneši. Noīrē dzīvokļus vai istabas, dzemdē bērnus valstī un pēc tam atgriežas savā dzimtenē atpakaļ ar bērniem un mūsu pasēm“, – komentē Florencia. 

Argentīniešiem esot apnicis šis krievu grūtnieču tūrisms un pagājušajā nedēļā sešas grūtniecības tūristes vecumā no 25 līdz 35 gadiem, tika aizturētas Buenosairesas lidostā. Trīs nākamās mātes, kas bija ieradušā skopā ar saviem vīriem, tomēr vēlāk tika ielaistas valstī. Vēl 3 tika aizturētas lidostā un joprojām atrodas tur. Viņu advokāts uzskata, ka sievietes tiekot diskriminētas. (El Pais).

Kāpēc krieviem iepatikusies Argentīnas pase? Vispirms tāpēc, ka ar to var ceļot netraucēti uz 171 valsti. Tas ir 2 reizes vairāk, nekā šodien atļauj Krievijas pase. Vai zīdainis grasās viens pats ceļot?  Nē, to sev paredzējuši vecāki. Kad bērnam būs 2 gadi, tad Argentīnā dzimušā bērna vecāki var paši sev nokārtot Argentīnas pases. Pēc tam ar tām brīvi ceļot pa pasauli un arī pa Eiropas Savienības valstīm. Pēdējo mēnešu laikā vairāki krievu spiegi aizturēti Slovēnijā. Visiem viņiem bija Argentīnas pases. „Ja mēs šādi atļausim rīkoties, tad Argentīnas pases zaudēs godu un cieņu un mūsu valsts zaudēs uzticību citu pasaules tautu acīs“, – uzskata Florencia Karignano. (DN)

Tikmēr Ukrainā turpinās karš. Vakar krievi apšaudīja atomelektrostacijas Rivnē un Hmeļņickā. Reaktorus nācās uz laiku slēgt.  (CNN)

Pašlaik Ukrainas AES darbojas ar 44% jaudu, dēļ krievu uzbrukumiem (Le Monde).

Center for a New American Security informē, ka krieviem esot maz tanku. Faktisko tanku skaits sarucis par 50%. (TT)

ASV prezidents plāno atkal ierasties Polijā 20 – 22.februārī, lai piedalītos kara gadskārtas procesā 24. februārī. 

Vakar ukraiņi notriekuši 20 krievu dronus. Tie bija paredzēti infrastruktūras sagraušanai.  (CNN)

Atkal parādījusies atklātība uz laiku „pazudusī“ Ostankino televīzijas žurnāliste Marina Ovsjaņikova. Viņa protestēja pret karu Ukrainā, parādot krievu TV ēterā papīra lapu ar pretkara tekstu. Tas notika ziņu izlaiduma „Vremja„ tiešraides laikā, Maskavā, pērnā gada pavasarī. Pašlaik Marina atrodas ārzemēs un atzīst, ka šāds esot bijis vienīgais viņas ceļš – palikt dzīvai. Proti – bēgt no Krievijas. (TT)  

Attēlā: ukraiņi Bahmutā

Leave a Reply