9. maija atcelšana un serbu ieroči 

Tuvojās maijs, kura sākumā trešā pasaules kara agresorvalsts Krievija atkal svinēs savu uzvaru otrajā pasaules karā. Ignorējot sabiedroto uzvaras un iztēlojot sevi kā galveno cietēju un vadošo lielvalsti. Nepatīkami, ka tas turpinās un 9.maijs tiek forsēts uz priekšu. Labi, ka Pārdaugavā vairs nerēgojas betona spoks un putinisti tur vairs nevarēs rīkot savus propagandas festivālus. Taču Rīga nav vienīga, kur šie līksmības svētki vairs nenotiks. „Uzvaras dienas“ parādi un priekus atcels arī Ukrainas pierobežas rajonos.

Kāpēc? „Tāpēc, ka šīs parādes var kļūt par ukraiņu mērķiem”, – uzskata Joakims Pāsikivi. 

Tātad Belgorodā un Kurskā 9.maija svinēšana tiek apturēta. Tāpēc, ka tur bail no „teroristu uzbrukumiem“. „Pie mums šogad nebūs parādes, jo nevēlamies provocēt ienaidnieku.  Demonstrējot lielu skaitu karavīru un kaujas tehniku Belgorodas centrā”, – taisnojās gubernators Vjačeslavs Gladkovs (Moscow Time).

Parādes un maršēšana nenotiks arī Krimā. (CNN)

Kopš kara sākuma vairākas reizēs notikuši ukraiņu uzbrukumi Krievijai pierobežas zonā. 1022.gada 1. aprīlī sprāga degvielas noliktava Belgorodā, kuru apšaudīja no helikopteriem. Decembrī tika nogalināti vairāki krievu karavīri krievu lidostā ar droniem. (New York Times). 

Lielbritānija uzsākusi vajāt tos, kas palīdz krievu oligarhiem izvairīties no sankcijām. Tādus kā mūsu Ogres mērs. Briti ķērušies klāt tiem, kas palīdzējuši Romanam Abramovičam un Alisejam Usmanovam. (TT)

Krievijas Ārlietu ministram ir problēmas, jo viņš nav saņēmis vīzu, lai ierastos Ņujorkā uz ANO drošības padomes sēdi. (TASS) Nevienam no Krievijas delegācijas vīzu nav. Sēde notiks Ņujorkā no 24. – 25. aprīlim. (DN)  

Serbija ir sagatavojusies palīdzēt Krievijai un sūtīt uz turieni ieročus. (Reuters) Šos faktus uzzinājām no Pentagona publiskotajiem slepenajiem dokumentiem. Tur norādīts, ka serbi atteikušies trenēt savā teritorijā ukraiņu karavīrus un esot gatavi palīdzēt Krievijas pusei šajā karā.

Krievu militārie blogeri sacēlušies pret Kremli un vēlas, lai tiktu atcelts tas cenzūras punkts, kas neatļauj kritizēt krievu armijniekus un viņu vadību. Petīciju parakstījuši 20 cilvēki. Viņi esot „niknie patrioti“ un tagad nevarot paust savus patriotiskos uzskatus. (ISW)

Nopludinātie Pentagona dokumenti liecina, ka Ukrainā pašlaik ir ārzemju speciālās vienības.  no Lielbritānijas, Francijas, ASV, Nīderlandes un Latvijas.  (BBC) Dokumentā nav norādīts kas tās par vienībām un kur tās pašlaik atrodas.          

Attēlā Bahmuta (2023)

Leave a Reply