Tranšejas Krimas pludmalē aizbērtas un uzbrukuma pirmie signāli Kahovkā

Ar valstīm ir tāpat kā ar cilvēkiem. Nevajag klausīties ko viņi runā, bet skatīties kā rīkojas.  Ko dara. Šī loģika jāņem vērā novērojot un vērtējot arī Krievijas terorismu pret ukraiņiem. Aiz patētiskā Kremļa patosa slēpjas pavisam cita reālā rīcība, nekā tiek ziņots Ostankinas medijos vai Kremļa radio intervijās. Piemēram, šī  Medvedivkas kara bāze Krimā tagad ir tukša. Tajā vairs nav kara tehnikas un munīcijas. Tā ir „kā izslaucīta“. Maxar Technologies šo faktu ir dokumentējis. (CNN)

Kara eksperts Juhans Hoivinens domā, ka krievi visu pārveduši uz ziemeļiem, gatavojoties tur ukraiņu uzbrukumam. 

Līdz šim krievi plaši reklamēja kā tiks aizstāvēta Krima, kā tur rok tranšejas pat pludmalē un cik zvērīgi viņi tur nocietinājušies ar pārliecību, ka ukraiņi vairs nekad netiks šai teritorijai klāt. 

Tagad izskatās, ka viņi ir aizbēguši no Krimas. Atstājuši šo nocietinājumu. 

„Izskatās, ka viss ir aizvākts un atstāti tikai pāris pūķa zobi“ – konstatē Hoivinens.  Par „pūķa zobiem“ sauc betona piramīdas, kuras krievi izvieto pirms ierakumiem,  pretinieka tanku kustības ierobežošanai.

Pašlaik krievi nepārprotami gatavojās kaujām pie Zaporižjas un Dņepras (Hersonas zonā). Tur virzās viņu spēki un,, Acīm redzot tieši tur krievi gaida ukraiņu uzbrukumu. 

Līdz šim ukraiņi ar Himars netika klāt Medvedivkai, taču tagad – Dņepras zonā, to varēs izdarīt. Aizvācot savu kara tehniku uz turieni, krievi pakļauj to iznīcināšanas riskam“, – uzskata Hoivinens. Mazākas vienības krievi noteikti ir saglabājuši Krimā, jo šajā zonā aktīvi turpina rosīties ukraiņu partizāni un tāpēc “kaut kādas drošības vienības tur saglabātas, taču to ir daudz par maz“- spriež Hoivinens.  Interesanti, ka izraktie krievu tranšeju grāvji Krimā (ieskaitot pludmali) arī ir aizbērti. 

Vakar Krimā centās apdzēst lielu ugunsgrēku jo dega naftas cisternas. Vainīgs esot ukraiņu drons. Taču ukraiņi atsakās un šāda goda un saka, ka šis esot Dieva sods. Ugunsgrēks uzliesmoja četros no rīta, netālu no Sevastopoles. Pamazām aizdegās 1000 kvadrātmetru liela teritorija. Upuru neesot. Taču melni dūmi plosīja debesis visu dienu. Ap 15.00 ugunsgrēks tika apdzēsts, taču sadega ap 40 000 tonnu degvielas. Tā bija paredzēta Krievijas Melnās jūras flotei. 

Krievu mediji ziņo, ka pieci krievu ciemi pie Ukrainas robežas arī esot apšaudīti un palikuši bez elektrības. (TT)

Pašlaik krievi kontrolē 70% Hersonas reģiona, bet turpina apšaudīt Hersonas pilsētu. Iespējams, ka no pilsētas tiks evakuēti cilvēki, pirms pavasara kaujām (Sky News)

Pakistāna plāno piegādāt Ukrainai pretgaisa aizsardzības sistēmu Anza Mark II. Piegādes notiks caur Poliju. Par to Pakistānai ukraiņi piegādās rezerves daļas  krievu helikopteriem Mi-17.  Līdz šim Pakistāna jau ir piegādājusi Ukrainai gan Yarmuk raķetes gan artilērijas lādiņus.  Tagad ukraiņi saņems Anza Mark II, kas ir pārvietojams (mobils) zeme – gaiss ierocis, ar kura palīdzību (infrasarkanā starojuma mērķa meklētājs) var šaut raķetes līdz 5 km attālumam. (Economics Times)

ASV prezidents gatavojas vizītei Helsinkos. Saistībā ar NATO apspriedi Viļņā. (AB News)

Mūsu iecienītajam kara darbības ekspertam Joakimam Pāsikivi šķiet, ka ukraiņi jau ir sākuši savu pavasara uzbrukumu ar Novaja Kahovka pilsētiņas apšaudi. Šī esot ļoti svarīga zona, saistībā ar Novaja Kahovka dambi, kuru krievi visu ziemu draudēja uzspridzināt.

„Domāju, ka šī ir gudra lieta, pārņemt savā kontrolē ūdens piegādi Krimai“, – komentē Pāsikivi (SvD). Pēc viņa domām naftas noliktavas uzspridzināšana Krimā arī esot jaunā uzbrukuma sastāvdaļa. Tas pierādot, ka krieviem nav kārtībā pretgaisa aizsardzības sistēma pat pie militārajām bāzēm. 

Attēlā krievu karabāze Krimā no kuras pašlaik visa tehnika aizvesta projām (DN)

Leave a Reply