Bahmutas atgūšana un hipersoniskā ieroča izgāšanās

Ukraina atguvusi atpakaļ savas teritorijas Bahmutā, taču krievi atsakās to atzīt. Maskava savos ziņu izlaidumos ziņo pavisam ko citu. „Esot iegājuši dziļāk Bahmutā un atbrīvojuši, – ziņo Kremļa mediji. Pie kam, visos ziņojumos Bahmuta pieminēta ar tās krievisko nosaukumu. 

Ukraiņi ziņo pavisam ko citu. To pašu apstiprina arī ASV pētniecības centrs ISW un britu Aizsardzības departaments. 

Viņu novērojumi rāda, ka ukraiņi ir atguvuši apmēram vienu kilometru savas teritorijas un pagājuši uz priekšu. Ieņēmuši zonu, kuru savā kontrolē līdz šim turēja krievu armijas brigāde. Tā ir atkāpusies no Bahmutas dienvidiem. Krievu atkāpšanās tiek traktēta kā haotiska. 

Var pieņemt, ka tieši šeit sācies lielais un ilgi gaidītais ukraiņu pavasara uzbrukums. Taču oficiāli Kijiva šo pieņēmumu noliedz. Te esot runa tikai par lokālu aizsardzības operāciju. 

Tikmēr krievi turpina uzbrukt visai Ukrainas teritorijai. Vakar Ukrainas austrumos nogalināta kāda 15 gadus veca ukraiņu meitene. (AFP)

Pie Brjanskas (Krievijā) vakar naktī nogāzies krievu helikopters Mi-8. (TASS) Divi cilvēki gājuši bojā. Avarējusi arī lidmašīna  Su-34.

Itālija un Pāvests apstiprinājuši gatavību palīdzēt Ukrainai. Zeļenskis šo solījumu saņēmis vizītes laikā Romā. Pāvests ir gatavs iesaistīties procesā, kas panāktu nolaupīto ukraiņu bērnu atgriešanu atpakaļ dzimtenē no Krievijas. (DN)

Vācija gatavojas nosūtīt uz Ukrainu ieročus 3.1 miljardu eiro vērtībā. Tajā ietilpst 30 tanki Leopard 1, 18 haubices un 20 bruņu transportieri Marder. Kā arī pretgaisa aizsardzības sistēma IRIS-T. (Kyiv Post)

Vakar Krievija mēģināja trāpīt ar savu jauno, moderno hipersonisko ieroci Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēmai. Taču krievu monstrs tika notriekts, pirms tas paguva sagraut amerikāņu ieročus.  (CNN)  

Leave a Reply