Uzbrukuma pirmās veiksmes un Prigožina tirgošanās

Ukrainas ģenerālpulkvedis Oleksandrs Sirskis, Ukrainas sauszemes spēku un apvienoto spēku operācijas komandieris vakar paziņoja, ka ir konstatēti „pirmie uzbrukuma panākumi Bahmutā“. „Izdodas uzvarēt ienaidnieku smagos apstākļos, neraugoties uz to, ka mums ir mazāk resursu“ – raksta Sirskis (Telegram). Tas nozīmē, ka šis ir nākamais lielākais panākums aiz Hersonas krišanas pērnā gada novembrī.  Bahmutā atvērti vairāki ceļi un anulēta krievu artilērija. (SvD)

Vakar no rīta krievi ar artilēriju atkal uzbruka Avdijivkai. Daļēji sagraujot slimnīcas ēku. Četri cilvēki šajā uzbrukumā nogalināti. Avdijivka atrodas 50 km attālumā no Bahmutas. (TT)

Turpinās baumas par baltkrievu diktatora un Putina tuvākā sabiedrotā Aleksandra Lukašenko slimību. 68 gadus vecais diktators vairs nav rādījies publikai pēc 9.maija svinēšanas Maskavā. Kāds krievu avots apstiprinājis, ka Lukašenko „nav vesels“. Taču nav skaidrs cik slims viņš ir. „Viņam vajag atpūsties un viss“, – komentē kāds Krievijas Domes deputāts Lukašenko veselības stāvokli Kiev Post. Klīst baumas, ka Lukašenko atrodoties slimnīcā. (SvD)

Londonas vizītes laikā Lielbritānija apsolījusi Zeļenskim simtiem uzbrukuma dronu, kas var darboties 200 km diapazonā. (Reuters) Piegādes notiks tuvāko mēnešu laikā. Aizvadīto mēnešu laikā Lielbritānija sagatavoja frontei ap 15 000 ukraiņu karavīru. 

Krievija atzinusi, ka Bahmutā gājuši bojā divi krievu pulkveži: ceturtās motorizētās strēlnieku brigādes komandieris, pulkvedis Vjačeslavs Makarovs un armijas korpusa komandiera vietnieks militāri politiskajā darbā, pulkvedis Jevgeņijs Brovko. (Moscow Times)

Taču divu krievu uzbrukuma helikopteru un iznīcinātāju notriekšana Krievijā (pēc Kremļa domām) nav notikusi. Par to ziņo ukraiņu un amerikāņu mediji kā par notikušu faktu. Tātad runa ir par diviem helikopteriem Mi-8 un divām lidmašīnām Su-34 un Su-35, kas notriektas Brjanskas rajonā. Tātad – Krievijas teritorijā. (CNN, Los Angeles Times) 

TASS ziņo tikai par to, ka viens helikopters un viena lidmašīna avarējusi. Bez paskaidrojuma kāpēc tas noticis. Vladimirs Rogovs, savukārt, ziņo, ka četri kaujas lidaparāti notriekti. (Los Angeles Times). Visbeidzot Prigožins skaidri un gaiši pavēstīja, ka šos savus „kaujas ieročus“ notriekuši krievi paši. (DN) 

Divi neatkarīgi avoti liecina, ka „vāgneriešu“ šefs Jevgeņijs Prigožins ir mēģinājis pārdot krievu pozīciju aprakstu ukraiņiem (Washington Post). Tas noticis janvārī. Kā kompensāciju viņš pieprasījis, lai ukraiņi atkāpjas Bahmutā. Ukraiņi nav paļāvušies uz Prigožinu un viņa priekšlikumu nav pieņēmuši.

Kā krievi reaģē uz ukraiņu uzbrukumu? Cenšas smagāk un intensīvāk apšaudīt Ukrainas teritoriju pa gabalu. Ar artilēriju un droniem.  Cenšas precīzāk trāpīt mērķiem un ar dronu palīdzību izsist no ierindas Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēmu. (SvD)

Pēdējo dienu laikā uz Ukrainu krievu izšāvuši 99 reizes. Trāpot civilos mērķos. (Ukrinform)

Francija piedāvā jaunas tanku piegādes ukraiņiem. Šis dāvinājums noticis Zeļenska Parīzes vizītes laikā svētdien. (SvD)

Attēlā ukraiņi pie Bahmutas (DN)

Leave a Reply