Ko tad es domāju un teicu 100. panta preses klubā par oligarhiem, Zatleru, Krieviju un Skandināviju.

2011.g. 29.maijā

100.pants preses klubs - links uz raidijumu - spied te.

Šovakar,  piedaloties LTV1 pārraidē 100. PANTA PRESES KLUBS,   izraisījās saruna par to, kādā virzienā Latvijai vajadzētu orientēties.

Es uzsvēru, ka vakar Zatlers ar savu runu nodemonstrēja, ka mēs esam gatavi tuvoties Skandināvu demokrātijas un politiskās kultūras  virzienā. Nevis Krievijas virzienā, kā tos mūs velk oligarhi un viņu kontrolēto partiju uzvedība saeimā.

Es te nedomāju ekonomisko sadarbību ar Krieviju, bet gan tieši Krievijas demokrātijas zemo līmeni un korumpēto politisko vidi un Kremļa un Krievijas oligarhu valdīšanas manieres.

Zatlera vakardienas solis mūs tuvina vēsturiski attīstītākām  skandināvijas demokrātijām.

Jo līdzšinējā oligarhu dominance Latvijā ļoti atgādināja Krievijas politiskos tikumus un manieres, no kā vajadzētu turēties tālāk.

Jautājums par ekonomisko sadarbību ar Krieviju ir pilnīgi kaut kas cits, ja tai netiek izvirzīti politiski nosacījumi no Krievijas puses.

Pret ekonomisko sadarbību ar Krieviju es neiebildu, kā daži mani oponenti to pagrieza. 

Runāju tikai par politisko kultūru un demokrātiju, kuras Krievijā nav un  kuras jaunu dimensiju Latvijā Zatlers vakar nodemonstrēja.

4 comments


  1. jā, arī es piekrītu, ka Latvijai jāsliecas uz skandināvijas pusi. Manuprāt, NRA galv.redaktores Daukštes iebildums, argumentējot, ka tā nevajadzētu zviedru banku nekvalitatīvās politikas dēļ un sekām ko tā izraisīja, šķita mazliet vieglprātīgs un vienpusīgs arguments. Jāpiebilst, ka tomēr zviedru kapitāls Latvijā caur bankām bija arī investīcijas. Ja reiz paši zviedri to atzīst (ka politika bija skarba), tad, manuprāt, nekas nedrīkst mainīties – attiecībā par kursu. Protams, saites ar Krieviju saraut nevajag, bet nevajag jau arī skriet kā izbadējušiem nopakaļ. Esam tača pastāvīgā valsts un arīdzan tauta.

    Jā, vēlreiz paldies Zatlera kungam par uzdrīkstēšanos. un pārfrāzējot vienu reklāmsaukli – Zatlers ir mūsu [tautas] pusē!


  2. Paldies…ir tik forši būt saprastai..tas ir liels luksus! Cilvēcīgas attiecības starp cilvēkiem. 🙂 Biju paņēmusi uz studiju kaudzi ar ārzemju preses atsauksmēm par Zatlera “leģendāro iznācienu”. Neiznāca laika rezumēt, jo pārējie studijā ķīvējās par piezemētākām tēmām. Kopumā ārzemēs ļoti atzinīgi novērtē Zatlera soli un vācieši pat nosauc to par otru ievērojamāko notikumu Austrumeiropā pēc Berlīnes mūra krišanas.


  3. Paldies autorei par tik sakarīgu (nozīmīgu) vietni un rakstiem. Sajūtu, ka autore ir nobažījusies par cilvēku izglītošanu politikā, un paldies Sandrai par to.

Leave a Reply