Vai gaidāmo referendumu Cimdars nenovilcina apzināti?

Foto: Delfi.lv

2011.gada 30. maijā

Piekrītu dzejnieces Liānas Langas protestam vakar LTV1 100.panta preses klubā pret Latvijas galvenā balsu skaitītāja Cimdara kārtējo vēlmi maksimāli novilcināt referendumu šovasar.

23. jūlijs ir nepiemērots laiks valstij tik aktuālai norisei. Tālāk to atcelt, laikam, vairs nav iespējams.

Tāpēc šoreiz, lūdzu, taisnīgi. Izbeidziet novilcināt ar cerību – izgāzt.

Kā tas noticis līdz šim.

🙁

Ja reiz revolūcija – tad arī rīkojamies atbilstoši.

Ķeramies pie lietas, jo valsts ir musējā, nevis oligarhu SIA.

Ja Cimdara padotie nespēj nodrukāt referenduma biļetenus divu nedēļu laikā un tie paši birokrāti nav gatavi atrast vēlēšanu lokālus pēc Jāņiem, tad acīm redzams, ka tīrīšana būtu jasāk arī šajos enerģētiski un garīgi piesmakušajos gaiteņos.

Pēc manām domām referendumu šoreiz nevajadzētu atļau varai ievilkt garumā.

Tagad mēs esam modri un apņēmīgi.

Tagad mums ir jāiet pie referenduma urnām.

Par prezidenta vēlēšanām tur varai viss skaidrs – 2. jūnijs.

Par referendumu (kas varai nepatīk!) tur …nekas nav skaidrs un ir miglā tīts.

Mēs vēlamies skaidrību.

25. jūnijs – būtu OK.

Nolīgosim, nosvinēsim Jāņus un iesim.

23 comments


 1. Paldies par Jūsu vērtīgo viedokli! Es domāju līdzīgi, bet ierosinu iet balsot nedēļu pēc jāņiem! 🙂


 2. Cimdars arī apzināti neveicina e-vēlēšanu projektu, jo tad nevarēs pieprasīt 2 miljonus par katru referenduma/vēlēšanu reizi. Varbūt arī negrib, lai trimdinieki balso. Bet iespējams arī ka balstiņas “saskaitīt” būtu grūtāk.


 3. Protams, ka es arī piekrītu, jo ātrāk, jo labāk. Taču atmetot visas aizdomas un paskatoties uz situāciju no Publisko iepirkumu likuma puses – līdz 25/06 CVK nevar noorganizēt iepirkumus kaut vai biļetenu drukāšanai, viņš varētu IUB lūgt atļauju organizēt sarunu procedūru ar baigi saīsinātiem termiņiem, bet IUB uz šādiem lūgumiem atbild lēni. Un tad jau jautājums, ko IUB velk garumā. Es ceru, ka speciāli nekas netiks vilkts garumā, un šoreiz katrs darbosies pēc vislabākās sirdsapziņas.


 4. Piekrītu!
  Latvijas valsts ir radīta priekš mums – tautas. Nevis otrādi. Valsts ierēdņi ir mūsu servisa institūcija un viņiem reizēm (izņēmuma situācijā) nāktos pastrādāt ātrāk un pielāgot savas darba rutīnas (termiņus) mūsu vajadzībām. Tik vienkārši tas ir. Tāpēc būtu pareizi, ja ieredņi un valsts birokrāti (kas arī ir tautas daļa) “darbotos pēc vislabākās sirdsapziņas” !:)
  Ceru, ka tās būs. 🙂
  Lūdzu nesarūgtiniet mūs, ierēdņi un termiņu noteicēji.
  Izņēmums ir progresa brālis. 🙂
  Vētra ceļas gaisā, vai jūs jūtat?
  Attiecībā par datumu ir tā, ka Līgas un Jāņi ir mūsu tautas vislieliskākie svētki! Ja tiem seko tautas nobalsošana tad šis pasākums pārtop svētkos un mēs to faktiski vēlamies. Vai ne?
  Svinam?
  Tieši tāpēc es palieku pie 25. jūnija nevis pie 2. jūlija, kas ir nedēļu vēlāk un pirmajā mirklī šķiet “loģiskāks solis”.
  Mūsu tauta ir nogurusi un novārgusi un vēlas pasmaidīt un sajust domubiedrus līdzās. Uz Jāņiem Latvijā ierodas daudz tautiešu no ārzemēm un vēlētājus skaits būs daudz lielāks. Tāpēc es izvēlos 25.06.
  Ar vaiņagu galvā uz balsošanu.
  Ejam?


 5. Ja Cimdars neievēros visas procedūras, kas saistītas ar iepirkumu biļetenu drukāšanai un spiedogu izgatavošanai, tad uzvarējušās firmas konkurenti viņu iesūdzēs IUB, “Nekā Personīga” un “Tautas balsī” vienlaicīgi. Un tad žurnālisti būs pirmie, kas metīsies virsū Cimdaram ar tekstiem, ka viņš speciāli ir kādam kaut ko nošmaucis un nav ievērojis iepirkuma procedūru. Vēl ir nepieciešams kaut kāds laiks, lai ārzemēs dzīvojošie, kas grib balsot pa pastu, var nosūtīt savu vēlmi CVK, CVK to apstrādāt un aizsūtīt atpakaļ biļetenus un pēc tam cilvēks aizpildīt biļetenus un atsūtīt atpakaļ uz Latviju. Tas prasa laiku. Vai varbūt teiksim, ka pa pastu balso tikai nemoderni cilvēki un ar tiem mums nav pa ceļam? Tad ir Saeimai jāmaina vēlēšanu likums – tas varētu ievilkties uz kādiem pāris gadiem.

  Par e-vēlēšanām. Diemžēl mani neviens nav pārliecinājis, ka e-vēlēšanu rezultāti būs aizklāti ( neviens nezinās manu balsojumu) un godīgi – kāds nebūs tos rezultātus noviltojis. Esot ar 20 gadu pieredzi IT jomā, varu teikt, ka sabojāt rezultātus ir 2. kursa kvalifikācijas darba līmenī. Un kamēr e-vēlēšanu rezultātiem nav ticamības, tikmēr es esmu pilnīgi pret.


   • Bet būsim reāli – kurš būs spējīgs iet balsot 25. jūnijā? Nu labi, es aiziešu, jo man nav tradīciju pielikties līdz kliņķim, bet lielai daļai Latvijas iedzīvotāju ir. Tas nav tā – nolīgusim un iesim. Tur būs četras brīvas dienas un piedodiet, bet tas nozīmē kārtīgu Jāņu dzerstiņu, pēc kuru liela daļa nepiecelsies.. turklāt būs dziļos laukos un balsot neies. Rīga Jāņu rīta vien ir kā izmirusi.


    • Pavisma reāli tagad būs jābalso jūlija beigās, atvaļinājumu laikā, kad daudzi nav Latvijā. Viss notiks tā kā birokrāti vēlas. Muļķības priekšā mēs…atkal… piekāpsimies. 🙁 OK. Kas jauns zem jūsu ceriņkrūma? Lakstīgalas ir?


   • Tik daudzi jau nekur neaizbrauks projām. Vismaz mazāk kā Jāņos piedzersies. Galvu augšā! Galvenais, lai tauta nemētā to kažoku uz otru pusi kā starp tiem simts ļaudīm pierasts.

    Ceriņi noziedējuši, lakstīgalas vēl nav dzirdētas, bet maijpuķītes vēl zied un zied!

    Klausoties visu revolūciju nosaukumus, likās ļoti interesants jautājums, kā tām tie tiek piešķirti – rožu revolūcija, maijpuķīšu revolūcija, kādu ziedu vēl ir bijis?


    • Nosaukumus liek psiholoģiski. Tunisijā bija ziema, kad sakas revolūcija un to nosauca par “jasmīnu revolūciju”, lai gan jasmīni zied pavasarī. Kāpēc? Tāpēc, ka jasmīni ir skaisti. Tik vienkārši. 🙂
     Mēs esam dillemas priekšā – ja sauksim par maijpuķīšu, tad būs saistībā ar Zatleru. Ja teiksim ceriņu, tad būs “tuvāk tautai”.
     Knī, kā labāk?
     Nosalu Ziemupes jūrmalā un noskatījos kā 10 armijnieki gar jūrmalu stiepj vienu gumijas laivu. Kā anekdotē. 10 veči un viena laiva. Saule Liepāja riet pēc 22.10, zied ceriņi un traki auksts. Kā pie Jums?


 6. “Valsts ierēdņi ir mūsu servisa institūcija un viņiem reizēm (izņēmuma situācijā) nāktos pastrādāt ātrāk un pielāgot savas darba rutīnas (termiņus) mūsu vajadzībām.”

  Tas ietver arī Satversmes un spēkā esošo likumu ignorēšanu?

  Kāda jēga vispār par šo jautājumu diskutēt šādā formā “Cimdars jau nu varētu pakustināt pakaļu”? Delfu komentētāju līmenis.

  Jā, būtu foršāk, ja referendumu varētu sarīkot ātrāk, bet tad vispirms grozam Satversmi u.c. likumus, kas fiziski neļauj ātrāk legāli un kvalitatīvi referendumu sarīkot. Nav runas par ierēdņu slinkumu/čaklumu.


  • Saukāties Jūs protat. To jūt. Kā jau tas birokrātu aprindās pierasts – mēģināt pievilkt pasauli pie sava līmeņa.
   Nepārliecina. Deklaratīvi un sekli ir jūsu argumenti.

   Starp citu, Satversme neaizliedz referendumu rīkot jau mēnesi pēc tā izsludināšanas. Ja vien ir griba.

   Turklāt, ierēdņi ir mūsu servisa institūcija un tam nav nekāda sakara nedz ar Bībeli vai Satversmi.

   Likumus izdomā cilvēki. Viņi var arī likumus mainīt mainīt. Tas ir elementāri.

   Jā, šis fakts liecina par nolaidību un ignoranci pret valstī notiekošajiem procesiem.


   • Jums ir savs, emocijās balstīts viedoklis, bet ir reālā situācija. “Birokrāts” labi paskaidroja argumentus, kāpēc šobrīd nevar ātrāk, lai kā gribētos.
    Kāpēc Jūs domājat, ka Cimdars kaut ko grib novilcināt, kāda, Jūsuprāt, ir viņa motivācija?
    Un visbeidzot – “Jā, protams. Tā, lai neizdotos.” Kāpēc, lai neizdotos? Referendums bez kvoruma prasības par Saeimas atlaišanu ar 99,99% varbūtību izdosies jebkurā laikā. 🙂 Tā kā nav ko stresot.


 7. Līdz šim vara ir ņirgājusies par referendumiem un rīkojusies tā, lai tie izgāztos.

  Labi atceros iepriekšējo.

  Taču mēs visi labi zinām, ka var sarīkot arī mēneša laikā, ko atļauj Satversme un likumi, nevis tikai aizbildināties par divu mēnešu laiku , lai sasniegtu “maksimāli labāko kvalitāti”.

  Velkot laiku, ir liels risks, ka referenduma pretinieki to izgāzīs savās interesēs. Jo Lembergs, jau šodien LTV lika manīt, ka oligarhu partijas darīs visu, lai tauta nobalsotu pret. Un viņiem ir līdzekļi kā to izdarīt gan mediji, gan nauda, gan nekaunība.

  Birokrātu rīcība, aizbildinoties un aizssedzoties ar likuma vīģes lapām, tikai kalpo šīm interesēm.

  Bet paldies par jūsu viedokli.


  • Es pret šo stūrgalvību varu tikai novēlēt būt Jums šodien Cimdara vietā un izdarīt labāk. Varbūt uzrakstiet pa soļiem (ņemot vērā visu šobrīd spēkā esošo likumdošanu), kā Jūs to izdarītu ātrāk par 23. jūliju. Ja nevarat – tas nozīmē, ka nespējat vai negribat iedziļināties, tikai gudri malku cirst.

   P.S. Neesmu CVK darbinieks vai ar Cimdaru saistīts.


   • Es domāju, ka Cimdara kungs pats ir ļoti kompetents un ļoti labi zina, kā var to izdarīt, ja ļoti grib. Ieskaitot, arī domājot par nākotni, un panākot likumu izmaiņas utt.

    Jo attaisnojumus, kāpēc kaut ko neizdarīt jau vienmēr var atrast.


 8. Bezjēdzīgi ar Jums diskutēt.
  Tāpēc arī godprātīgiem ierēdņiem zūd motivācija tādiem būt. Jo ir daļa sabiedrības, kas viņus principā vienmēr uzskatīs par, ja ne apzināti kaitnieciskiem, tad vismaz bezjēdzīgiem, liekēžiem utt.


 9. Man ir personīga interese šādā jautājumā un būtu pateicīga, ja jūs man atbildētu. Kā vai kad (var arī kāpēc) latvijas mediji ieviesies balansu sliktajās un labajās ziņās par valsts pārvaldi. Mūsu sabiedrībā ir kā dabā, viss ir līdzsvarā – stulbeņi, sliņķi, vājinieki ir vienādā daudzumā kā privātajā sektorā tā arī valsts pārvaldē. Ir valsts pārvaldes daļa, kas ir politiski ietekmējama, bet daļa (kā tam arī jābūt) nav. Taču medijos viss ir noreducēts līdz politiķi (slikti)=pārvalde (slikta). Kāpēc netiek “ķidāts” privātais sektors – visas augsti kvalificētās konfederācijas, kuras krīzes laikā vairāk brēca, nekā piedāvāja reālus risinājumus (viņu pašu vārdiem izsakoties – ” viņu piedāvātie risinājumi bija pirmklasnieku līmenī”). paldies jau iepriekš par atbildi!!:)


  • Valsts pārvaldi uztur tauta no saviem nodokļiem un tapēc visās demokrātiskās valstīs valsts pārvalde ir zem palielināmā stikla medijos vairāk nekā citi.
   Privātais sekotors ir pašu privāto rokās, ja tas būs slikts, tad tas pats bankrotēs un iznīks.
   Taču piekrītu Jums , ka zem mediju lupas ir jāatrodas visam, kas ir un notiek apkārt.

Leave a Reply