Zviedri jau gatavojas Eirovīzijai 2013. Lorēnas uzvaras sekas.

2012. gada 15. jūnijs

Aftonbladet: Tā pasaule sveic Lorēnu (Loreen)

Lorēnai (Loreen) šobrīd darba pilnas rokas. Pēc uzvaras ESC 26. maijā Baku, viņai jākoncertē vai ikdienas dzimtenē, Lielbritānijā, Francijā un Vācijā.

27. jūnijā sākas viņas koncertturneja pa Zviedriju, kas noslēgsies augusta beigās.

”Euphoria” katru dienu skan pa radio un pēc ESC tā bija pati pirktākā dziesma Itunes 15 pasaules valstīs.

Zviedrijas televīzijas festivālam paredzēto dziesmu ”atlases”  šefs Tomas Halls cer, ka Lorēna uzvara ieviesīs būtiskas pārmaiņas arī zviedru popmūzikā. Viņš cer, ka tagad pusfinālos piekritīs dziedāt un rakstīt mūziku arī ”tie, kas agrāk uz festivālu raudzījās šķībi”. Īpaši runājot par dziesmu autoriem. 

Lorēnas uzvara ESC pamazām pārvērš orientierus un izvirza priekšplānā ”cita veida” mūziku, nekā līdz šim. Cukursaldā, deju mūzika, patriotiskais šlāgeris, zvejnieku un ”šņabja dziesmas” pamazām zaudē visas iespējas pretendēt uz skatuvi un tagad esot pienācis laiks ”smagākai un nopietnākai mūzikai” ESC virzienā.

–   2012. gada Eirovīzijas valsts atlases ceturtdaļfināli un fināls Globena arēnā, mums izvērtās par lieliem valsts mūzikas dzīves notikumiem. Šī mūzika turpina skanēt pa radio un uz skatuvēm arī tagad un  izvēlētais repertuāra spektrs ir pietiekoši plašs, – konstatē Tomas Halls.

Baumas par to, ka gaidāmais Eiropas fināls Stokholmā nākamgad var iesist pa Zviedrijas Televīzijas kabatu tik spēcīgi, ka neatliks naudas pašiem sava muzikālās ”atlases turnīra” rīkošanai, esot meli.

–   Galīgi garām! Tieši pretēji, mēs tieši tagad jūtamies, ka esam zirgā! Tagad ir mūsu īstā stunda un tā ir jāizmanto, lai pabīdītu uz priekšu Eiropas mūzikas festivāla pozīcijas! Pateicoties televīzijai. Mums SVT būs tieši tāds pats budžets kā līdz šim, tāds pats pamatīgs darbs un tie paši lieliskie līdzstrādnieki. Fināls sekos mūsu ceturtdaļfināliem un nacionālajam noslēguma konkursam un tie paši cilvēki strādās tālāk Eiropas finālā, – uzsver Halls.

Vai būs arī kādas izmaiņas zviedru dziesmu atlases procesā?

–    Dziesmu skaits koncertos un atlases principi būs tie paši. Taču esam padomājuši arī par pārsteigumiem. Pašlaik izstrādājam jauno autoru nolikumu, augustā būs zināms, kurās Zviedrijas pilsētās notiks ceturtdaļfinālu koncerti.

 Darbs pie 2013. gada festivāla sākas jau jūnijā. Komanda esot jau ”procesā”.

 Starp citu, Zviedrijas eirodziesmas fināls 2013. gadā notiks nevis Globena arēnā (kā parasti), bet gan tikko uzceltajā ”Miera arēnā” Solnā.

Starp citu – tur notiks arī ESC fināls. 

Citi resursi:

Zviedrijas Eirovīzijas fināla 2012 uzvarētāja dziesma Euphoria, ko dzied Loreen.

 ESC Baku 2012 analīze. Ko Latvija var mācities no tā? 

 Recenzija par ESC finālu Baku 2012

 Recenzija par ESC otro pusfinālu Baku 2012

Recenzija par Eirovīzija 2012 pirmo pusfinālu : Eirovīzijas 2012 pirmā diena Baku. Bez pārsteigumiem.

Uzvaru Eirovīzijā var nopirkt Zviedrijā, bet vai tas demokratizēs Azerbaidžānu?

Zviedru Eirovīzijas 2012 fināls. Lorēna (Loreen) vai Danijs?

6 comments


  1. Hmmm… Šonedēļ Gēteborga paziņoja, ka nepretendēs uz ESC rīkošanu. Palika divi varianti – Malmö Arēna un jaunā Friends Arēna Solnā. Līdz šodienai SVT vēl nepaziņoja par savu lēmumu rīkot ESC Friends Arēnā (vai viņi lēmumu jau pieņēma, bet tur slepenībā?). Malmö Arēnas administrācija pieprasa lēmumu par konkursa rīkošanu pieņemt 3-4 nedēļu laikā, jo viņiem ir jāplāno arī citus pasākumus. SVT savu lēmumu paziņos vasaras laikā.


  2. Salīdzinot Malmö Arēna un Friends Arēna kapacitātes (attiecīgi apt.15000 pret 65000), loģiskāka izskatās izvēle tieši par labu Friends Arēnai 🙂

Leave a Reply