Zviedru Ikea pakļaujas Kremļa spiedienam par Pussy Riot foto

2012. gada 24. septembrī

Aftonbladet: Ikea cenzurē Pussy Riot foto.

Zviedru mēbeļu gigants Ikea tiek Zviedrijā kritizēts, ka tas pakļāvies politiskam spiedienam Krievijā un no savas mājas lapas Krievijā izņēmis kādu fotoattēlu, kurā redzami notiesātās pankroka grupas Pussy Riot tēli.

Ikea Krievijā rīkoja klientu  fotogrāfiju konkursu savā mājas lapā, kurā lasītāju aptaujā uzvarēja kāds attēls ar Pussy Riot maskās ģērbtiem jauniešiem, kas ērti iekārtojušies Ikea mēbelēs. Foto autors ir kāda Starovoitova no Jekaterinburgas, kas saņemusi 1434 ’Likes”.

Attēls tagad ir izņemts no Ikea Krievijas saita mājas lapas un Ikea preses sekretāre Sara Carlsson  to skaidro, ka konkurss ir beidzies un attēls izņemts tāpēc. Ikea esot politiski un reliģiski neatkarīgs komercuzņēmums, kura preču zīme netikšot izmantota politisku mērķu vārdā.

Gan Moscow Times, gan Aftonbladet lasītāji komentējot šo faktu uzsver, ka Ikea liekuļo, jo uzņēmums neesot viss politiski neitrāls, jo Ikea ir plaši atbalstījusi Indijas sieviešu politiskās tiesības un iesaistījusies arī citas politiskās kampaņās.

Šorīt visi komentāri, kas kritizē Ikea un Krievijas spiedienu uz šo zviedru uzņēmumu ir izņemti no Kremlim labvēlīgās The Moscow Times mājas lapas.

Šī  nav pirmā reize, ka Ikea ir problēmas Krievijā. Pirms dažiem gadiem Ikea pat gatavojās pamest šo valsti, jo sastapās ar kukuļu izspiešanu.

 Notikums ar Pussy Riot ir sašķēlis Krievijas sabiedrību. Rietumnieciski orientēti cilvēki ir Pussyy Riot pusē, taču pretinieki ir spēcīgāki, jo viņu pusē ir Kremļa  represiju aparāts, kas spēj ne tikai ieslodzīt citādi domājošos aiz restēm, bet  ietekmēt arī lielas Rietumu komercsabiedrības, kas darbojas Krievijas tirgū.

2 comments


  1. Jā, un tās nu reiz ir vistīrākās raganu medības! – http://www.ir.lv/2012/9/27/nasi-izsludina-atlidzibu-par-pussy-riot-dalibniecu-notversanu
    Tālāk vairs nav kur. Un vai tiešām tie muļķa “našisti” nav mācījušies vēsturi, ka nezina, ka šāda veida “slikto” medības agri vai vēli noved pie “savējo” rindu tīrīšanas. Gan Jagoda, gan Ježovs, gan Berija – visi tika “savējo” nošauti. Palaižot brīvībā represiju mehānismu, tas neizbēgami vērsīsies pret palaidējiem.

Leave a Reply