Sazvērestība Q Anon ēnā jeb Tramps, sekss un „sarkanais oktobris“

Speciāli TVNET

Konspirācijas teorijas atkal modē. Ņemsim vienu no tām un paraudzīsimies, „kas lācītim vēderā“. Murgs ir piedzimis pareizā laikā (2017. gadā), lai kļūtu populārs un noteiktās aprindās noticēts, pieprasīts. Ekonomiskā krīze, pandēmija un pūļa apjukums ir labs fons pasaku stāstīšanai. Godīgi sakot, ir nevajadzīgi tērēt laiku un iedziļināties kārtējā, sagudrotā „pasaules gala“ scenārijā ar korpulentu mesiju centrā. Taču saņemsimies un pamēģināsim izprast šo baumu pienesumu, jo tas jau iespraucies arī Latvijā. Pat mūsu publiskajā telpā vietumis tiek skaļi reklamēts kā „riktīgi nopietna lieta“, aicinot piedalīties ar lokalizētu Q-devīzi: „ Latvieti, ņem Kurbada zobenu un nocērt pūķim visas galvas!”.         

Q Anon dzimšanas dati

Uzsveru, ka visa šī  Q Anon teorija ir murgojums un tāpēc loģikas tajā nav, taču stāsts ir sekojošs. Ideja radās 2017.gada rudenī un tika publicēta interneta 4chan forumā kā kādas konspiratīvas jeb slepenas valsts/kustības deklarācija. Tās nosaukums tika piedāvāts sastāvošs no 2 jēdzieniem – burta Q (nozīmē mistiskāko alfabēta burtu) un vārdu „anon“ (nozīmē – anonīms). Tātad – mistiskais anonīmais. Anonīma iniciatīva sāka veidot jaunu “pasaules neredzamās valdības“ modeli un piedāvāja to tīmeklī. Bez interneta un sociālajiem medijiem šis “fenomens“ nebūtu piedzimis. Tātad izdomājums ir tas pats pieņēmums, kuru zinām no senseniem laikiem. Proti, tiek radīta perfekta vara, kas šajā pasaulē visu noteiks un apkaros visus tos, kas pašlaik ir pie varas jeb mītisko “slepeno valsti“. Tā būšot organizācija, kas sastāvēs no īpaši izvēlētiem/atlasītiem pārcilvēkiem un tās misija būs sākt episku cīņu ar pasaules ļaunumu: „izvirtušajiem liberāļiem“, „feministēm“, „holivuidas eliti“ un visiem tiem, kas pašlaik ir pie varas. Šo grandiozo cilvēces kauju vadīšot izcilākais no cilvēces personāžiem – Donalds Tramps. Ļaunie tiks sakauti un Tramps vienīgais to spējot paveikt. Pēc tam mēs visi tikšot iecelti saulītē. Tātad – kaut kas līdzīgs „visas pasaules komunisma uzvarai“ un „elektrifikācijai“.    

Edgars Velčs 2016.gada 4. decembrī meģināja ieņemt picērijas pagrabā ielodzītos bērnus ar automātisko ieroci rokās. Policija viņu aizturēja. Namam pagraba vispār nebija un bērnu tur, protams, arī nebija.

Vai pašreizējais ASV prezidents zina, ka šajā kustībā viņam piešķirta vadoņa un mesijas loma? Jā, viņš to zina. Vai šāda kustība varētu būt saistīta ar priekšvēlēšanu kampaņu? Jā, to nevajadzētu izslēgt, jo vadošo murgaino ideju autori ir daži Trampa iepiekšējās kampaņas līdzstrādnieki. Vai Donalds Tramps pats atzīst, ka šāda kampaņa ir izveidota kā viņa priekšvēlēšanu akcija? Nē, to ASV prezidents noliedz, taču atzīst, ka ir patīkami apzināties, ka kādam viņš tik ļoti patīk. 

Kas ir šīs kustības galvenais ienaidnieks? Tie ir pedofili. No kurienes? Kāpēc tieši Tramps ir kļuvis par pedofilu apkarotāju? Pats taču ir ticis savulaik pieķerts arī mazgadīgu meiteņu seksuālā izmantošanā. Jā, tā ir, bet to šīs kustības autori nevēlas respektēt. Viņiem ir vajadzīgs Tramps kā vadonis, mesija un tāpēc šajā kustībā galvenie ienaidnieki ir pedofili un Tramps būs globāls atbrīvotājs. 

Izdomātie „bērnu mocītāji“ un picas skandāls

Ir 3 populārākās tēmas, kuras reklāmas jomā tiek uzskatītas par cilvēka uzmanību fiksējošām. Tās ir: bērni, dzīvnieki un sekss. Visi pasaules diktatori cenšas pierādīt savu „humānismu“ – pozējot fotogrāfijās draudzīgi kopā ar maziem bērniem (Ļeņins, Staļins, Pols Pots, Kastro u.c.), drosmi – lidojot ar dzērvēm un jājot ar zirgiem (Putins, Kims Čenuns, Alelsandrs Lukašenko) un pozējot ar savu virilitāti jeb seksatlētismu attiecībās ar sievietēm (Donalds Tramps, Silvio Berluskoni, Dominiks Strauss Kāns). 

Tieši tāpat var rīkoties, ja nepieciešams kādu “norakt“ jeb sakūdīt masas pret sabiedrībā populāru personu, kurai nevar atrast kompromatu, nevienu reālu un nicināmu kļūdu. Tad var izdomāt grēku un pielīmēt to klāt savam ienaidniekam. Šādi rīkojās Donalda Trampa „štābs“ pirms iepriekšējām ASV prezidenta vēlēšanām ar mērķi norakt, kompromitēt un aizvākt Hilariju Klintoni. To pašu – kas arī kandidēja uz Trampa iecerētu ASV prezidenta krēslu no otras jeb demokrātu partijas puses. Bijušajai ārlietu ministrei un ASV viceprezidenta Bila Klintona dzīvesbiedrei grūti atrast kādu smagu grēku, kas varētu kļūt par būtisku šķērsli viņas ceļā pie augstākā politiskā amata ASV. Ja reiz nav melnu traipu kādai personai, tad apņēmīgi cilvēki bija gatavi izdomāt lielus melus un tos viņai pielīmēt. Kaut ko „tādu“(!), lai amerikāņu vēlētājs būtu no pārsteiguma sēdus par nevainojamās Hilarijas Klintones nesmuko noslēpumu. Uz izdomāja arī – salika kopā „seksu„ un „bērnus“. Trampa štāba loceklis Maikls Flins un viņa dēls ir idejas autori pasakai par to, ka Hilarija Klintone nemaz nav tik „balta kā izskatās“, bet „pa kluso“ seksuāli izmanto bērnus kādā Vašingtonas picērijas pagrabā kopā ar citiem demokrātu partijas pārstāvjiem. Šī pasaka tika sacerēta pāris mēnešus pirms vēlēšanām un sākumā šķita, ka neviens normāls cilvēks melu stāstiem nenoticēs, jo tā nebija patiesība. Taču meliem vienmēr ir garas kājas.  Tā radās izgudrotais mīts par Klintoni – pedofili, meli par to, ka demokrāti picērijā pa vakariem pagrabā spīdzina nabaga bērnus. Punktu šai cietsirdīgajai pasakai pielika no šausmu stāstiem satrauktais Edgars Velčs, kas 2016.gada 4. decembrī ar automātisko ieroci rokās ieradās liktenīgajā Vašingtonas picērijā atbrīvot ieslodzītos bērnus, kurus nelietīgi „izmantojusi Hilarija Klintone”. Viņš šāva ar ieroci, meklēja pagrabu. Taču namam pagraba nebija un nekādas pedofilu orģijas tur nenotika. Nebija ar ko izrēķināties, jo “atmaskojumi“ bija sagudrota nepatiesība. Puisi aizturēja un likās, ka tagad beidzot visi skaidri redz, ka nav nedz pagraba, nedz cietušo bērnu, nedz „pedofiles Klintones“. Vai vēlētājs saprata? Nē, tikai daļēji. Sliktā slava palika. Klintone neuzvarēja. Pāris mēnešus vēlāk laikraksts The Economistveica aptauju par to, vai kāds tomēr ir noticējis šausmu pasakām par to, ka it kā demokrātu partijas līderi un Klintones štābs rīkojuši pedofilu orģijas. Aptauja pierādīja, ka 17% no demokrātu vēlētājiem pieļauj domu, ka varēja būt un notikt. 82% apgalvoja, ka šie stāsti nav taisnība. No konservatīvajiem vēlētājiem tika saņemtas sekojošas atbildes: jā, tas var būt taisnība (46%) un 53% – nav taisnība. 

„Informētā māmiņa“ un antisemītisms

Vienu gadu vēlāk (2017) Q Anon kustība atkal sāka aktīvi izmanot šo pašu pedofilu karogu pret saviem „ticības“ ienaidniekiem. Tas tiek vicināts trīs gadus pēc kārtas, cenšoties pielīmēt liberāļiem un demokrātiem netikumību, neķītrību un visbeidzot seksuālu varmācību pret bērniem. Proti – šeit nav runa par pedofilijas reālu apkarošanu sabiedrībā. Q Anon ideologiem nav nekādu reālu priekšlikumu, kā apturēt seksuālu uzmākšanos bērniem, kas ir liela problēma un galvenokārt notiek paziņu vidē, koros, kolektīvos un mazāk uz ielas „vārtu rūmē“. Nē, reālā problēma Q Anon kustību neinteresē.  Šis „grēks“ jeb  reāls noziegums pret bērniem tiek pielīmēts politiskajiem un ideoloģiskajiem ienaidniekiem. Nevis vienai Kintonei, bet visai politisko pretinieku grupai kā tādai. Iemesls ir konservatīvo, neonacionālistu nepatika pret seksuālajām minoritātēm, kuras atbalsta demokrāti un liberāļi. Šo nepatiku var transformēt arī citā, ārēji pievilcīgākā formā. Proti – izliekoties, ka demokrāti ar savu liberālismu apdraud bērnus. To dara Putins Krievijā  – nomainot neiecietību pret seksuālām minoritātēm ar neiecietību pret pedofiliju. Tāpat rīkojas galēji konservatīvie arī pie mums. Akcentu nomainīšana ir pierasta lieta visās demagoģijās. 

Q Anon kustībai ir izdevies samelot vareni. Viņi apgalvo, ka sazvērestības centrs esot Briselē. Tur tiekot veikti aborti, lai iegūtu zīdaiņus izvarošanai un ēšanai un ES politiķi grasoties legalizēt pedofiliju. 

Ja līdz šim ekstrēmās kustības galvenokārt atbalstīja vīrieši, tad tagad Q Anon kustībai aktīvi pieslēdzas arī sievietes. Internetā ir pieejami neskaitāmi Youtube sižeti, kuros jaunās mātes stāsta par nelietībām, kuras demokrāti un liberāļi veic pret bērniem. Tie rādītas manipulētas filmas, kurā uz bērnu rotaļlietām , tā iemērcot ūdenī, pēkšņi parādās „slepenās valsts“ un „masoņu“ simboli. Šādas šausmu pasakas nekautrējoties tiek izplatītas māmiņu forumos, jogas portālos un senie antisemītu mīti par to, ka „cilvēki pie varas dzer bērnu asinis, lai justos jaunāki“ atkal ceļo pa planētu. 

Ko grib Q-kustība?

Viņi ir cilvēki, kas tic, ka pasauli pārvalda šie “bērnu mocītāji“ un, ka Donalds Tramps vienīgais varot mūsu civilizāciju atbrīvot no šāda galējā posta stāvokļa. Šim nolūkam tikšot veikta militāra operācija “Vētra“, kas sagraušot neliešu eliti, kura ēd un izvaro bērnus. Pēc tam notikšot cilvēces lielā atmošanās. Apmēram šāda izskatās šī pasaka. 

Būtībā tās ir fašisma idejas jaunā interpretācijā, kuru izplatību nodrošina internets un sociālie mediji. Taču ir cilvēki, kas šiem pieņēmumiem tic un iet demonstrācijās zilās drēbēs, metot gaisā Trampa kampaņas naģenes ar tekstu MAGA – Make America Great Again (padari Ameriku atkal lielu un varenu). Kustības piekritēji šodien ir arī Eiropas valstīs. Pērn Turku (Somijā) norisinājās Q Anon kustības kongress un liela daļa piekritēju ir pārliecināti, ka šādi viņi palīdz sabiedrībai „garīgi atmosties“ un strādā „tautas labā“. Vācijā šie Q Anon aktīvisti ir enerģiskākie covid19 pandēmijas ierobežojumu apkarotāji, cīnās pret vakcīnām un atklāti atzīst, ka gaida brīdi, kad Tramps nogāzīs Merkeli, jo tad beidzot pasaule atmodīsies. Trampa covid19 inficēšanos esot jau paredzēta Q Anon scenārijā, jo viss, kas ar mums notiek esot 5D šahs.   

Šis oktobris esot „sarkanās vētras“ laiks un kauliņi tiekot mesti. Diemžēl izskatās, ka Trampa štābs un republikāņi prot un spēj izdomāt apokaliptiskus šausmu stāstus, lai tos izmantotu savā politiskajā cīņā un zināma sabiedrības daļa šīs pasakas uztver kā nopietnu projektu. 

Tas arī viss.  

One comment


  1. Tā ir neiznīcināmā cilvēka ticība visdažādākajiem brīnumiem. Kā jebkam, šai parādībai ir gan labās, gan sliktās puses. Ir gandarījums, ka Jūs tik prasmīgi darbojaties, lai atklātu un izrādītu tumsonīgās ticības šausmas.

Leave a Reply