Krievijas uzbrukumi ārzemju medijiem – jauna kaujas forma

Nedaudz komiski izskatās cik centīgi Krievija pašlaik cenšas stūrēt/ietekmēt informācijas plūsmu par karu Ukrainā ārzemju medijos. To pierāda: a) Krievijas vēstniecību protesta vēstules pret noteiktiem ārzemju medijiem (nepareiza Putina bilde, slikts atspoguļojums utt.), b) skaļa klaigāšana Krievijā par to, ka ārzemju medijos „nepareizi un melīgi“ atspoguļo kara darbību Ukrainā un c) pasūtījuma melu izplatīšana par citām valstīm un personībām krievu publikai. Pats interesantākais šajā brīdī ir nevis fakts, ka krievi protestē, jo to viņi ir darījuši visu laiku.  Nē, amizanta ir forma kā viņi to tagad dara.

Karu Ukrainā Kremlis sauc par specoperāciju un tās uzdevums esot atbrīvot Ukrainu no nacistiem. Nedomāju, ka man vajadzētu paskaidrot, ka nekādas specoperācijas nav un tas, kas notiek, ir reāls karš pret kaimiņu tautu, kura neko ļaunu nav nodarījusi. Nav uzbrukusi Krievijai, nav rīkojusies nejēdzīgi. Uzbrucējs un ļaunie ir krievi paši un viņu Kremļa diktators, kas izdomājis pasaciņu un cenšas to uzspiest pārējiem, lai pasaules priekšā neizskatītos pēc nelieša, kas uzbrūk un slepkavo nevainīgu tautu. 

Apbrīnojama ir vadoņa Putina spītība melot ilgi un apņēmīgi, cerot, ka citi tam noticēs. 

Piemēram šveiciešu avīze Neue Zürcher Zeitung nesen publicēja rakstu par propagandas karu un Ukrainas notikumiem, pievienojot attēlu ar Putinu, kuram klauna deguns. Krievijas vēstniecība protestēja pret šo publikāciju un skarbi draudēja ar tiesu lietām. Par ko krievi protestēja? Ka Putins attēlots kā klauns? Ar varavīksnes (geju) marķējumu uz vaiga? Nē, viņus aizvainoja, ka šveicieši attēlojuši kā klaunu Putinu, nevis viņa pretinieku Zeļenski, kas esot tieši komiķis. 

No vienas puses ir patīkami, ka krievi „ņemas“ šādu muļķību dēļ. Meklē otram „skabargu“, bet paši sev neredz „baļķi“. Taču interesants ir kas cits. Proti, cik muļķīgi krievu vēstniecības personāls motivē savu protestu. Naivi, aprobežoti un kategoriski. Smieklīgi infantīli. Paliek mazliet neērti šo muļķību izlasot… vai nu protestētāji (krievu diplomāti) ir aprobežoti un nezina kā darbojas demokrātisku valstu mediji (šādi protestēt ir smieklīgi), jeb priekšnieks liek un padotie nezina kā pavēli izpildīt. 

Interesants ir arī veids kā tagad – Putina režīma apstākļos, tiek „izkarināti“ krievu apsmieklam „melnajā sarakstā“ sliktie rietumu mediji, kurus krieviem vajag ienīst. Krievijas ārlietu ministrijas mājas lapā izveidota speciāla sadaļa, kurā tiek ziņots par sliktajiem ārzemju medijiem, kas izplata „melīgu informāciju“ par krievu kara darbību Ukrainā. 

Kāpēc ir vajadzīga šāda muļķīga ārzemju mediju kaunināšana un „izkarināšana“ nosodījumam? Vai Lavrova kantoris ar šo cenšas uzkalpoties Putina acīs jeb vienkārši šī muļķība ir birokrātu jaunrade? Domāju, ka ir izveidots komplekss paņēmienu kopums kā izveidot krieviem priekšstatu par to cik ļoti ārzemēs visi par viņiem melo, bet patiesības ministrija pasaulē ir Putina preses dienests. Mediji Krievijā nav diskusiju forums. Tas ir varas instruments ar kuru piespiest sabiedrībai domā tā kā varas aparātam vajag.

Savādi, ka viena daļa pakļaujas šādai Putina bungu rībināšanai.  

 CIP beidzot publiski paziņojis, ka baumas par Putina slikto veselības stāvokli esot nepamatotas. Taču aizvakardienas klepošana atkal izraisījusi diskusija par šo pašu tēmu. 

Dmitrijs Peskovs ir gatavs visiem zvērēt, ka ar šefa veselību viss kārtībā. Taču kā izskaidrot Putina garo klepus lēkmi kameru priekšā? 

Jā, tāda esot bijusi, – atzīst arī Kremļa preses dienests. Putins esot saaukstējies pirms izlidošanas uz Irānu. Teherānā esot bijuši 38 grādu karstums un visur ieslēgti gaisa atvēsinātāji. Tāpēc viņš atvainojoties par klepošanu (Interfax, Reuters).  

Tikmēr Ukrainā turpinās krievu uzbrukumi Harkivai. Trīs gājuši bojā un 23 smagi ievainoti. Krievi bombardē publiskas vietas – tirgus laukumu, autobusu staciju ar kasešu bumbām. Naktī uz ceturtdienu krievu līdzīgā veidā uzbruka Kramatorskai, Mikolajivai un Konstantinovkai. Neko būtisku šie uzbrukumi krieviem nedod. Tikai civilo slaktēšana un kaujas tēlošana. Nožēlojami.      

Leave a Reply