Hersonas ielenkšana un jauna ieroču pakete no ASV

Nebija pagājusi pat ne diennakts pēc vienošanās ar Krieviju par to, ka tā netraucēs labības eksportu, kad negaidīti atsākās Odesas ostas bombardēšana. Var jau vienoties, taču Krievija pēc tam savas apņemšanās tomēr nepilda. Divas krievu raķetes sestdien sasniedza Odesas ostas graudu noliktavas. Divas raķetes tika notriektas. 

Odesa ir ostas pilsēta un tieši no šejienes mēdz eksportēt labību. Pēc divu mēnešu Turcijas pūliņiem (sarunu ceļā) beidzot aizvakar tika parakstīta vienošanās, ka krievi pārtrauks bloķēt trīs ukraiņu ostas un netraucēs labības eksportam. Taču … vārds netika turēts.

Krievija šo incidentu nav komentējusi un noliedz savu līdzdalību (Reuters). Joakims Pasikivi uzskata, ka šis gadījums ir ļoti raksturīga Krievijas reakcija. „Vienalga par ko būtu bijusi vienošanās, Krievija vienmēr to pārkāps un pēc tam rādīs uz Ukrainu kā vainīgo“, – spriež eksperts. 

Ukraina notikušo komentē kā krievu „iespļaušanu sejā Turcijai un ANO“ (AP).  Protams, ka šo uzbrukumu ukraiņu ostai nosoda arī ANO ģenerālsekretārs Antonio Guterešs, jo bada krīze ir uzkrītoši manāma daudzās Āfrikas valstīs līdz kurām ukraiņu labība joprojām nav nonākusi. Krievijas uzbrukumu Ukrainas ostai Odesai sestdien nosodīja vairums pasaules valstu.

Pēdējo 48 stundu laikā smagas kaujas norisinās pie Hersonas. Ukrainas dienvidos.  Britu apsardzības departaments publiskojis informāciju par šo kauju gaitu. Krievija visiem spēkiem cenšas noturēt savā kontrolē šo ukraiņu zemes sektoru, tāpēc sistemātiski to apšauda ar artilēriju. Noskaidrojies, ka krieviem pašlaik ļoti apgrūtināta pārtikas piegāde un šī iemesla dēļ tiek būvēts jauns – pagaidu tilts pār Dņepru. Pašlaik izskatās, ka krievu spēki Hersonā tiek ielenkti no visām pusēm. 

ASV tikko nosūtījusi Ukrainai nākamo palīdzības „paketi“ 270 miljonu dolāru vērtībā. Tajā ir artilērija (4 Himars), munīcija un 500 taktiskie droni “Phoenix Ghost”. Šie ir ļoti moderni droni, kas spēj paši detonēt mērķī (ja nepieciešams) vai arī tikt izmantoti izlūkošanā. 

Aizvakar (telefona sarunas laikā) Boriss Džonsons apsolīja Zeļenskim, ka Lielbritānija „nesašļukšot krievu priekšā“, neatkarīgi no tā kāds premjerministrs nostāsies nākotnē viņa vietā (The Guardian). Ticis runāts par Ukrainas armijas militārajām mācībām Lielbritānijā. Tur tiks sagatavoti kaujām ar Krieviju vairāki tūkstoši ukraiņu militārpersonu (TT). 

Pašlaik Baltijas jūrā atkal „ņemas“ krievu zemūdenes. Vienai seko jau ilgāku laiku Dānijas krasta apsardze un armija. Tā it kā dodas uz Pēterburgu svinēt tur flotes dienu. Dāņu kuģi uzrauga šo krievu atomzemūdeni, kas uzvedas savādi un nesen atkal mēģināja šķērsot Zviedrijas teritoriālos ūdeņus (TT). Zviedrijā ir pieraduši pie tā, ka lielākas un mazākas krievu zemūdenes it pa laiciņam ierodas nepiemērotās vietās un „pārbauda“ vietējo modrību.  

Attēlā : deg Harkiva

.        

Leave a Reply