Asiņainais klauns Kadafi un mīklainie krievu hakeri pret Swedbanku.

2011.gada 23. februārī

”Esmu revolucionārs! Savu zemi nekad nepametīšu! Miršu te varoņa nāvē!” – skaudri paziņoja diktators no televizora. Fonā viņam bija gruveši. Tie paši, kurus amerikāņi sabombardēja 1986. gadā. Valsts televīzijas kadrs bija skaudrs jo Kadafi pavēstīja, ka ”ar dūrēm sadragāsim amerikāņus un angļus, neliešus – arābu medijus, nepateicīgos padotos, ārzemju spiegus, konstitūcijas neievērotājus!” Pēc viņa domām nekārtības ceļ neliela grupa narkomānu, kas uzbrūk miermīlīgajiem lībiešiem ” kā žurkas”! Protams, ka Kadafi nolasīja citātus arī no savas ”Zaļās grāmatas” (viņam ir šāds traktāts, tāds pats kā Mao). Tur bija viss precīzi norādīts kādi sodi gaida demonstrantus un visus pārējos nepaklausīgos. Skatoties ekrānā uz šo grāmatu, es iedomājos, ka mums latviešiem tomēr ir paveicies, jo mums vēl nav nācies piedzīvot ”Oranžo grāmatu”. No tās liktenis mūs tomēr pasargājis 🙂

Kadafi runa ir jau iegājusi vēsturē. Kā nikna, realitāti neaptveroša maniaka murgi.

Dienu iepriekš viņš pavīdēja valsts TV ekrāna 22 sekundes, ievēlās limuzīna aizmugurējā sēdeklī ar visu lietussargu.

Viņš esot gatavojies ” iet palīgā” jauniešiem laukumā, taču…līstot lietus.

Taču jau nākamajā dienā Kadafi trakoja pa īstam. Dusmu izvirduma laikā viņu mēģināja sazvanīt ANO ģenerālsekretārs, lai 40 minūšu garā telefonsaruna pierunāt viņu nešaut uz saviem pilsoņiem revolūcijas vārdā.

Žurnālistus valstī joprojām neielaiž un vietējie novērotāji ziņo par milzīgu upuru skaitu. Spāņu El Pais liecina, ka cilvēki uz ielām Tripolē vakar šauti no helikopteriem. Amira, zviedru kolēģu radiniece, kas strādā lībiešu bērnudārzā , pa telefonu liecināja, ka karavīri šāvuši vakar un šodien cilvēkus uz ielas, visur mētājas līķi un no sava virtuves loga pilsētas centrā viņa redzot pašlaik uz ielas  vismaz 50 ievainotos un mirušos. Esot bail iet ārā un sniegt cietušajiem palīdzību. Drošībnieki sirojot kā apdulluši, šaujot katru, kas atrodas uz ielas. Pašlaik sākoties bruņoto bandu ”tīrīšanas akcijas”, drošībnieki zvana pie dzīvokļa durvīm un uzdod tikai vienu jautājumu ’” Esat par vai pret Kadafī?”. Ja esat pret, tad nolinčos uz vietas.

Vakar un šodien turpinās demonstrācijas pie Lībijas vēstniecības Stokholmā. Vakar vēstniecības personāls beidzot tomēr uzvilka mastā jauno Lībijas revolūcijas karogu, kā zīmi, ka solidarizējas sar savu tautu. Sarkan-melni-zaļais karogs saucas ” atbrīvošanās karogs”  un ir Lībijas karaļvalsts oficiālais valsts karogs (pirms Kadafi valsts apvērsuma 1969. gadā).

Tikmēr zviedru mediji, turpinot lasīt Wikileaks dokumentus, atklāj aizvien jaunas un interesantas lietas savas valsts sakarā. Izrādās, ka krievu hakeri ir mēģinājuši sagraut Swedbankas drošības sistēmas. Amerikāņu diplomātu ziņojumos šie fakti datēti ar 2008. gada 22. septembrī, uzbrukumi esot vērsti pret Swedbankas Igaunijas biroju Tallinā.

ASV dokumentos norādīts, ka krievu hakeri vajā Swedbanku jau sen, lai ”testētu uzbrukumu rietumu bankām” un gatavotos vēlākiem uzbrukumiem lielākām bankām. Bankas vadība Stokholmā šos faktus nekomentē. DN ir pārliecināta, ka šie uzbrukumi saistīti ar krievu hakeru uzbrukumiem Igaunijai 2007. gadā un, ka šo darbību atbalsta un finansē Kremlis. Amerikāņu dokumentos norādīta šo uzbrukumu saistība ar Gazprom akcijām pret Ukrainu 2006. gada janvārī.

Swedbanka piedzīvojusi vairākas hakeru blokādes, arī 1010. gada novembrī bankas darbība bija paralizēta vairākas stundas. Arī toreiz Swedbankas vadība noliedza organizētu hakeru uzbrukumu.

Motīvi šādai rīcībai var būt ekonomiski un politiski, nav izslēdzama arī šantāža.

Pagājušajā nedēļā kāds noziedzīgs grupējums bija ielauzies norvēģu bankas klientu datoros ar mērķi uzzināt viņu interneta bankas kodus. Tikmēr Wikileaks turpina atmaskot un patiešām žēl, ka kolēģi Latvijā tos maz izmanto. Iespējams, ka tajos ir pārsteigumi 🙂 !

2 comments

Leave a Reply