Saeimai izdevās mums iesmērēt prezidentu. Cepuri nost oligarhu priekšā! 1: 0 viņu labā.

2011.gada 2. jūnijā

”Sašķeltā Latvija izvēlas sev prezidentu”, – šodien notikumus Rīgā komentē zviedru TT.

Neprecīzi, bet fakts. Ārzemnieki neiedziļinās niansē, ka mums nav tautas vēlēta prezidenta. Viņi neko nezina par tautas konfliktu ar Saeimu.

Prezidentu vēl tauta.

Latvieši (tātad) dod priekšroku savam luksusa pensionāram prezidenta krēslā.

”Veco komunistu ievēlējat gan!” – ar ironiju balsī tikko telefoniski man pārjautāja zviedru žurnālisti, kas pasteidzās uzzināt ko vairāk par ” veco laiku cilvēku” Latvijas prezidenta krēslā.

Nav grūti prognozēt kā komentāru plūsma ārzemēs attīstīsies tālāk. ” Latvija pagriežas atpakaļ”, ” nostaļģija pēc PSRS” utt.

Andris Bērziņš ir liecība šim procesam.

Latvija pagriežas atpakaļ.

Jā, tā laikam ir, ka padomju laika rūdījums ņem virsroku.

Bērziņa ekonomista un tautsaimnieka kompetence var sajūsmināt tikai cilvēkus, kas īsti nesaprot, ar ko nodarbojas valsts prezidents. Demokrātiskajās valstīs prezidents un ministrs ar savām zināšanām faktiski pat nedrīkst jaukties nozares darbā.

Piemēram, zviedriem, ir formulējums, kas saucas ”ministra stūrēšana”, kas nozīmē nepieļaujamu augstākās amatpersonas iejaukšanos nozares darbā.

Diktatūru, tātad.

Bērziņš nedrīkst jaukties Latvijas ekonomikas un tautsamniecības stūrēšanā. Prezidents šādi rīkoties nedrīkst. Šim nolūkam ir ministrijas un Saeimas atbildīgās komisijas.

Prezidenta dimensija ir humanitārā.

Tieši šajā virzienā jaunais prezidents izskatās ļoti nepārliecinošs.

Pēc viņa pirmās preses konferences un kašķīgajām atbildēm žurnālistiem rodas iespaids, ka Latvijas jaunais prezidents īsti nesaprot, ko ir uzņēmies.

Nolūkojoties televīzijas ekrānā viņa niknajās replikas radās iespaids, ka mūsu jaunais vadonis vairāk atgādina Putinu, nevis normālas demokrātijas līderi.

Latvijas prezidenta nosodītā saeima ir iesmērējusi mums intelektuālu nulli prezidenta krēslā.

Aiz muguras nepārprotami rosās oligarhi.

Serve ir izdevusies.

Oligarhi ir uzvarējuši.

Nākamos 4 gadus mūs gaida daudz nepatīkamu pārsteigumu.

Andra Bērziņa stāšanās Latvijas visaugstākajā amatā ir ūdens ledus vezums, kas uzgāzies virsū mūsu Ceriņu revolūcijai.

”Viņam’ un ”viņiem”  tādu revolūciju nevajag.

Tāpēc ziedoša ceriņkrūma vietā tagad rēgojas slapja kaudze.

Cerams, ka mēs to atcerēsimies nākamā referenduma laikā un izvēloties nākamos Latvijas parlamenta deputātus.

Cerams, ka tauta nevēlēs tos, kas šodien izvēlējās Bērziņu un ledus vezumu ceriņkrūma vietā.

Gan jau mēs savus varoņus uzzināsim.

🙂

PS. Jauno prezidentu es kritizēju pirms nedēļas par intektuālā kapitāla trūkumu. Savā runā saeimā pēc ievēlēšanas Berziņa kungs centās šo vārdu  in-te-lek-tu-āls izrunāt, taču tas viņam  neizdevās.  Ar šo jomu viņam tiešām ies grūti 🙂

Un vēl: tagad mums kļuva skaidrs, ka saeimā, bez Zaļiem zemniekiem un PLL ir vēl viena oligarhu kontrolēta partija. Un tā ir Saskaņas centrs. Ceru, ka vēlētāji to ņems vērā rudenī, kad gribēs izmēzt parlamentu no oligarhu partijām!

http://www.youtube.com/watch?v=X011X0thoO8&feature=player_embedded

18 comments


 1. Tagad atrotīt piedurknes un strādāt! No PR viedokļa pats svarīgākais ir rudens 2011 vēlēšanām iedibināt ierindas vēlētāju zemapziņā vēstījumu oligarhi PRET demokrāti/tauta, lai dullie neizspēlē latvieši pret krieviem kārti, jo pretējā gadījumā Latvijas valstij tas var nest nāves dvesmu…:)


  • Man šķiet, ka ilgtermiņā šī oligarhu izraudzītā prezidenta ievēlēšana nāks par labu Latvijai, jo palīdzēs mobilizēt tautu atkal neievēlēt šādu oligarhu kontrolētu saeimu!
   Es gribu cerēt, ka oligarhu mēneši pie politiskās varas stūres ir skaitīti. Interesanti kādas Berziņa kungam būs attiecības ar jauno saeimu, ka tik neiznāk atkāpties kādam.


 2. Pēc šāda spļāviena gribas nomainīt uzvārdu. Tagad tas jau skan kā lamu vārds, kā apzīmējums visam tam, par ko Tu Sandra raksti. Un vēl man pienāktos morālā kompensācija! Bet tiešām, man beidzot kauns par šo latviski tik skaisto uzvārdu! Kā tas tagad pamatoti tiek gānīts…


 3. man pat pēc skata viņš nepatīk, atklāti sakot. arī intelektuāli kaut kur nopakaļ knosās, runas veids un maniere neticami primitīva, haotiska, izvairās no konkrētām atbildēm. tas tikai pierāda, ka viņš pavisam noteikti būs īsts dresējamais un gana paklausīgs kucēns. izlēkās pēc kauliņiem cik tik saimnieki (ZZS sauklis, ja kas ir “saimnieki savā zemē” vai kkā tml). patiesībā muļķīgs solis no nodevējiem SC – tagad sanāk, ka ar savu brīvo balsojumu ir nodevuši paši sevi – ka atbalsta kandidātu no oligurķu (kā pavīdēja TVNET komentāros) partijas. un tad jau aizies viss kā pa sviestu, ja vien kā rakstīja Veiko Spolitis, tautai prātā neiedibinās, kas ir kas un kas ir jādara, lai atgrieztos/pagrieztos uz ne-oligarhisku Latviju. tiešām kauns šodien ir par to, kas notika. kauns par to, ka tiek aptraipīts Latvijas vārds – ka prezidents nāk no oligarhu partijas. tas jau skan nopietnāk nekā vienkārši, salīdzinot ar Lembergu, kas ir deputāts, kas apsūdzēts noziegumos.


   • protams, daļa kauna sajūtas jau pastāvēs. man, piemēram, bija savu draugu priekšā par to, ka mūsu hokejisti zaudēja Slovēnijai, kur patlaban studēju. bet es biju un esmu lepns par to, ka mūsu izlase palika augstākajā divīzijā, bet slovēņi izkrita. Zatlers vienu kauju kā mūsu hokejisti (pret Slovēniju) zaudēja, bet vēl daudz kas ir priekšā. pamatojiet ar to, ka nākat no tautas un skaidrojiet to, parādiet, ka tomēr Latvijai interesē skandināvu demokrātijas ideāli. grūti būs, bet neesam jau patiesībā tādi grūtdienīši. parādiet, ka lepojaties ar to, ka ir tādi rīcībspējīgi cilvēki kā V.Zatlers. ja nepadosimies, nekas nekur nepazudīs. tā teikt, škrobe jau tagad ir, bet laiks rādīs un arī pašiem ir jādara. daudzi svarīgi notikumi sekos vēl, kuros mēs varam parādīt to pidriķu īsto vietu. un gribas ticēt, ka AB nebūs tāds glūņa. cerams, ka tomēr nav tāds glumais, kāds viņš ir patlaban. jo tie glumie vienmēr ir aizdomu pilni. un es uz viņu skatos ļoti aizdomīgi.


    • Cerams, ka nebūs tik slikti kā tagad rādās. Tāpēc mums jābūt modriem. Pēc 20 gadiem Latvija varbūt tuvosies skandināvu līmenim demokrātijas un politiskās kultūras ziņā. Kopā ar to atnāks arī labklājība. Oligarhi šo procesu traucē un tas tagad ir nobremzēts. Bērziņš neizskatās pēc demokrāta, viņš tic oligarhu valstij. Varai, vertikālai subordinācijai, kur visu nosaka nauda. Tas nav OK.


 4. labojums – … cik tik saimnieki (ZZS sauklis, ja kas ir “saimnieki savā zemē” vai kkā tml) LIKS


 5. Žēl, ka neviens žurnālists preses konferencē neuzdeva jaunajam (Solvīta it kā kļūdījās piesakot, bet rezultātā precīzi apzīmēja) Saeimas prezidentam šādu jautājumu: kādēļ Saeima (it kā tautas ievēlētā) un tai skaitā pats jaunsaveidotais prezidents nobalsoja pretēji tautas šā brīža gribai? Un vēl – kādēļ pirmajā preses konferencē jaunsaveidotajam prezidentam priekšā uz galda bij uzraksts Россия? Vai kāds nevarēja parūpēties un to mikrofonu vismaz pagrozīt nedaudz citā leņķī? Kopumā varbūt var sanākt labs VP, bet dažas nianses man personiski traucē. Vispirms līdzīgs ievēlēšanas veids kā V.Z. Bez tā vēl TV3 ziņās pat divreiz rādīja nofilmētu īsu savdabīgu daļu no A.B. sarunas ar kādu kungu ar diezgan šaubīgu tekstu, kā arī šķiet LTV1 ziņās A.B. nākot no Radiomājas žurnālistei pēc nelielas pauzes kā pirmo darbu minēja – vajadzētu izbalansēt šo Saeimas atlaišanu. Kā tas varētu notikt praktiski?


  • Bērziņš ir oligarhu ieliktenis, tāpat kā savulaik Zatlers, un mums jārēķinās, ka viņš kalpos saviem kungiem. Mums ir “pārbraukuši” pāri oligarhi un tas nav OK. Mums viņš nav jāciena tikai tāpēc, ka viņš ir ticis pie cienījama amata. Pinočets, Hitlers arī bija “prezidenti” un amats pats par sevi nav cieņas iemesls. Cieņa ir jāizcīna. Parasti attīstītās valstīs šādos amatos liek piemērotus un sabiedrībā cienījamus cilvēkus un tad jau problēmu ir mazāk. Mūsu gadījumā liek oligarhiem vajadzīgu cilvēku. Tiem, kas uzpirka deputātus šodien (lai ievēlētu Bērziņu) liekas, ka viss jau ir kārtībā. Amats rokā, pašiem pieder mediji un tauta…padevīgi klusēs amata augstumu priekšā. Jā, tagad nevar izslēgt, ka viņš bloķēs daudzas loģiskas lietas. Arī saeimas atlaišanas procedūru. Tāda lieta kā ētika un morāle viņam ir sveši jēdzieni. Tie stāv virs likumiem un satversmes. To viņš nesaprot. Viņš ir bīstams cilvēks, daudz bīstamāks tautai nekā Zatlers. To mēs vēl piedzīvosim.


 6. Bet kāpēc atkal jāvirza viduvuvējība!!!! Cik izmaksās viņa stila konsultanti, mediju treniņi, runas pedagogs u.c. speciālisti ar kuru palīdzību harizmas nulle par kaut ko izspirināsies?


 7. Atļaušos nocitēt cien. Autores viedokļa fragmentus:

  “Cerams, ka mēs to atcerēsimies nākamā referenduma laikā un izvēloties nākamos Latvijas parlamenta deputātus.”

  &

  “Cerams, ka tauta nevēlēs tos, kas šodien izvēlējās Bērziņu un ledus vezumu ceriņkrūma vietā.”

  😉

  Cerēt jau varam, dabiski.

  Tieši tāpat, kā esam cerējuši nu jau pārdesmit gadus.

  Un tieši tik pat naivi, labticīgi un veltīgi, kā tas ir izrādījies līdz šim.

  Jo, diemžēl – NEKĀ tāda, uz ko joprojām ceram (laikam jau dēļ Cilvēcīgi labticīgas inerces), šajā pašreizējā “valstī”, kura nepieredzēti bezkaunīgi un praktiski neierobežoti parazitē uz Latvijas Valsts nosaukuma un mūsu Tēvzemē vēl atlikušo ļaužu rēķina, šajā pašreizējā varas priXvatizācijas un ekspluatācijas SISTĒMAS formātā vienkārši NEBŪS. Lai arī cik ļoti mums to negribētos atzīt (pat – sev pašiem), Sandra.

  Cita starpā – viens no šāda šķietami “negatīva”, bet patiesībā reālajai “lietu kārtībai” 100% atbilstoša un pietiekami pamatota viedokļa “n-tajiem” argumentiem ir arī Tevis publiskotie (zināmajā LTV ZD “PK”, 29.05.2011.) attiecīgo pētījumu rezultāti: par “vidējā statistiskā letiņa” intelektuālā “brieduma” atbilstību 7-gadīga bērņuka līmenītim. Dēļ kam pārējie ļautiņi studijā (tie, kuri šīs “valsts” angažēto “mediju pārstāvji”, savu saimnieku / savas privātintereses apkalpojošie “polittehnologi” u.c. “glupā pūļa” zombētāji) acīmredzami un aumež pelnīti “palika uz pauzes” – par ko Tev īpašs un patiess PALDIES!

  Savukārt, par to, ka šādu cerību piepildījums tomēr varētu BŪT (kaut vai – zinātniskās fantastikas versijā), neliecina absolūti NEKAS. Pasakaini notikumi, ieskaitot ceriņkrāsas cerību piepildījumu dažnedažādu pārbaudījumu finālā = pasakas “laimīgajās beigās”, risinās tikai pasakās, Sandra… 😉

  P.S. Tā nav “nolemtības apziņa”, “depresīva smilkstēšana”, “muldēšana pa tukšo”, “publiskās telpas piegānīšana ar histērisku vāvuļošanu” vai kas cits tamlīdz nīkulīgs / bezatbildīgs. Tieši pretēji – tie ir ikdienišķās objektīvās realitātes gana “ilgtspējīga monitoringa” rezultātā ienākušies secinājumi. Kuru “sausais atlikums” ir “izkristalizējies” nu jau otro desmitgadi iespējami enerģiski, publiski un “politNEkorekti” (līdz ar to, protams – no tā dēvēto “oficiozu” puses konsekventi IGNORĒTI un iespējami “neitralizēti”) rosoties nepārprotamā, jebkādu falšu “argumentu” nekādi neietekmējamā bezkompromisa “opozīcijā” šai pašreizējai MZ siles “valstij” un jebkurām tās izpausmēm / agonijas konvulsijām. Tā vi’š i’, ko šam padarīsi… 😉


 8. Jā, un tas kā jaunizceptais prezidents nevārēja izrunāt vārdu “intelektuāli” cerams ieies vēsturē! Tuvākie četri gadi tā kā būtu skaidri!


 9. (atsaucoties uz laipnu uzaicinājumu “paust viedokli” šajā w-resursā, pirmais mēģinājums ir izrādījies nesekmīgs, tātad – šis būtu otrais “piegājiens”, t.i. – gluži kā nesenajās “prezidenta vēlēšanās šīs “valsts” saeimā 😉 )

  ————-

  Atļaušos nocitēt cien. Autores viedokļa fragmentus:

  “Cerams, ka mēs to atcerēsimies nākamā referenduma laikā un izvēloties nākamos Latvijas parlamenta deputātus.”

  &

  “Cerams, ka tauta nevēlēs tos, kas šodien izvēlējās Bērziņu un ledus vezumu ceriņkrūma vietā.”

  😉

  Cerēt jau varam, dabiski.

  Tieši tāpat, kā esam cerējuši nu jau pārdesmit gadus.

  Un tieši tik pat naivi, labticīgi un veltīgi, kā tas ir izrādījies līdz šim.

  Jo, diemžēl – NEKĀ tāda, uz ko joprojām ceram (laikam jau dēļ Cilvēcīgi labticīgas inerces), šajā pašreizējā “valstī”, kura nepieredzēti bezkaunīgi un praktiski neierobežoti parazitē uz Latvijas Valsts nosaukuma un mūsu Tēvzemē vēl atlikušo ļaužu rēķina, šajā pašreizējā varas priXvatizācijas un ekspluatācijas SISTĒMAS formātā vienkārši NEBŪS. Lai arī cik ļoti mums to negribētos atzīt (pat – sev pašiem), Sandra.

  Cita starpā – viens no šāda šķietami “negatīva”, bet patiesībā reālajai “lietu kārtībai” 100% atbilstoša un pietiekami pamatota viedokļa “n-tajiem” argumentiem ir arī Tevis publiskotie (zināmajā LTV ZD “PK”, 29.05.2011.) attiecīgo pētījumu rezultāti: par “vidējā statistiskā letiņa” intelektuālā “brieduma” atbilstību 7-gadīga bērņuka līmenītim. Dēļ kam pārējie ļautiņi studijā (tie, kuri šīs “valsts” angažēto “mediju pārstāvji”, savu saimnieku / savas privātintereses apkalpojošie “polittehnologi” u.c. “glupā pūļa” zombētāji) acīmredzami un aumež pelnīti “palika uz pauzes” – par ko Tev īpašs un patiess PALDIES!

  Savukārt, par to, ka šādu cerību piepildījums tomēr varētu BŪT (kaut vai – zinātniskās fantastikas versijā), neliecina absolūti NEKAS. Pasakaini notikumi, ieskaitot ceriņkrāsas cerību piepildījumu dažnedažādu pārbaudījumu finālā = pasakas “laimīgajās beigās”, risinās tikai pasakās, Sandra… 😉

  P.S. Tā nav “nolemtības apziņa”, “depresīva smilkstēšana”, “muldēšana pa tukšo”, “publiskās telpas piegānīšana ar histērisku vāvuļošanu” vai kas cits tamlīdz nīkulīgs / bezatbildīgs. Tieši pretēji – tie ir ikdienišķās objektīvās realitātes gana “ilgtspējīga monitoringa” rezultātā ienākušies secinājumi. Kuru “sausais atlikums” ir “izkristalizējies” nu jau otro desmitgadi iespējami enerģiski, publiski un “politNEkorekti” (līdz ar to, protams – no tā dēvēto “oficiozu” puses konsekventi IGNORĒTI un iespējami “neitralizēti”) rosoties nepārprotamā, jebkādu falšu “argumentu” nekādi neietekmējamā bezkompromisa “opozīcijā” šai pašreizējai MZ siles “valstij” un jebkurām tās izpausmēm / agonijas konvulsijām. Tā vi’š i’, ko šam padarīsi… 😉

Leave a Reply