Bēgot no Liepājas. Zibens, pērkons un automašīnas kā zemūdenes.

2011. gada 21. jūlijā

Šodien bēgu projām no Liepājas. Gaidāmā mūzikas festivāla dēļ. Te vairs nav palikšana.

Diemžēl.

Agrāk, vairākus gadus pēc kārtas braucu speciāli uz šo pasākumu Liepājā, ”bīča pārtija”  vilināja. Toreiz neko nezināju par to kā jūtas vietējie Liepājas iedzīvotāji šo pludmales ”muzikālo tusiņu”  laikā.

Tagad zinu kā viņi jūtas un tieši  tāpēc boikotēju šo festivālu.

Tik tuvu apdzīvota vietai šādus pasākumus rīkot nav humāni.

Normāli tie notiek ārpus apdzīvotu vietu centriem.

Liepāja to neņem vērā.

Protams, varat izsaukt policiju, ja jums ap 03.00 naktī beidzot ”piegriezīsies” dzīrotāji zem dzīvojamā nama logiem, kas atvēruši sava desu vāģa visas durvis rīko ”savējo mūzikas festivālu” uz ielas, jo festivāla zonā viņiem ir apnicis. Varat, bet liela efekta no tā nebūs. Policija atbrauks, padraudēs un aizbrauks. Kaimiņi bēg ārā no pilsētas, ja viņiem ir kurp bēgt.

Pārējie mēģina izturēt.

Noskrēju pēdējo rīta krosu gar jūru, apkārt skatuvēm un visām citām festivāla takelāžām. Garām uzrakstiem ” Teritoriju apsargā ar suņiem”  un pāri visbīstamākajam pilsētas krustojumam, kur vietējie šoferi joņo pa galvu, pa kaklu it kā bēgot no marsiešiem- cilvēkēdājiem.

Saliku mantas autiņā un pa ”Seska kratīkli” braucu ārā no Liepājas.

Ceļus te remontē jau mūžību.

”Muzikāli susuri” rindā brauca pretējā virzienā. Viņi visi brauca uz Summer Sound Liepāja 2011, kuru šogad reklamē jauna sieviete, kas kārto savas ”dabiskās vajadzības” (hedlaineri “Guano Apes”).

Acīmredzot, tas ir simboliski.

Katram savs prieks.

Cerēsim, ka kādreiz Liepāja būs festivāls bīčā, kur skatuve vairs nebūs gandrīz līdzās manas mājas logiem.

🙂

7 comments


 1. Sveika, Sandra. Neticas, ka Jums ir tik šaurs lietu redzējums, par ko var secināt pēc ši bloga izlasīšanas. Neticas, ka Jūs domājat anonīma interneta komentētāja līmenī, kuram mūžīgi viss ir slikti. Es pats dzīvoju ~100 metrus no “Pūt Vējiņiem” un nekad nav bijusi doma par to, ka kāds no Liepājas pasākumiem, koncertiem vai festivāliem ir man traucējošs.
  Ļoti ceru no Jums arī sagaidīt tik pat tendeciozu blogu par tiem labumiem, ko Liepāja iegūst, ja pilsētā tiek organizēts šāds festivāls.
  Lai Jums skaistas brīvdienas. 🙂

  AC
  Gunārs
  P.S. Ja Liepājā nenotiktu ceļu remonti vai Jūs rakstītu blogu par nelabotajām ielā pilsētā????


  • Sveiks, Gunār! Man nav šaurs redzējums, bet gan rūgta pieredze. 🙁 Diemžēl. Jums ir veicies, man – nē. Par to arī rakstu. Izstāstiet par labumiem, kurus nodrošina šāds festivāls. Priecāšos lasīt! Ceļu remonti Liepāja pašlaik notiek nedomājot par braucējiem. Tur, protams, vainīgi paši remontētāji. Līdz šim biju liela Liepājas patriote, bēdīgā pieredze liek man mainīt viedokli. Diemžēl.


  • Zinu cilvēkus, kam agrāk netraucēja dažādi pasākumi Liepājā, līdz mainījās dzīve, parādījās bērni…
   Sandra varēja ātrāk pateikt, varētu ieteikt ceļu bez ”Seska kratīkļa” 😉
   Bet ir labi – laiks vienkārši burvīgi lietains, zibeņo…


 2. Paldies! Redz kā notiek, kā sāk zibeņot foršajā Liepāja, tā Oslo reāli sprāgst teroristu bumbas. Jāsāk strādāt. Kratījos pa to “kratīkli” katru dienu, mēnesi, vienkārši briesmīgi. Labi, ka manu auto nevar tik viegli salauzt. Vislabākis ir veloceliņš un saule, kas riet disciplinēti un daiļi. Lai dzīvo Liepāja! 🙂


 3. Pievienojos. Pirmkārt visādi šie masu pasākumi lielākoties ir dīvaina ļaužu vēlme čupoties un nekādas mākslas, man to nevajag, citiem vajag. Otrkārt, ja to pasākumu var veidot saprātīgā attālumā no dzīvesvietām, tad kāpēc to nedarīt? Ceļu nelabošana un labošana dažiem mēnešiem ir viens un tas pats. Citas darbības laikam neesmu saskatījis.

Leave a Reply