Slepenā armija JSOC. Karš un pasaule.

2011. gada 3. decembris.
Attēlā tiekas Jemenas prezidents ar JSOC ģenerāli Bilu Makreivenu.

Kamēr mēs gatavojamies just līdzi krieviem viņu vēlēšanās, redzot kā pie varas Maskavā atkal nonāk kārtējais diktators, tuvējos austrumos turpinās slepenais karš.

To realizē elites karavīri (speciālās vienības) un bezpilota lidmašīnas.

Šis karš pašlaik turpinās Jemenā, Filipīnās un Kenijā.

Reāli, nevis datora ekrānā.

Politiķiem un militāristiem tā ir realitātes spēlē ar nosaukumu -”kurš kuru!”, bet kara zonas cilvēkiem tas nozīmē reālas posta šausmas.

Šis karš notiek tālu no kameru objektīviem un telestudiju prožektoriem, par to etablētie mediji nerunā.

Runa ir par amerikāņu slepeno, militāro organizāciju, kas līdz šim darbojusies ne tikai Irāka un Afganistānā, bet arī Somālijā, Kenijā, Nigērijā un Filipīnās. Pat Irānā!

Šie ” Džeimsi Bondi” – ” ar tiesībām nogalināt” likvidēja Usamu Bin Ladinu Pakistānā un kopā ar CIA novāca Anvaru Al Avlaki Jemenā.

Kas ir šis JSOC?

Joint Special Operations Command (JSOC) ir privāta armija, kas pēc pasūtījuma nogalina ASV ienaidniekus(pēc ASV Prezidenta pavēles). Viņu bāze Fort Bragg atrodas Ziemeļkarolīnā  (North Carolina) un tieši tur tiekot koordinēta jeņķu pretterorisma darbība ( ziņo Dana Priest, Washington Post, grāmatas ”Top Secret America” autore.)

– Visa šī darbība ir tik slepena, ka neviens par to skaļi nerunā, taču ir zināms, ka šis ”karš reāli notiek” – uzsver žurnāliste.

JSOC rašanās datējama 80. gadu sākumā – pēc 1980. gada neveiksmīgās ķīlnieku izglābšanas procedūras Teherānā. Tolaik ASV valdībai ”radās vajadzība” pēc speciālās vienībās jeb Prezidenta privātās armijas. Tā bija nepieciešama, lai medītu konkrētus cilvēkus ārzemēs – jeņķu ienaidniekus. Privātarmijas kaujinieki tolaik monotoni trenējās fiziski savās bāzēs, taču nekādu lielu kaujas panākumu viņiem tobrīd nebija. Monotoni un pieticīgi viņi uzvedās līdz 2001. gadam.

Lūzuma brīdis iestājās mirklī, kad ASV deklarēja sava kara uzsākšanu pret ”Pasaules Terorismu”.

Tieši šis brīdis piešķīra jaunus spēkus slepenajai armijai, kuras kaujinieku skaits šajā brīdī no 150 uzblīda līdz 15000.

Protams, ka ”vidējam amerikānim” nav nekāda priekšstata kas šī armija ir un ko tā reāli dara.

Kā jau visas armijas, arī šī kaujas mašīna skaitās aizstāvoša.

Taču JSOC ir savs ”nāves saraksts” ar personām, kas jānogalina (tieši tāpat kā CIA ir šāds saraksts).

Neoficiāla informācija liecina, ka ”Džeisoks” tagad ASV valdībai esot svarīgāks pat par CIA.

”Mēs esam melnā matērija” – konstatē viens no vadošajiem šīs slepenās armijas virsniekiem medijiem, konfidenciālu sarunu laikā.

Problēma?

Kā tad paliek ar demokrātiju?

Demokrātijas apstākļos valdībai vienmēr jāinformē savi pilsoņi arī par armijas darbību. Pat, ja notiek karš. Slepenas armijas eksistence nav savienojama ar patiesu, caurskatāmu demokrātiju.

Tieši tāpēc nav pieņemami nekādi „izņēmuma likumi” informācijas cenzēšanai, kurus, starp citu, bez publiskām diskusijām pieņem arī Latvijā.

Nākamais iebildumu punkts ir ” jaunā attieksme pret nogalināšanu”, kas slepenas armijas apstākļos ir krietni vienkāršota.

Līdz šim karavīri aizturēja noziedzniekus un nogādāja tos tiesā. Tagad var iztikt bez aizturēšanas un nogalināt upuri uz vietas (medijos piemērojot un vēlāk izplatot melīgu – ticamu informāciju).

Tieši šīs ārkārtējās tiesībās rīkoties uzreiz (uz vietas), ir jauna veida ”operatīvais tribunāls” kuru Vašingtonas politiķu uzdevumā reāli veic ”melnā matērija”.

Tas, ka superarmija reizēm kļūdas un ”pie viena” nogalina arī cilvēkus, kas ”gadās līdzās objektam” (piemēram, 16. gadus vecais Abdulrahmans, ASV pilsonis, kas aiz pārpratuma tika nogalināts Jemenā) ir fakts. Šādu misēkļu ar nepareiziem upuriem Jemenā ir salīdzinoši daudz.

Par dažiem JSOC atvainojas, taču Jemenas iedzīvotāji par ”melnās matērijas”  ikdienas klātbūtni (protams) nav sajūsmā.

Jahija Salehs (Jemenas Antiterorisma brigādes vadītājs) ir sašutis par amerikāņu slepenās armijas kļūdām Jemenā. Paši (amerikāņu vadība) uzskata, ka karš ”prasa upurus un tas ir neizbēgami”. Piemēram, Garry Reid (ASV aizsardzības ministra vietnieks) neredz nekādu problēmu slepenās armijas eksistencē un uzskata, ka nav pieļaujams nekāds publiskojums par slepenās armijas darbību.

Slepenās kara spēles turpinās.

Pats galvenais negadīties šīm spēlēm ”pa kājām”.

Pieauguši puikas turpina spēlēt kariņus, taču es nevēlos piedalīties un šīs akcijas atbalstīt.

Kā paglābt Latviju no līdzdalības šajās „pokera pārtijās”?

Vai ”karš” un ”pasaule” ir nedalāmi jēdzieni?

3 comments


 1. Pasaulē ir zināms skaits privātu armiju, piemēram, ir armijas, kas izpilda ANO pasūtījumus. Vai šāda prakse ie pieļaujama? Latvijas Republikas normatīvie akti aizliedz jebkādu nevalstisku militāru formējumu, par to Krimināllikumā paredzēts sods. Protams, šādu parādību nevar izkaust un, kamēr būs valdību atbalsts, tikmēr pastāvēs tāda veida darbība, jo tas ir ienesīgs bizness. Mēdīji ir tikai viens no valdības rīkiem, lai realizētu politiku, diemžel arī to izkaust nav viegli.


 2. praktiski apdomājoties, vienkārši nav iespējams uz šo brīdi iztikt bez privatām armijām. Un kas tad nav privāts? Lai kur un par ko interesētos visur galā ir kāds kas par kautko uzņemas noteiktu atbildību. Un es nesaku ka tas ir viņš vai viņa tie arī var būt viņi. Es gan vēl esmu par jaunu lai apzinātos kādēļ kautkas tāds notiek,
  protams varam nodrukāt, ka intereses ir izskaust cērmes organismā, bet ja nu patiesība ir līdzīga kā ar zālēm, pie nepilnīgas informētības – šķietami pareiziem līdzekļiem, ir atbilstošs rezultāts dotajai instrukcijai, un vajadzīgais rezultāts instrukciju radītājiem, varbūt tā spēle ir krietni vien sarežģītāka kā to var aprakstīt ar burtvārdu kombinācijām?


 3. “pokera pārtijās” latvija aktīvi piedalās un cik noprotams turpinās to darīt – mūsu valsts varas “dižvīri” un “dižsievas” ar degsmi piedalīsies rafinēti organizētajā melu un dezinformācijas kampaņā savai tautai un pasaulei, turpinās sūtīt arvien jaunus mūsu bāleliņu bataljonus talkā ano un nato slepkavu armijām i uz afganistānu, i drošvien uz sīriju(nebrīnītos, ja tas jau ir noticis), i pēc tam uz irānu iznīcināt un terorizēt ne tikai mierīgos civiliedzīvotājus, bet pie viena arī piedalīties šo seno kultūru izpostīšanas akcijās. un darīs to visu mūsu – latvijas iedzīvotāju vārdā.
  tad jau krievijas un vispār – krievu lielšovinistiskā daba un izrīcības uz šī amerikāņu/eiropas lielvalstu/arābu līgas u.c. sīkāku knariņu kopīgpastrādāto cinisko zvērību fona kļūst mazas un niecīgas.
  paldies autorei par šo inforakstu!
  gribētos arī kādu analītisku rakstu par tuvo austrumu teritorijā notiekošo – kā un no kurienes tur šobrīd ap sīriju savelkas dažādu valstu armiju bataljoni, kā tur sastāv ar krievijas un nato karakuģiem sīrijas piekrastē, utt. jo 3.pasaules karš ar katru dienu uzņem apgriezienus, bet tik maz ir normālu/ticamu infoziņu par notiekošo. vai līdz nākamajiem ziemassvētkiem būs vēl kāds dzīvajos uz šīs skaistās un jaukās zemeslodes???

Leave a Reply