Krievijas televīzija apsūdz Zviedrijas vēstniecību.

2011. gada 2. decembrī
Dagens Nyheter

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TVNET Rīgā ziņo par Krievijas cilvēktiesību aktīvistu Valērijas Novodvorskas un Konstantīna Borovoja viedokli par krievvalodīgo tiesībām Latvijā. Videointervijā rus.tvnet.lv abi aktīvisti paziņoja, ka parakstu vākšana par krievu valodu, kā arī partijas “Saskaņas centrs” izveidošana esot Krievijas specdienesta roku darbs.

Tas nozīmē, ka vēlēšanas Krievijā atkārto PSRS laika shēmas un insinuācijas.

Kritiskajos brīžos nekas vairs nenotiek normāli, īpaši tad, ja Krievijai draud vēlēšanas.

Taču!

Ir prieks, ka ne tikai mani draugi Pēterburgā, bet arī Krievijas cilvēktiesību aktīvisti saprot ”lietu stāvokli” un spēj būt godīgi brīdī, kas ir kritisks viņu valstij un arī … Latvijai.

Paldies viņiem par to!

Kopā ar šādiem cilvēkiem mēs tiksim tālu!

🙂

Protams, ka Kremļa ”ideoloģiskie vērpēji” ir sākuši iznīcinošas kampaņas pret ”idejiskajiem ienaidniekiem” tuvajās un tālajā ārzemēs.

Piemēram, šovakar viņi uzbrūk Zviedrijas vēstniecībai Maskavā.

Kādā ”atmaskojošā” reportāžā, labākajā ētera laikā, Krievijas TV informē, ka Zviedrijas vēstniecība Maskavā uzmundrinot krievu jauniešus sacelties pret Putina režīmu. Vēstniecība esot uzņēmusies iniciatīvu organizēt Krievijā masu protestus ar interneta palīdzību. NTV pat apraksta kā Zviedrijas vēstniecība Maskavā mēģina vervēt krievu jauniešus un studentus diskusiju klubos, lai it kā runājot par zviedru kultūru un sabiedrību, faktiski rosinātu politiskām pārmaiņām valstī.

Pie kam, Zviedrijas vēstniecība rīkojot šos pasākumus ne tikai vēstniecības telpās, bet arī Maskavas kafejnīcās!

Pēc NTV domām tā esot Zviedrijas iejaukšanās svešas valsts darīšanās.

Zviedrijas Ārlietu Ministrijas Preses dienesta vadītājs Teo Cetermans (Teo Zeterman) uzsver, ka ”Krievija projekts paredz diskusiju klubu rīkošanu ar Krievijas jauniešiem”. Projekts paredzējis atklātu diskusiju rīkošanu Krievijā un tajā piedalījušies arī Putina partijas jaunieši.

Izrādās, ka atklātas un demokrātiskas diskusijas nav laba lieta.

Krievijā nav. Tur visam jānotiek vietējā režijā.

NTV šovakar informējusi skatītājus par konkrētiem Zviedrijas vēstniecības darbiniekiem, kas līdz šim ir  bijuši īpaši ”kaitīgi” Krievijai. Pie viena norādīts kāds konkrēts zviedru diplomāts, kurš jau 70. gados mēģinājis aģitēt krievu jūrnieku vidū (bez panākumiem, protams!). NTV norādījusi uz zviedru diplomātu slēpto saistību ar ASV Izlūkdienestiem un uzsvērusi, ka ārvalstis uzmundrina krievu jauniešus protestēt pret pastāvošo kārtību Krievijā.

Protams, ka šīs ”aktivitātes” sasaucas ar Putina ”bažām” par ārvalstu ”iejaukšanos Krievijas vēlēšanu procesā” svētdien.

To marķē šovakar virkne Rietumvalstu mediju.

Putina Krievijai ir bail no brīvas un demokrātiskas Krievijas.

Ļoti bail.

Leave a Reply