Vilku bars zoodārzā saplosa darbinieci. Drāma Zviedrijas Kolmordenas parkā.

2012. gada 17. jūnijā

Vilku saplosītā darbiniece attēlā pa kreisi. Foto: Aftonbladet.

Šodien  ap plkst. 12. 00  pēc Latvijas laika Zviedrijas brīvdabas zooparkā Kolomordenā vilki ir līdz nāvei saplosījuši parka dzīvnieku kopēju, kas veica rutīnas apgaitu vilku aplokā.

Pagaidām ir skaidrs, ka 30 gadīgā sieviete, kas jau trīs gadus kopa šos astoņus vilkus, bija labi pazīstama ar dzīvniekiem un pirms divpadsmitiem viena pati iegāja vilku aplokā.  Līdzi viņai bijis arī komunikācijas rācija, taču kad pēc 10 minūtēm darbiniece nereaģēja uz kolēgu izsaukumu pa rāciju, darbinieku vidū sākās uztraukums.

Vieta, kur vilki saplosīja trīsdesmitgadīgo darbinieci.

Darbinieki atrada kolēģi guļam vilku aplokā zemē bez dzīvības pazīmēm. Nekavējoties tika izsaukta ātrā medicīniskā palīdzība un policija, taču palīdzība vēl pusstundu pēc ierašanās netika pie gulošas sievietes, jo vilki neļāva to darīt.  Tikai ar darbinieku intensīvām pūlēm izdevās vilkus aizdzīt prom no gulošas sievietes, lai palīdzība tiktu klāt vilku upurim. Gatavībā bija arī darbinieks  ar šaujamieroci, lai atklātu uguni, ja vilki mēģinātu uzbrukt glābējiem.

Kolmordenas zooparks

Pašlaik Kolmorden parkā notiek krīzes sapulce, taču pagaidām neejot runa, ka vilkus likvidētu, saka parka direktors Mats Hogrēns.

Policija ir klasificējusi notikumu kā nelaimes gadījums darbā.

Zviedriem arī ir sava Latvijas lācenes Mades problēma. Tikai zviedru vilkiem ir pagaidām palaimējies vairāk nekā Madei. Vilkus netaisās  nošaut tāpēc vien, ka tie saplosījuši cilvēku. Madei pietika tikai izbēgt no aploka, lai viņa zaudētu dzīvību.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s