Šovakar skatīsimies Eirovīzijas 2021 #ESC #EurovisionSongContest finālu

Kāds būs šīvakara rezultāts? Iznākums? Nav svarīgi. Patīkam būs sajūta pēc pusstundas baudīt vizuālās konfektes ar atšķirīgām garšām. Paraudzīsimies, kas ir šīvakara piedāvājumā. Pavisam īsi, turpinot manis pāris gadu desmitu tradicionālo ESC apskatu un recenzijas Eiropas popmūzikas un TV žanru kontekstā.

Live streaming ESC 2021

1. Pirmā uz starta līnijas izies Kipra ar Elena Tsagrinou – ”El diablo”. Dziesma nav izcila (Gaga/Ora/Zara), imperatīvs ar velna piesaukšanu, kas faktiski neuzrunā. Apskatāmies un sakām: „Aha“. Labākais ir pēdējais tuvplāns ar velna piesaukšanu, bet tas arī viss. 

2. Albānijai līdzīga dziesma. Atkal sudraba minikleitā, kas šogad festivālā ir modē. Anxhela Peristeri “Karma”. Balss spēcīga un dūmu fons maģisks, taču arī neko īpašu neizstāsta. 

3. Sparīgā deja ar bižu skulptūru uz galvas mums piedāvā Izraēla, kas mēdz būt svaidīgi spēcīga. Reizēm sevi piesaka ar izciliem savādniekiem, nereti garlaiko. Šoreiz Eden Alene – ”Set me free” ir sagatavojusi pārsteigumu ar jaunu augstākā toņa rekordu Eirovīzijas vēsturē. Paklausīsimies vai izdosies. Pats priekšnesums – bāls. 

4. Beļģijas Hooverphonic – ”The wrong place” aizved 20 gadus atpakaļ laikā. Tad, kad skatījāmies TV „Draugus“ un Diana vēl bija dzīva. Internets vēl kārtīgi nebija ieradies un mūziku noteica radio popularāko dziesmu saraksti. Šī dziesma ir atnākusi no tiem laikiem un izraisa nostaļģiju. Jauki. 

5. Krievija ar Manišu un „Russian woman“ ir uzjautrinošs priekšnesums. Atkal būs pāris cirkus numuri, piemērem, iznākšana no kleitas, apgalvojumi, ka tiek atbalstīta alternatīva seksuālā orientācija un sieviešu cīņa. Nav gan skaidrs par ko ir šī cīņa un tieši tāpēc dziesma kļūst komiska. Laikam tā tas arī bija domāts. 

6. Maltas Destiny – ”Je me casse” atgādina neseno Izraēlas (2018) uzvarētāju “Toy“ ar meiteņu bravūru un korpulences “izaicinājumiem“, kas maz sasaucas ar reālu feminismu. Vairāk kārtējais izaicinājuma čarlstons. Viena no labākajam šīvakara balsīm, taču pārāk pļāpīga. 

7. Portugāle šoreiz atvedusi bītlu vai Robbie Williams gabalu. The Black Mamba – ”Love is on my side“, kad pulksten četros dienā vīns jau izdzets, bet taksometrs vēl nav piebraucis. Autobusa pieturas skaņdarbs. Labi, lai notiek. 

8. Serbija ar trim daiļavām Hurricane – ”Loco loco” ir kārtējais klasiskais Balkānu pops. No Ibiza. Pusbudžets atvēlēts matu lēveriem un ventilatoriem, tas tos plivina. Horeogrāfijas nav, ar dziedāšanu pavāji, bet efekts būs tiem uz kuriem šis dziedājums tiek mērķēts.

9. Lielbritānijas James Newman – ”Embers” valdzina ar spēļu lācīša šarmu. Dziesma laba, taču izpildījums un vizuālais tēls Triple & Touch 1989 gada stilā. Vāji. Labākā sadaļa – trompetes. 

10. Grieķija mēdz startēt labi. Šoreiz to pārstāv 18 gadus vecā Stefania ar – ”Last dance” uz zaļas skatuves. Domāts labi, taču ilūzija līdz galam neizdodas un rezultātā dziesma noslīkst vizuālajā efektā. 

11. Šveice nemēdz uzrunāt. Šoreiz notiek izņēmums. Gjon’s Tears ar ”Tout l’univers” kāpina spriedzi pakāpeniski un no minimālisma pamazām pāraug apjomīgā unisona akordā. Kas par falsetu! Daiļi. Var pretendēt uz uzvaru. 

12. Islandes Daði og Gagnamagnið – ”10 years” man neko neizsaka, jo covid19 infekcijas dēļ nav redzēta tiešraides uzstāšanās. Pērn. Viņiem esot bijis labāks darbs. Lēkātāji treniņtērpos ir šarmanta grupiņa, taču vakarā redzēsim vai tas Eiropu uzrunās.   

13. Spānija atkal garām. Tā varēja kļūt par skaudru balādi (Blas Cantó – ”Voy a quedarme”), taču neveiksmīgā grafika un horeogrāfijas trūkums šo priekšnesumu iznīcina līdz pamatiem. 

14. Moldāvija ar Natalia Gordienko – ”Sugar” saglabā sudraba minkleitu 20201 gada modi un turpina pirmo 2 izpildītāju tradīciju, neko īpašu nepasakot ne par cukuru ne par dzīvi cukura traukā.   

15. Vācija ar Jendrik – ”I don’t feel hate” pievēršas cirkam uz Eirovīzijas skatuves. Nepatīkami skatīties, jo dziesmā ir runa par nopietnām lietām, bet izpildījums – bezgaumīgs. Reizēm negaumīgas lietas pievērš sev uzmanību. Cerams, ka šoreiz tas nenotiks.

16. Somijas hroniskā aizraušanās ar rap-metal ir zināma. Šoreiz Blind Channel izpilda ”Dark side”. Būs publika, kurai tas paredzēts. 

17. Bulgārija šoreiz patīkami pārsteidz. Viņai ir lieliska scenogrāfija, kas pastiprina supersaldo sāpju balādi. Viņa dzied pidžamā uz liela ledus gabala vai grimstoša kuģa? Okeāna un zvaigžņu ierāmējumā. Stilīgi. Billie Eilish komplekss? Ja un nē. Taču mēs viņu pamanījām un novērtējām.

18. Lietuva ar dzeltenajiem The Roop – ”Discoteque” ir stilizēta mīmu deja asimetriskos kostīmos un kungu platformenēs. Viņiem izdodas labs līdzsvars starp izlaiduma klases nakts balli un vienkāršu lēkāšanu. Dziesma pavada dejošanu, jo notiek diskotēka pandēmijas apstākļos. Lai izdodas uzrāpties augstu vismaz šogad.

19. Ukraina ar raganu deju Go_A – ”Shum” atgādina kadrus no Matrix jeb meža dievu pielūgšanas rituālu. Dziedātājas nežēlīgais skatiens un flautas vīterošana ir maģiskajā Eirovīzijas festivāla stilā. Lai izdodas!

20. Francija ar Barbara Pravi – ”Voilà” ir tieši tik franciska kā spējam iztēloties. Izpildījums ir tradicionāli spēcīgs, taču brīžiem pārāk teatrāls. Beigās rodas sajūta, ka mums piedāvā kino mūziku lentei, kura nespēj beigties. Būtu lieliski, ja Francija kādreiz arī uzvarētu. Tieši ar Piafas stila dziesmu.

21. Azerbaidžāna piedāvā lēkātaju murgu par spiegu tēmu. Tā ir Efendi – ”Mata Hari”. “Kišmiš ar rozīnēm“ un kobrām pa vidu. Tiek piedāvāti mājieni ķēniņienes Kleopatras un spiedzes Matas Hari virzienā, taču tas izdodas vulgāri un pārspīlēti. Ieskanas pat Army of Lovfers sampli, taču vislabākā sajūta, kas šis viss ir beidzies.  

22. Norvēģija ar eņģeli turpina šī gada sātana un nešķīsteņu tēmu. Tix – ”Fallen angel” rausta ķēdēs atkal to pašus sātana dejotājus. Man dziesma skanēja labāk orģinālā – norvēģu valodā. Tagad tā nedaudz zaudē.

23. Nīderlande nepatīkami liek vilties. Jeangu Macrooy – ”Birth of a new age” varbūt bija iecerēts kā politisks žests, taču izskatās, ka viņiem patiešām nav bijis normāla vokālista, kuram piedāvāt skatuvi. 

24. Itālija ar nosaukumu dāņu valodā Måneskin – ”Zitti e buoni” esot uzvarētāju skaitā. Tā kā lielās valstis pusfinālos nepiedalās, tad zaudē tieši šo iespēju būt 2x dzirdētiem un redzētiem. Vai festivāls varētu šīs dziesmas dēļ nākamgad norisināties Itālijā? Nav izslēgts. 

25. Zviedrija ieradusies ar bēgļu bērnu no Āfrikas Tussi ar ”A million voices”. Apdāvinātā 19 gadus vecā izpildītāja ir vokāli spēcīga , dziesmai ir laba horeogrāfija un nepārprotams vēstījums. Bauda skatīties, jo labi nostrādāts ekrānam. Šķiet, ka uzvarēt šī dziesma, šķiet, nevar. 

26. San Marino noīrējusi Flo Ridu, kas palīdz notikt vīrieša dejai. Cerams, ka slavenība būs uz finālu iemācījusies tekstu. Pusfinālā viņa tekstu neprata. Senhit feat Flo Rida – ”Adrenalina”