Ziemupe jau 600 gadus tek uz jūru

Ir jūlijs, vasara atgriežas, bet lietus aizbēg uz oktobri. Tagad jābauda viss, ko dzīve piedāvā.  Mans ciems Ziemupe pēc divām nedēļām (6.augustā) svinēs Ziemupes 600 gadu dzimšanas dienu. Šeit tam gatavojas visi – lieli un mazi. Notiek sapulces, tiek kalti plāni, ziedots aktieriem, režisoriem par vēsturisku epizožu spēlēšanu liktenīgās vietās, būs orientēšanās, nakts kino un „asfaltēšanas kongress“ ar jūras smaržu. Katrs dāvina savu darbu Ziemupei un cer, ka Jūs atbrauksies uz šo rezultātu apskatīties. 

Mans pienesums būs dziesma: „Ziemupīte tek uz jūru“. Izlēmām, pirmo reizi to atskaņosim kopā – visi, kas dzīvojam Ziemupē. Tie, kas prot un neprot dziedāt. Daļa patiešām piekrita. Tas notiks sestdien 6. augustā pie Jūras mājas. 

Kāpēc šāda dziesma? Pirms vairākiem mēnešiem iedziļinājos savas Kurzemes vecmammas Līnes pirktajos Dainu krājumos. Meklēju jūras dziesmas . To nav tik daudz kā varētu vēlēties, taču dažas uzrunāja. Tā radās teksts šai dziesmai, kuru lokalizēju saistībā ar piekrasti Ziemupē. Izveidojas mana mūzika un tautas vārdiem. 

Ceru, ka būsiet laipni pret izpildījumu, jo neviens no mums nav profesionāls dziedātājs. Mani ieskaitot. Savulaik mamma (dziedāšanas skolotāja) gribēja, lai es mācos par operdziedātāju, bet nepiekritu ne par ko. Nepatika tantes uz operas skatuves, taču tautas mūzika magnetizē ļoti joprojām. Pirms daudziem gadiem rakstīju dziesmas meiteņu koriem un šis tas izdevās tīri labi. Koristēm patika, diriģentēm arī.  Par to bija liels prieks, taču doktorantūra žurnālistikā pārvilka svītru šai nodarbei. Tagad atgriežos atpakaļ pie tā, kas man patīk.

Piedāvāju noklausīties koncerta mēģinājumu, kurā demo variantā dziedam kopā. Saglabāta jūras un vēja dziedāšana līdzi. Tā vajag, jo šāda ir dziesmas smarža – nesaķemmētā jūras burvība.  Taču galvenais pirmatskaņojums notiks 6. augustā. Patīkamu klausīšanos un gaidīsim ciemos! 🙂          

Veltījums Ziemupes 600 gadu jubilejai. Autors: Sandra Veinberga teksts, mūzika, vokāls un video. Koris: Ziemupes iedzīvotāji

Leave a Reply