Kurmju loģika un ierakumi Krimas pludmalē

Krievu ierakumi un nocietinājumi Ukrainā turpina paplašināties. Runa ir par tranšejām, betona piramīdu rindām un mīnu laukiem. Pirms pāris dienām kāds krievu okupācijas varas pārstāvis publicēja sociālajos medijos video sižetu par to cik viņiem tur vareni viss izskatās. Filmēšanas vieta atrodas netālu no Zaporižjas. Savukārt Krym Realii, Skhemy un Radio Free Europe/ Radio Liberty publicējuši satelītu attēlus, kuros var redzēt jaunas nocietinājuma līnijas Krimas ziemeļos un dienvidrietumos. 

Krievi rokas kā kurmji. 

Kā novērojuši ISW līdzstrādnieki, tad nocietinājumu būvēšana visu ziemu bija galvenais krievu karavīru pienākums. Tas nozīmē, ka krieviem ir bailes vai viņi spēs „parastā veidā“ turēties pretī ukraiņiem. Tāpēc ierokoties varētu būt drošāk. Tā uzskata ISW eksperti. 

Avīze Washington Post analizējusi Maxar Technologies satelītattēlus un secinājusi, ka daudzās vietās krievi nocietinājumus uzbūvējuši neparasti ātri. Piemēram, Krimā pie Vitino kūrorta, šāda (vairākus kilometrus gara) nocietinājumu līnija, tapusi pāris nedēļu laikā. Tagad izskatās, ka Krima ir visvairāk nocietināta un apbūvēta ar savādiem nocietinājumiem jeb „mažino līnijām“. 

Šim nolūkam krievi izmantojuši BTM-3, kas spēj izrakt grāvjus ļoti strauji. Arī tad, ja zemes virskārta ir sasalusi. Tādas grāvju rakšanas mašīnas ir tikai krievu armijai, jo viņiem (kopš pirmā pasaules kara) patīk nocietinājumi. 

Taču krievu tranšejas šodien rok ne tikai tehnika, bet arī labi apmaksāti grāvrači. Krimas avīzēs ir sludinājumi, kuros tiek aicināti darbā visi, kuri ir gatavi rakst tranšejas Krimā par 90 eiro dienā. (DN)

Kara eksperti uzskata, ka krievu ņemšanas ap grāvjiem ir pārspīlēta lieta. Krimas ziemeļos tie it kā būtu loģiska aizsardzība pret ukraiņiem, bet dienvidos – smieklīga izdarīšanās. „Muļķīgi iedomāties, ka ukraiņiem varētu ienākt prātā izsēdināt savu desantu Krimas dienvidos pie Eipatorijas. Tas ir pārāk tālu no Ukrainas frontes. Tur nav nekādu piegāžu iespēju. Nē, šādi viņi nekad nedarītu“, – konstatē Juhans Hoivinens. 

Noskatoties uz to, kā krievi būvē nebeidzamus grāvjus pludmalē pie Melnās jūras un pie viena uzmeistaro aizsargtornīšu rindas, rodas iespaids, ka šī nodarbe ir vairāk „līdzekļu apgūšana“, nevis loģiska nocietinājumu būvēšana. Izskatās, ka Aizsardzības ministrija no Maskavas kādam labam draugam Krimā dāsni samaksājusi no valsts kases par šo rotaļāšanos ar lāpstiņām liedagā.   

Hoivinens brīnās arī par daudzo betona tornīšu (piramīdu) būvēšanu un izvietošanu paralēlā līnijā. Pēc viņa domām šādas piramīdas 100% nepalīdzēs pret modernajiem ukraiņu tankiem. 

Vācu avīze Die Zeit publicējusi ANO datus par to cik civilo iedzīvotāju gājuši bojā Ukrainas kara laikā. Tātad 8451gājis bojā un 14 156 ievainoti. Šie ir tikai zināmie gadījumi. Reālais skaitlis faktiski varētu būt daudz lielāks. Vakar Odesu apšaudījuši krievu droni. (TT)

Attēlā krievu mīnu lauki un ukraiņu sapieris