Īslandieši cer uz taisnu tiesu Eiropā

2011. gada 10. aprīlī

Īslandes referendumā tauta nobalsoja ”pret” Icesave likumu, kas pieprasa kompensēt Lielbritānijai un Nīderlandei bankrotējušo banku parādus. No nodokļu maksātāju naudas. No budžeta, tātad.

Šis ir jau otrais referendums, kura rezultātā tauta atsakās klausīt savai valdībai un maksāt banku parādus no savām kabatām. Referendums netika rīkots vēlētājiem neizdevīgā laikā – piemēram jūlija vidū (kā to sistemātiski mēdz praktizēt Latvijā, ja politiskā elite vēlas lai balsojums neizdotos). Manipulācijas ”LV stilā” Islandes referenduma laikā nebija novērojamas.
Protams, ka Īslandes vadība domā, ka zina un prot visu labāk, taču prezidenta protests noveda šo jautājumu līdz referendumam un šodienas balsojuma rezultāts sagādās valdībai un parlamentam Reikjavikā galvas sāpes. Tagad šis jautājums nonāks Eiropas tiesā.

Īslandieši par to priecājas, jo cer, ka tiesa saprot, ka ”nodokļu maksātājiem nav jākompensē privātas bankas izšķērdētā nauda”.
Briti un holandieši ir pretējās domās. Lielbritānijas Finanšu ministra vietnieks (Danny Alexander) šodien BBC uzsver, ka ” ir sarūgtināts par referenduma iznākumu Islandē” un, ka ” lietai tagad jānonāk tiesā”.
Vilšanos pauda arī Nīderlandes Finanšu ministrs( (Jan Kees) uzskatot, ka ”šis balsojuma rezultāts nenāk par labu nedz islandiešiem nedz holandiešiem”.
Tagad Nīderlandes un Lielbritānijas valdības apspriedīsies kā tālāk spiest pie sienas Īslandi.

xxx

Leave a Reply