Antonova nauda esot nozudusi. Šodien – SAAB melnākajā dienā.

2011.gada 19. decembrī

Viktors Mullers Foto Dagens Industri

Šodien beidzot izsludināts oficiāls SAAB bankrots. Līdz ar šo notikumu medijos parādās ziņas, par citiem ar SAAB Automobile glābšanu saistītiem notikumiem.

Savējo versiju (par mums Latvijā interesējošām tēmām) sniedz arī bankrotējušā uzņēmuma valdes priekšsēdētājs, holandietis Viktors Mullers.

Viņš, kā Spyker Cars (pašreizējā Swedish Automobile) īpašnieks esot varējis nopirkt SAAB ražotni jau februārī, pateicoties Vladimira Antonova aizdotajai naudai viņa uzņēmumam Tenaci.    

” Šādā veida bija iespējams pārpirkt Antonovam piederošās akcijas, lai atbrīvotos no viņa kā Spyker kontrolpaketes īpašnieka” – atzīstas Mullers zviedru medijiem. (DI, 19.12. 2011).

Viņš (Viktors Mullers) esot februārī saņēmis no Antonova aizdevumu 700 miljonu SEK apjomā.

No kurienes Antonovs ”paņēma” naudu, lai aizdotu savam draugam Mulleram?

Izskatās, ka no savām bankām.

Tagad, kad Antonovs tiek turēts aizdomās par sev piederošo Baltijas banku apzinātā novešanā līdz bankrotam, šis darījums no malas izskatās pagalam nelādzīgi.

Tā ir.

Taču Mullers šodien kategoriski noraida visas mūsu bažas, apgalvojot, ka SAAB glābšanai aizdotā nauda ”neesot saistīta ar Baltijas iztukšotajām bankām ” (DI).

”Šī nauda netika ņemta no viņa bankām”, – apgalvo Mullers (DI), taču nenorāda aizdotās naudas izcelsmi, uzsverot, ka – ” Antonovs ir miljardieris. Viņam ir daudz naudas avotu!”

Nepārprotami, ka Viktors Mullers visiem spēkiem (patlaban) cenšas atbalstīt savu krievu draugu un tic, ka arī pēc bankrota viņam izdosies no jauna atsākt SAAB automašīnu ražošanu, jo par šo ideju interesējoties vismaz 14 ”nopietni investori” (apgalvo bijušais valdes priekšsēdētājs Viktors Mullers).

Protams, ka pie visa vainīgi ir amerikāņi un General Motors, kas līdz šim bloķējuši katru iespējamo investoru interesi par autoražotnes akciju kontrolpaketes iegādi. Savu drošības interešu vārdā. SAAB tehnoloģija saturot no krieviem un ķīniešiem slēpjamus noslēpumus. Tik vienkārši tas ir.

Slepeni un viss.

Tāpēc jeņķi izmanto savas veto tiesības un neatļauj pārdot SAAB ”sev nesimpātiskiem” pircējiem.

Taču!

Patlaban pats interesantākais man šķiet jautājums par to kā Mullers (SAAB, Spyker) tagad samaksās Antonovam (Snoras, Krājbanka) atpakaļ aizlienēto naudu?

Tātad apmēram 70 miljonus latu.

Naudu, kas iespējams, tomēr izgrābta no Snoras vai Krājbankas?

Tālāk seko vēl pārsteidzošākas lietas…

Mullers šodien skaidri un gaiši paziņoja, ka šo naudu viņam neesot Antonovam jāatdod.

” Šīs naudas vienkārši vairs nav. Tas man nerūp, jo tā nebija mana nauda. Starp citu, es arī esmu šajā darījumā zaudējis savu naudu, apmēram 13 miljonu eiro, taču ar to man jāsamierinās. Darījumi mēdz būt arī šādi.”- viņš šodien atzīstas avīzei Dagens Industri.

SAAB ir bankrotējis…naudas nav…parādi nav jāatdod…

Zviedrijas valdība arī negatavojas palīdzēt, atjaunot leģendāro autoražotni Trollhetenā. Šo lēmumu šodien publiskoja industrijas ministre Anija Lofa un darba tirgus ministre Hilevija Engštroma. Līdz šim Zviedrijas valdība vairākkārt mēģinājusi palīdzēt SAAB rekonstrukcijai ar valsts garantijām un mēģinājusi ietekmēt GM – pierunājot amerikāņus konstruktīvāk risināt autoražotnes pārdošanas problēmu. Pagaidām šie pūliņi ir bez rezultātiem. ”GM izmanot savu veto visiem piedāvājumiem un Zviedrijas valdība ir bez ietekmes šajā darījumā” – šodien medijiem atzīstas valsts premjerministrs Fredriks Reinfelds.

Lielākā daļa SAAB vadošo darbinieku un inženiertehniskais personāls tiek ” izķerti’  citās industrijas  nozarēs un par savu likteni daudz nebēdā. Mazāk cerīga nākotne sagaida SAAB strādniekus un zemākās kvalifikācijas līdzstrādniekus, kam nāksies stāties bezdarbnieku rindās un apgūt citas darba tirgum vairāk nepieciešamas profesijas. Pagaidām valsts investējusi 1,2 miljardus bezdarbnieku pabalstiem, taču nekas no šīs naudas nav tieši paredzēts Trollhetenai.

7 comments


 1. Jā, viss labais reiz beidzas… http://ecomodder.com/forum/showthread.php/saab-92001-aka-ursaab-6823.html
  Gan nedaudz pārsteidz, bezmaz vai sajūta, rakstītais par valdes priekšsēdētāju attiecas uz Latviju, šeit šādi ārzemju glābēji un speciālisti, jauno krievu draugi netrūkst, nevis uz cienījamo Zviedriju.
  Vai tad Zviedrijā savu speciālistu trūkst? Tur taču nebija priekšnosacījumi padomju mentalitātei – ko pārmet mūsējiem, tāpēc kādā kārtējā “glābšanā” šeit tiek aicināti ārzemnieki.


  • SAAB savulaik pārdeva amerikāņiem. Finanšu krīzes iespaidā jeņķi atbrīvojās no “svešām” preču zīmēm, kas treknajos gados tika iepirktas un tagad vairs nav lietderīgas. SAAB tiek apzināti likvidēts un GM to neatļauj pārdot pircējam, kura “kabatā” ir ASV “”nesimpātiska” nauda. Latvija tagad varētu iegādāties SAAB. 🙂
   Ķīnieši un krievi – nē.
   Valdes priekšsēdis holandietis – ieradās no nekurienes un zviedriem krīt uz nerviem jau sen. Problēma ir tā, ka SAAB ir sena un leģendāra preču zīme, taču jau krietnu laiciņu tā vairs nepieder zviedriem pašiem un … ar to arī viss pateikts. Situācija ir apgriezta LV ainai – zviedri mēģina iejaukties ārzemnieku “šeptēm” pašu mājās. Mums jau arī piena kombināti (un citas ražotnes) tagad pāriet Krievijas ziņā un tur arī viņi diktēs savus noteikumus produkcijas izstrādē un menedžēs pēc sava loģikas.


 2. “zviedri mēģina iejaukties ārzemnieku “šeptēm” pašu mājās.” – nu ko, tad lai veicās! Jo ir taču vairāk kā skaidrs, ka akciju turētājam aiz trejdeviņām jūrām būs daudz mazāka interese – visdrīzāk, vispār nekāda “paveikt neiespējamo” uzņēmuma saglabāšanā, kā cilvēkam, kurš varbūt pat ir uzaudzis ar lepnumu par šo zīmolu.
  Tiesa, tas gan tā īsti varētu neietu kopā ar patreiz valdošo liberālisma politiku…


 3. Kaut gan jā, tā lepni uzrakstīju, ka vietējie ir “patriotiskāki” uzņēmuma glābšanā – jāatzīst ka mēs, latvieši gan esam negatīvs piemērs šajā ziņā – kaut vai mūsu pašu Andrītis, kurš mistiskā kārtā privatizēja lielo daļu no pārstrādes uzņēmumiem – bet ko ar tiem darīt, nejēdza, vienīgi “uzsist gaisā”.
  Vai arī cukurfabriku noandelēja nevis ārzemnieki, bet latviskākie latvieši, tepat no Kandavas, šodien Maltas pilsoņi…
  Varbūt zviedri vairāk mīl savu tautsaimniecību.


  • ”Mācieties no zviedriem – viņi ir mūsu skolotāji!’ – Pēteris1, Krievijas cars.
   ” Latvija — Swedbank Klondaika, kas gandrīz izputēja. ” Birgitta Forsberg), zviedru žurnāliste.
   – Kārtējo reizi jāaizīst igauņu intelektuālā līmeņa izaugsmi – tā pati Marju Lauristin, kas 1990-o sākumā uzrakstīja emocionālo ”Atgriešanās Rietumos”, tagad ir apjēgusi rietumnieku ‘spēles noteikumu’ aklās pieņemšanas kļūdainību? –
   ‘ Baltijas valstīm būtu nevis tikai jāseko ziemeļvalstu attīstībai, bet jāveido savs, baltiskais skatījums uz lietām un no tā izrietošs dzīvesveids, balstoties uz tādiem principiem kā atvērtība, radošums un pietuvinātība dabai, norādīja Igaunijas tautas attīstības pārskata galvenā redaktore Marju Lauristina (Marju Lauristin’
   http://www.db.lv/citas-zinas/lauristina-baltijas-valstim-nav-jakope-ziemelvalstis-245070


 4. Manuprāt pietuvinātība dabai, izpratne par zemi uz kuras dzīvojam jau automātiski nodrošina visu pārējo.. bet tehnoloģiju nedrīkst vairs piemirst.. pirms vairākiem gadiem kādi lielāki vīri esot teikuši ka tehnoloģija skriešot pa priekšu cilvēkam.. šobrīd mēs savā sadzīvē to redzam uzskatāmi.. liels sajukums un reizē arī stingra kārtība kurā labiem vērtīgiem produktiem dzīvotspēja tirgū ir pašvakra.. zeme visai bieži tiek uztverta kā šaha galdiņš. Domāju, ko diez māca uzņēmējiem.. kara stratēgijas? vai arī ar laiku viņus savdabīgi apstākļi to piespiež darīt? uz tas cilvēks iekrīt? jo tiešām ir grūti saprast kā var būt tā ka lielākā daļa cilvēku patiesi grib labu, to pieņemu pēc savā dzīvē satiktajiem un visus tos kurus uzskatu par patiesi cienījamiem, vai arī šķiet tie ir devuši labu pienesumu, ir viena kopīga izdarība viņi visi mīl dabu, zemi uz kuras tie dzīvo…ar mīlestību domājot praktisku apliecinājumu nevis mērķtiecīgu runāšanu.. un par to vai saab ir tā labā tehnoloģija nevaru nedz apstiprināt nedz noliegt.. domāju, drīzumā cilvēkiem vajadzētu vēl nopietnāk sākt garlaikoties – ar to biju domājis pārmaiņas kuras daļu pie tās dabas pievedīs tuvāk, kā arī lietderīgākas tehnoloģijas izmantošanas. Un tas savukārt varētu nozīmēt jaunu ideju ģenerēšanos klusām un patstāvīgi, kas savukārt varētu nepatikt daļai no šahmatistiem. tādēļ arī tādas dīvainas aktivitātes notiek tā es sev to skaidroju.. vienā no variācijām par saasinātajiem notikumiem.. domāju ka cilvēks var būt krietni vien patstāvīgāka būtne kā šobrīd, un Latvijā mums vajadzētu būt diezgan spēcīgam dabas mīļu potenciālam.. bet diemžēl tāds sašķēlies aizņemtības dēļ.. ja vien būtu kāds kas ar patiesu ieinteresētību šo potenciālu spētu kautkādīgi pārdomāti apvienot..zināšanas caur tehnoloģiju un dabas mīļu potenciāls- ne tikai konkrēta daļa dzīvotu zaļi, ja vien būtu iespējams nosargāt vairāk kā vienā paaudzē..

Leave a Reply