Wikileaks šodien publicēs 5 miljonus nozagtu e- pasta vēstuļu.

2012. gada 27. februāris

Šifretā informācija. Avots FRA. Attēls no Sveriges radio.

Šodien (pirmdien) Wikileaks publicēs vairāk nekā piecus miljonus e-vēstuļu, kas sūtītas no ASV uzņēmuma Strategic Forecasting Inc, Stratfor.

Par to Wilileaks šodien ir publiski informējis visus savā paziņojumā presei.

Wikileaks dibinātājs Džulians Asanžs (Julian Assange) līdz šim raksturojis Stratfor kā privātu izlūkošanas centru, kas cieši saistīts ar ASV valdības, sev lojālu žurnālistu un apšaubāmu ārzemju izlūkošanas centru avotiem.

Stratfor šefs un dibinātājs ir George Friedman jau janvāra sākumā atzina, ka uzņēmuma ir nozagtas e-vēstules, taču tas neesot” nekāds ārkārtējs gadījums”.

Stratfor bāzē (kas atrodas Teksasā) jau decembrī arī zviedru FRA (Försvarets radioanstalt) civila informācijas vākšanas un apstrādes iestāde Zviedrijas valsts drošības interesēs,  pieprasīja sākt izmeklēšanu, sakarā ar hakeru kārtējo ielaušanos Stratfor datoros un ”jutīgas informācijas” publiskošanu. 

Toreiz par ielaušanos vainu uzņēmās hakeru grupa Anonymos, kurai decembra beigās bija izdevies caur Stratfor nolaupīt naudu, lai pēc tam to uzdāvinātu labdarības organizācijām visā pasaulē. Ieskaitot ”Sarkano Krustu” un ”Glābsim Bērnus”.

Tas viss notika Ziemassvētku vakarā.

Toreiz, dažas stundas pēc Disneja filmu parādes televīzijā, hakeru kolektīvs Anonymos paziņoja, ka Antisec ir uzlauzusi amerikāņu uzņēmuma Stratfor slepeno informāciju un tikusi klāt lielam daudzumam kredītkaršu datu, kas pieder uzņēmumiem un privātpersonām visā pasaulē.

Antisec pēc tam – Robina Huda stilā, pārskaitīja šo naudu labdarības organizācijām.

Foxnews. com apstiprināja (pateicoties Stratfor līdzstrādnieku liecībām), ka nauda patiešām ir pazudusi no kontiem.

–   Visa šī lieta ir ļoti nepatīkama. Stratfor strādā ar drošības analīzi un tagad izskatās, ka tas, kas ir viņu specialitāte, nav izmantots pašu drošības garantijām, – konstatē Zviedrijas Aizsardzības pētnieciskā institūta kiberdrošības analītiķis Davids Lindāls.

 

Ziemassvētku uzbrukums Stratfor trāpījis arī zviedru drošībniekiem – FRA, Ericsson un Folkes Bernadota Akadēmijai, kas arī bija Stratfora klienti.

Visas šīs Zviedrijas institūcijas ir sākušas izmeklēšanu, lai atrastu ”nodevējus”.

Tikmēr pagaidām nav skaidrs ko šodien uzzināsim saistībā ar slepeno e-vēstuļu publicēšanu.

Var gadīties, ka atklāsies interesantas patiesības.

Leave a Reply