Wikileaks šodien publiskoja piecus miljonus dokumentu. Sagaidāmi atkal skandāli.

2012. gada 27. februārī

Attēls no Sveriges Radio mājas lapas

Džulians Asanžs notikušo traktē kā nepieciešamu atmaskojumu, lai pierādītu, ka privātās izlūkošanas organizācijas palielina savu ietekmi pasaules politikā. Tai pat laikā tās esot korumpētas. Tā uzskata Asanžs.

Šodien, tātad, no jauna publicēts milzīgs apjoms slepenu materiālu.

Tos pakāpeniski publicē Wikileaks izvēlētos medijos vai pašu mājas lapā.

Tātad runa ir par nozagtiem materiāliem amerikāņu Stratfor datoros.

Šodien apzagtais apliecina notikušo, taču nopludināto dokumentu saturu nekomentē.

Šorīt viens no šiem dokumentiem, kuru šorīt publicēja SVT (Zviedrijas sabiedriskā televīzija) kāds Eiropas Parlamenta deputāts komentējis Zviedrijas Ārlietu ministru Karlu Bildu.

Avots SW501 raksturo Karlu Bildu kā ļoti gudru cilvēku ar lielisku atmiņu. Taču viņam esot sliktas attiecības ar pašreizējo Zviedrijas premjeru. Bilds vēloties, lai Zviedrija kļūst par lielvaru un daudz runājot par valsts ietekmi Baltijas jūras reģiona valstīs.

Viņa pieredze Balkānos esot panākusi, ka viņam nepatīkot horvāti un albāņi.

Krievijas Prezidentu Vladimiru Putinu Karls Bilds saucot par ”četņiku” (serbu nacionālistu) un esot ļoti kritisks pret Krieviju.  Sw501 uzsver, ka Bildam esot antipātijas arī pret Sarkozī un viņš esot to politiķu skaitā, kas vēlas novērst Eiropas Savienībā vācu-franču dominanto stāvokli.

Pats Bilds šī dokumenta autentiskumu noliedz, taču Twittera kontā apgalvo, ka viss ko Wikileaks publicē ir muļķības.

Zviedrijas sabiedriskā radio ziņu dienestam Ekot Asanžs šodien liecinājis, ka viņa rīcībā ir vēl daži dokumenti, kas Zviedrijas Ārlietu ministram varētu nepatikt, taču tiks publicēti.

Zviedru vakara tabloīds, dzeltenā avīze ”Expressen”  (pirms nedēļas) uzsvēra, ka Wikileaks plāno starptautisku apmelošanas kampaņu pret Zviedriju, sakarā ar to, ka Zviedrija gatavojoties pēc tiesas izdot Asanžu ASV.

Tieši tāpēc tuvākajā laikā tikšot publiskots kāds 70. gadu dokuments, kas pierādot, ka pašreizējais Zviedrijas Ārlietu ministrs Karls Bilds esot savulaik strādājis kā informētājs Amerikas Savienotajām Valstīm.

2 comments


  1. “Bilds vēloties, lai Zviedrija kļūst par lielvaru” – nu tad viņam jāsauc “šurp manu balto zirgu!”

Leave a Reply