Vakardienas baumām par Swedbak bankrotu izdevies šorīt pazemināt biržas akciju kursu Stokholmā

2011. gada 12. decembris 11:50, papildināts 12:58 ar Centrālās bankas viedokli

Tie, kas seko notikumiem Stokholmas fondu biržā droši vien paredzēja, ka Latvijā cirkulējošās baumas nonāks arī līdz Zviedrijai un šorīt tās iesitīs arī par  Swedbank un SEB bankas akciju kursu biržā.

Tirdzniecība ar  biržā kotēto uzņēmumu akcijām sākās ar krītošiem kursiem, raksta Dagens Nyheter.

Pēc 10 minūšu tirdzniecības OMXS indekss nokrita par 0,7 procentiem līdz 296,0.

Swedbank nokrita par 2,8 procentiem, pamatojoties uz baumu izraisītām klientu rindām pie  bankomātiem Latvijā.

AB Volvo, kas gaida jauno valdes priekšsēdētāju, zaudēja 1,4 procentus.

SEB, kas tāpat kā  Swedbank darbojas Latvijā krita par 1,4 procentiem.

Akciju kursu svārstības šādā mazā diapazonā nav nekas neparasts un ir normāla tirgus parādība, taču Latvijas gadījumā liecina, ka neveiksmīgās Latvijas Krājbankas krīze un Latvijas  amatpersonu neveiklā rīcība  tās novēršanā, spēj radīt viļņus, kas ietekmē arī banku akciju kursu Stokholmā.

Swedbank savā oficiālajā mājas lapā tikai pēc 11.00 pēc Latvijas laika parādījās oficiāls paziņojums, kas varētu nomierināt  zviedru akcionārus.  www.swedbank.com

Zviedrijas Centrālās bankas finansu stabilitātes nodaļas vadītāja vietnieks Martins Johansons šodien ziņu aģentūrai TT paziņojis, ka Nordea, SEB un Swedbanka ir spēcīgākās Eiropas bankas gan kapitāla, gan pieejamā finansējuma jomā. Šīs bankas ir tik drošas, ka nav nekāda iemesla noguldītajiem uztraukties par savu naudu tajās.

Komentējot, no kurienes radušās baumas, viņš saka, ka pašlaik tas tiek noskaidrots, piedaloties policijai, taču viņa uzdevums ir atsaukt šīs baumas, kā pilnīgi nepamatotas.

TT: Vai ir kāds pamats uztraukumam par banku sistēmu Baltijā?

Martins Johansons, Zviedrijas Centrālā banka: Aktīvās zviedru bankas, kas tur darbojas, pieder pie Eiropas visspēcīgākajām bankām attiecībā uz kapitālu un pieeju fiannsējumam. Es nejūtos nemierīgs.

Nezin, vai mēs spējām paredzēt, ka FKTK  neveiklā komunikācija Krājbankas krīzes pirmajās dienās pirms mēneša, spēs radīt tik lielu neticību Latvijas amatpersonam, ka tauta ticēs tikai baumām un tās savukārt, satramdīs Zviedrijas vienu no lielākajām bankām.

Neskatoties uz to, es joprojām savu naudu glabāju tur kur pašlaik salīdzinoši visdrošāk – Swedbank, jo šodienas kursa kritums  nav salīzināms ar to kritumu, kas bija pirms trim gadiem, kad tiešām bija kritums ( skatīt šeit- kursa svārstības pēdējo trīs gadu laikā) un kad Swedbank  noturējās uz ūdens.

Swedbank akciju kurs piektdien, kad Zviedrijā vēl neviens nezinaja par  baumām Latvijā

Swedbank akciju kurss pašlaik

Citi raksti par šo pašu tēmu:

Baumas par Swedbank tā saucamo bankrotu

Zviedru prese par Swedbank bankrota baumām

2 comments


    • Labs saturs! Arī tā var interpretēt notikumus. Tas faktiski nav nekas jauns. Par devalvāciju gan es nepiekrītu, toreiz arī daudzi zviedru eksperti ieteica devalvēt latu un tieši Rimšēviča vadībā viss notika pretēji. Nevajadzētu meklēt ienaidnieku vienmēr ārzemēs.

Leave a Reply