Latvija sagrāva Itāliju 5-0. Zviedru mediji komentē

2012. gada 9. maijs
Latvija sagrāva Itāliju. PČ hokejā. Stokholma
Latvija sagrāva Itāliju. PČ hokejā. Stokholma

Pēc mača ar Itāliju, zviedru mediji sāk pievērst Latvijas komandai un tās līdzjutējiem aizvien lielāku uzmanību.

Latvija līdz šim, šajā pasaules čempionātā, sevi apliecinājusi patiešām lieliski! Vakardienas uzvara bija jau otrā pēc kārtas, triju maču sērijā, pie kam – pārliecinoša ar rezultātu 5-0”, konstatē portāls www.svenskafans.com, un apraksta sekojoši: Latvija līdz šim nekad nav uzvarējusi Itāliju ar 5 punktu starpību (ņemot vērā, ka šīs komandas ir tikušās laukumā 7 reizes iepriekš). Aktuālās spēles laikā itālieši mēģināja ko darīt lietas labā, bet vārtsargs Edgars Masaļskis bija neuzvarams. Turpretī Daniel Belissimo, kas aizvadītajā sezonā spēlēja mūsu pašu BIK Karlsskoga, ielaida savos vārtos latviešu pirmo ripu jau pašā spēles uvertīras laikā.

Otrā perioda laikā Itālija uzstājās ar powerplay, taču reāls rezultāts izpalika. Pēc tam visu periodu savām spēles diktātam pakļāva Latvija. Gints Meija uzreiz palielināja punktu starpību ar 2-0, pirms trīs itāliešus noraidīja no laukuma. ”Trīs lietas – labas ietas”, – nodomāja Oskars Bērtulis un, ar Mārtiņa Cipuļa palīdzību, iesita trešos vārtus.

Ar 3-0 vadībā, Latvija iesāka trešo periodu un šajā stāvoklī, protams, turpināja diktēt mača noteikumus. Taču varas pozīcija netraucēja viņiem pazemot pretinieku vēl pamatīgāk – līdz galam. Tāpēc Miks Indrasis realizēja 4-0 jau pirmajās 43 sekundēs un šī iemesla dēļ Daniel Belissimo bija spiests aizvākties no ledus, par labu Thomas Tragust, taču arī šis gājiens bija traģisks, jo pēc pusotras minūtes Krišjānis Rēdlihs iegāza viņa vārtos jau piekto ripu.

Piecu punktu pārsvars bija pietiekošs iemesls, lai itāliešu treneris pieprasītu timeout.

Jā, protams, ka pēc tam temps bija intensīvāks, taču tāpat bija 100% skaidrs, kura komanda valda uz ledus.

Tas nozīmē, ka tagad Latvija ceļas augšup turnīra tabulā par sešiem punktiem, bet Itālija slīd uz leju ar saviem diviem, taču aiz muguras joprojām kūņojas Dānija un Norvēģija.”

Lakoniskāka savos secinājumos šorīt bija ”Dagens Nyheter”, kas konstatēja, ka ” Latvijai nebija nekādu problēmu uzvarēt Itāliju ar 5-0 čempionāta B grupā. Taču punktu birums nesākās uzreiz, bet ar mazu aizturi – pirmā perioda beigās. Autors bija Ronalds Kenins. Otrā perioda laikā tika pievienoti vēl divi punkti un pēc tam kad Miks Indrašis un Krišjānis Rēdlihs pielika punktu 5-0, bija skaidrs, ka Latvija ir uzvarējusi”.

Lai veicas arī turpmāk!

Latviešu līdzjutēju sajūsma Globena arēnā
Latviešu līdzjutēju sajūsma Globena arēnā

Leave a Reply