Dzenis uzbrūk Stokholmai, ienaidnieki pret kuriem nav ieroču!

2011. gada 16. maijā

Eirovīzijas karuselis ir noslēdzies.

Zviedri savos televizoros skatījušies vairāk muzikālo šovu finālu no Diseldorfas nekā hokeja čempionātu no Slovākijas. 

Eirovīzijas fināls pulcēja 2,88 miljonus TV skatītāju, bet hokeja  čempionāta fināls, kurā spējā Zviedrija nepilnus 2,03 miljonus*. Latvijā laikam to grūti saprast, bet tā ir. 🙂

Šodien ir parasta pirmdiena un visi gaida siltumu.
Saule spīd, bet pie viena arī rāda zobus. No jakām netiekam vaļā.
Ievas zied kā trakas, bet ceriņi vēl tikai raisās vaļā.
Iemīlēšanas laiks ir klāt!
Yes!
🙂

Maniem kaimiņiem – Eriksoniem turpinās problēmas ar nejauko dzeni. Putns tā iecienījis viņu privātmāju, ka atlaižas jau kuro gadu pēc kārtas, katru dienu un kaļ caurumus nama fasādes sienā. Lēņa pārvalde beidzot atļāvusi uzbrucēju iznīcināt! Taču pašvaldības oficiālajiem šāvējiem neizdodas atbraukt īstajā brīdī un pieķert noziedznieku – dzeni nozieguma vietā.
Eriksonu gimene privātmāja Līdingē atrodas uz paugura, ar skatu pret jūru. Mežmalā.
Priežu mežs pienāk pie sliekšņa, tāpēc pārsteidzoši, ka skaistais putns iecienījis nama sienu nevis dzīvus kokus, kuru netrūkst.
Dzenis pie Eriksoniem ierodas katru dienu kopš 2009. gada. Sākumā ģimene samierinājās ar putna ierašanos un visus, ar knābi izkaltos caurumus ”taisīja ciet”. Taču pērn dzenis sāka strādāt vēl dūšīgāk, kaļot jaunus un vēl lielākus caurumus sienā.

Pats trakākais esot atrasties namā pa dienu. Dzeņa bungošana esot dzirdama visur. Rodas iespaids, ka kāds ilgstoši dauza pie ārdurvīm vai sit pa sienu.

Ir mēģināts viņu aizbaidīt.
Eriksoni ir iegādājušies par 30 latiem pūces skulptūru. Trīs dienas bija miers, bet pēc tam dzenis saprata, ka panikai nav iemesla un atgriezās pie sava ”darbagalda”.
Nepalīdz ēdiena izvietošana koku zaros, nepalīdz nekas.
Dzenis ir aizsargājamo putnu skaitā, taču Eriksoniem izdevās panākt pašvaldības atbalstu putna nobendēšanā. ”Nošaušanas licenze” viņiem tika pieškirta laikā no 1. aprīļa līdz 15. maijam. Pagaidām dzeņa eksekūcija nav izdevusies, jo sertificētie šāvēji nokavē ”noziedznieka ierašanos” un ierodas, kad putns jau sen ir atpakaļ mežā.
Izskatās, ka ar ieroci nekas neiznāks.
Būs jāturpina ”aukstais karš” ar dzeni.
Kāpēc dzenis uzbrūk privātmājai?
Eksperti domā, ka iemesli varētu būt vairāki – vai nu sienās ir insekti, vai arī dēļ frigolita pildījuma. Plastmasas pildījums reizēm sienā kustas un klusi pīkst! (Mitt i Lidingo, 2011. 10.05) Dzenis to dzird un uzskata, ka sienā atrodas tārpi.
Esot vēl trešais izskaidrojams kāpēc dzenis uzbrūk privātmājas sienai – ”viņam galvā nav viss pareizi”!
Vai Jums ir kāds priekšlikums kā aizbaidīt putnu?
Vai kādam ir nācies piedzīvot ko līdzīgu?
Tātad – ir jau iegādāta pūce, bet nelīdz.
Kokos karājas kustīgi priekšmeti, lentas un baloni, bet nelīdz.
Koka zarā ielikts biedēklis, kas atgādina vanagu.
Ko darīt tālāk?

*1. Schlager-EM (SVT 1, lördag) 2 880 000

2. Ishockey-VM, Sverige-Finland (TV 3, söndag) 2 034 000

One comment


  1. Zviedru dzenis laikam iekalis arī manā galvā. Baigā pēcgarša…. neiziet un neiziet no prāta nabaga apjukušais putns, kas pēc veselā saprāta likumiem it kā kaļ ne tur, kur vajag… It kā ziņa, bet jau ar literāras vērtības svaru!

Leave a Reply