Antonova banku impērijas zemestrīce šeit bija prognozēta ”stihiskā nelaime”.
300 miljonu eiro neizprotama nozušana no lietuviešu Snoras bankas grāmatvedības atskaitēm ir fakts, kas komentārus nesagaidīs.
Neredzamās, gigantiskās kabatas atkal ir piepildītas ar svešu naudu.
Daži ir veiksmīgi ”uzvārījušies” (kā teiktu Latvijā).
Rezultātā?
Snoras ir slēgta un arī Latvija apturējusi šīsnedēļas valsts obligāciju izsoli (10 miljonu latu vērtībā), taču Latvijas bankas vadība medijiem apgalvo, ka” nepastāv nekāds valsts banku sistēmas risks” Krājbankas slēgšanas iespaidā (DN).
Naudas vairs nav, bet risks nepastāv.
Zviedriem Vladimira Antonova banku nosaukumi simpātijas nav izraisījuši, jo mediji ir plaši skaidrojusi ”SAAB afēras” zemūdens akmeņus un paša Antonova fasādes morālos traipus.
Vladimirs Antonovs zviedriem ir krievu banķieris, bijušais Spyker akciju līdzīpašnieks. Brīdī, kad Spyker vēlējas iegādāties SAAB akcijas, General Motors iebilda pret Antonovu kā nākamo autokoncerna līdzīpašnieku. Slepena informācija liecināja, ka viņš saistīts ar Krievijas ekonomisko noziedzību. Pats Antonovs ”apvainojumus” noliedz un apgalvo, ka joprojām esot Spyker akciju īpašnieks (ar sava uzņēmuma CPP starpniecību) un šo ceļu viņš turpināšot pārņemot savā kontrolē arī SAAB Automobile akcijas.
2010. gadā Antonovs Herald Tribune un NYT slejās sūdzējās par to, ka Eiropas uzņēmumos joprojām pastāvot aizspriedumi pret krievu investētājiem. Viņiem neticot.
Kāds ir Antonova ceļš pie ekonomiskās varas?
Vladimirs Antonovs dzimis 1975. gadā Uzbekistānā, gājis skolā Tadžikistānā. Pabeidzis augstskolas studijas Krievijā un ar 1998. gadu sācis savu darbošanos banku sistēmā. 2004. kļūstot par Konvers Group valdes priekšsēdētāju bankai, kas viņam piederēja kopā ar tēvu, bijušo inženieri – Aleksandru Antonovu (International Financial Group Convers Group). Līdz ar PSRS sabrukumu ģimene pārcēlās uz dzīvi Maskavā.
Pateicoties Krievijas banku krīzei, Antonoviem izdevās ”lēti” pārņemt savā pārziņā Akademhimbanku. Pievienojot tai vairākus (tobrīd salīdzinoši zemu novērtētus finanšu uzņēmumus) Antonoviem izdevās izveidot savu banku impēriju. Tieši šajā periodā Antonoviem esot bijušas ekonomiskas saistības ar ”mafiozām aprindām” (ziņo krievu mediji), tačus šos faktus rietumiem pagaidāma nav izdevies oficiāli pierādīt.
Counvers Group banka dibināta 1989.gadā, lai kreditētu ārzemju (ne krievu) klientus (privātpersonas un uzņēmumus).
Pēc 2009. gada atentāta, kas bija vērsts pret Antonovu – vecāko, ģimene pārcēlusies uz pastāvīgu dzīvi Londonā. No Lielbritānijas Vladimirs Antonovs pašlaik vada savus finanšu uzņēmumus.

Aizvadītajā nedēļā Antonovu banku arhipelāgs sācis grimt.
Paradoksāli, ka Latvijas medijos pozitīvās Krājbankas reklāmas rullīši varēja brīvi plūst kā Niagāras ūdenskritums visu rudeni, bez vietējo uzraudzības institūciju satura kontroles.
Mediju, reklāmas un PR uzraudzības institūta iztrūkums Latvijā tagad daudziem Krājbankas noguldītājiem nozīmēs konkrētus finansiālus zaudējumus.
Varbūt, ka beidzot arī Latvijā vajadzētu ieviest Reklāmas uzraudzības sviras (piemēram pēc Skandināvijas valstu modeļa), lai pirms bankrota bankas īpašnieki nepagūst ”iepumpēt” lieku (klientu steigšus) noguldītu naudu banķieru tēriņa kontos brīdī, kad pirātu kuģim jau pacelts enkurs un karogi ir mastā.
Tikmēr zviedru mediji ”spiež pie sienas” Antonova zviedru pārstāvi Laršu Karlstromu.
Visus, protams, interesē pats galvenais jautājums – vai nauda, kas aizplūdusi no Snoras un Krājbankas pašlaik tiek akumulētā kādā slepenā vietā, lai pēc tam ar to samaksātu par SAAB Automobile akcijām?
Uz šo jautājumu Vladimira Antonova pārstāvis Zviedrijā atbildējā ļoti daudznozīmīgi:
– Būšu piesardzīgs savos izteikumos, taču …who knows…
- Antonovs, kurš aizdevis naudu SAAB direktoram Milleram, izsludināts Interpola starptautiskā meklēšanā . Viņš tiek turēts aizdomās par naudas atmazgāšanu un krāpniecību.
Papildu informācija
Man tikai viens jautājums radās, kad sākās kriminālprocess šajā lieta: Vai Latvijai ir pa spēkam tik galā ar cilveku, kuram pieder aptuveni 20% no Latvijas budžeta lieluma? Pieņemu, ka Zviedri varētu mēģināt, bet ar tādu naudu var paslēpties vienalga kur.
Ir jau arī sazvērestības teorijas: http://www.telegraf.lv/news/kak-ubivali-snoras
Bet nu, laikam, tagad būs jāgaida, līdz kāda sakarīga informācija parādīsies par šīm bankām. Pašlaik viss slepeni un izmeklēšanas interesēs netiek izpausts.
Ir jau arī labā ziņa – viena referenduma paraksti vēl nav savākti, un, pateicoties Krājbankai, šaubīgajiem nav laika par to domāt.
Telegrāfs pieder Antonovam tuviem biznesa lokiem tāpāt kā kāda Lietuvas avīze, kas tagad cenšās parādīt savus saimniekus baltus un pūkainus.
Muļku zemē Latvijā vēl ir daudz, kam ticēt… Ka “Laima” ražo Latvijas šokolādi, nevis izmanto senus, tautas iemīļotus zīmolus, lai ražotu pretīgi sintētiskus E vielām pārpilnus saldējumus… Manuprāt, NACIONĀLĀS VĒRTĪBAS kā zīmola reklāma bez dokumentāliem pierādījumiem būtu jāaizliedz! Bet viltvārži jātiesā par sabiedrības maldināšanu! Vismaz tā tiktu pasargāta mūsu sabiedrības visievainojamākā un lētticīgākā daļa – pensionāri!
Ceru, ka ar šo beigsies austrumu naudas magnetizēšana Latvijā.